Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (238)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Multumesc mult pentru urarile pentru mama.

Yaia, uite ca s-a rezolvat cu plecarea. Tu cu examenul? Felicitari baiatului pentru porogresele de la gradi. Si la noi s-au licitat decoratiuni de Craciun facute de copii si evident am achizitionat cateva.

Moldoveanca, ai grija cu cojile de mar. Al meu macar nu mananca fructe bucati. Mananca 2 fructe la o masa dar facute piure.

Papanash, eu zic ca am fost cuminte dar degeaba. Grau nu am pus anul asta ca in nebunia asta am uitat sa cumpar. Cu cadourile ti-am mai zis ca particip cu drag. Pe 17 am serbarea la gradi, in orice alta zi pot. Pe 19 vin la centru cu voi.

Adimercedes, ma bucur ca v-ati distrat asa bine. Lisa sa ii treaca unghiuta.

Cam asta, sunt cam pe fuga, nu va suparati ca nu am reusit sa raspund tuturor. Dar va dulce.









Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Va multumim mult mult pentru voturi, sunteti minunate !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

www.kinderstudio.ro/concurs" target="_blank">Poftiti va rog de m-admirati
Si-apoi un vot sa-mi acordati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Erina, este ok in saptamana aceea, dar musai pana pe 18 ca sa le putem duce.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Roxana, multe flori si ganduri bune pentru mama ta ( cred ca am ratat postarea, vad ca au urat fetele) !

Greyeras, vestile de la voi sunt bune,se rezolva cu calciul.

Adimercedes, betadina face bine la rana aia, daca-i dai si acoperi cu un pansament poti pune si sosete. Pupam accidentata mica .

Erina, mai ai rabdare pana la plecare ? te simt in mare verva.




.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Si eu am vesti bune,in primul rand ca au inceput sa intre banii donati pt. Mos si apoi am vb din nou despre serbare si jucariile pe care le vonm aduce si nu e nici o problema ca unele nu sunt noi. La Timisoara am inteles ca se primesc numai donatii noi.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Gabitz, ca tot spuneai ca esti in cautare de bona, eu nu ma mai intorc in februarie...m-am lovit de un zid si nu merita sa lupt cu morile de vant, o sa schimb locul sau cel probabil o sa ma reorientez, am timp pana in sept sa-mi gasesc de munca, vedem ce mai este cu criza economicA si cum se prezinta piata locurilor de munca,

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui greyeras

Am intrat sa va zic ca si voua ca Adelina este bine, am fost astazi la endocrinolog si ne-a pus diagnosticul de rahitism. Am facut radiografie la manute ca sa vada daca oasele sunt dezvoltate normal pentru varsta ei si a iesit bine. In plus numai administram Vigantol picaturi, ne-a dat Vigantoletten pasile de 500 u.i.
Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)




Uffff, stiu si eu cum este. Andrei al meu nu asimileaza cum trebuie vitamina D3 si de la 11 luni luam Vigantoletten 1000 si calciu 5 ml timp de trei luni. Are o adancitura in capul pieptului, acolo unde este plexul solar, parca asa ii spune. La ultima consultatie pediatra nu a mai spus nimic deci cred ca-i spre bine,dar te rog nu neglija,nu-i de joaca cu rahitismul. Eu am suferit de asa ceva in copilarie si trag si acum pentru asta.



Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste
Mami de ALEXANDRA - NICOLETA (27.02.2004) si ANDREI - GABRIEL (12.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

papanash, ma bucur mult pt vestile bune. De fapt sunt grozave, ca am citit la subiectul respectiv

Cecilia, va sa zica te-ai razgandit cu revenirea la serviciu... Cred ca 2009 nu va fi un an prea generos cu ofertele de munca, insa.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

www.kinderstudio.ro/concurs" target="_blank">Poftiti va rog de m-admirati
Si-apoi un vot sa-mi acordati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

roxana, la multi ani pentru sotul si mama ta. Si vezi, mosul tine cu tine. Sotul mai primeste din partea mosului, inca un cadou, pe tine!!

Vorbiti de votul printeselor, eu am reusit mereu sa votez!





Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste
Mami de ALEXANDRA - NICOLETA (27.02.2004) si ANDREI - GABRIEL (12.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

greyeras, ce bine ca nu-i nimic grav cu mititica ta!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput