Bucurii de sept-oct 2006 (153)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Monique, n-am fost cuminte deloc anul asta, merit nuielusa din plin. O sa mai caut, ca bat pentru mancarea chinezeasca nu am.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

lexi las ca iti trimit eu cateva nuieluse, la noi e plin centrul, chiar inainte le-am luat si eu colegilor, asa simbolic, iar Patriciei i-am luat una mai mare, ca deh a facut prostioare si vorbeste prostioare
ce as vrea sa te vad cum jumulesti copacii






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Ramo si eu as vrea sa o vad pe lexi jumulind copacii

1 Anisor2 Anisori
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

buna dragele mele
ma bucur pt voi ca ati intrat deja in atmosfera de sarbatoare
si mie imi placea aceasta sarbatoare si sper din tot sufletul sa imi placa din noudupa ce se termina problemele mele cu copilu
se pare ca acest individ care se numeste tata vrea sa mearga in ro.si sa ma dea in judecata ca sa capete el custodia copilului
si asta pentru ca eu nu mai vreau sa am dea face cu el si nu ma mai intereseaza sa am nici un fel de legatura cu el
sa nu ma intrebati cum ma ridic din pat dimineata si cum merg la servici si cum is amabila cu clientii si cum stau de vorba cu toata lumea ca nici eu nu stiu
cum o sa rezolv problema nu stiu pentru ca individul nu vrea sa mai semneze actele sa ii fac lui darius certificatul de nastere romanesc
sper ca D sa imi dea puterea necesara sa trec si peste asta
adina f cred ca in romania o sa ajung de nevoie sa rezolv cu procesul si referitor la dorul de al meu pui nu pot sa iti spun cam cat este de greu sa nu il ai langa tine si de fiecare data cand vorbesti despre el sa ti se umple ochii de lacrimi si sa ti se puna un nod in gat cat pumnul de mare si sa nu mai poti vorbi
pup puiutii bolnaviori si sa se fac repede bine ca vine mosul si trebuie sa il primeasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor,

Am revenit si noi in tara,a fost superb in Spania,iar lui Matti i-a placut la nebunie in schimb nu i-a placut mancarea asa ca a cam facut greva foamei cu sucuri naturale si lapte la greu.Cand plecasem binenteles ca-i curgea nasu ca de statusem o saptamana in Bucuresti,cum am plecat cum nu a mai avut absolut nimic.O sa va dau link-ul cu poze celor care sunt dornice sa ne vada si sa vada si frumoasa Spanie Barcelona si Sevilla (asa o cheama ei),am rochii noi de mirese si de ocazii care si ele sunt superbe.
Sper ca voi sunteti ok ,inca nu am citit nimic din urma dar sper sa reusesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Am reusit sa va cetesc,am vazut spre bucuria mea ca nu sunt copii bolnaviori,doar Dudu care sper sa-i treaca repede.
Noi n-am luat nik inca la copkil de mos,dar taxu a tot cumparat tomy si sine si totate trenurile se joaca amandoi nevoie mare.
Si mie imi pare extrem de rau de Anca Parghel,e groaznic cum rapune boala asta si ma uit ca din ce in ce mai des apare,chiar si la copii de varsta mica.
Am facut si noi Havrix-ul prima doza au trecut mai mult de 6 luni ar trebui sa bagam doza 2,nu a avut nici un fel de urmare,dar dupa Prevenar-ul mi-e o teama sa le mai fac.

Ma duc la nani,sper sa am timp maine sa mai vb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata.

Intru si eu repejor sa urez tuturor celor care poarta numele de Nicolae " La multi ani !!! fericiti."

Sephora ma bucur ca ai aparut. Pupam Matty care a facut greva foamei, dar recupereaza el repejor. O sa ma uit si pe poze dar mai tarziu sa mai trebaluiesc si eu prin casa. Sa va fie de bine plimbarea.

Elena nu stiu ce sa-ti spun, e o situatie cam urata care sper sa se rezolve cu bine. Acum nu ma prea pricep eu dar in Romania majoritatea copilasilor sunt incredintati mamei, sper sa fie cazul si la tine daca se ajunge la asa ceva. Bine ar fi sa va intelegeti pe cale amiabila, sa nu aibe nici copilul de suferit. Ca voi nu va mai intelegeti asta este, dar el nu este vinovat si ar trebui sa aibe parte si de afectiunea ta dar si a tatalui. Eu spun teorii dar tu sti cum este tatal daca poti sa rezolvi ceva. Pupam si suntem alaturi de tine .

Ce v-a adus Mosul?? La mine a venit in avans din mai multe directii asa ca astazi sunt cu imparteala, este randul meu . Ieri am reusit sa cumpar jucarii . Cosmi a gasit azi dimineata langa ghetute o mare masinuta roz cu papusica Barbie in ea de care nu se mai desparte. De vre-o doua ore se joaca cu ea, isi plimba toate papusile. Se pare ca ii place.
Pentru Craciun i-am luat un set din acela cum spunea Lexi de curatenie cu spirator, maturica etc.

Va urez o zi minuntata si plina de cadouri.

1 Anisor2 Anisori
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimi! Poftiti la
Sper ca v-a gasit Mosul pe toate
Sephora, bine ati revenit! O sa ma uit la pozele voastre, abia le asteptam.
Elenia, imi pare rau de problemele tale, sper sa le rezolvi favorabil!
Moni, frumos cadoul pntru Cosmi!
Lexi, tie de ce iti trebuie nuielusa?

La multi ani tuturor celor care isi aniverseaza azi onomastica!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

buna ziua dragele mele
vreau sa urez la multi ani tuturor celor care isi serbeaza astazi ziua numelui sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii
sephora sevilia se scrie in spaniola cu doi de ll si acest dulu l se citeste i(scuze pentru rectificare sper sa nu te superi ca ti=am spus)
eu am primit cadoul in avans iar fiumiu a primit pe langa dulciurile de rigoare si o masina de politie cu telecomanda pe care a zis maicamea ca a si inceput sa o dezmenbreze(sa vedem cat il tine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

La multi ani tuturor onomasticilor de azi!

La noi inca nu a venit mosul ca el traieste pe alte meridiane cica ar fi pe data de 8,asa ca va veni cica in seara asta,la M ca eu l-am rugat sa nu vina ca am altele de facut mai importante.

Elenia asa e se scrie cu doi "l" pe forum am scris cu unu dar la foto era scris cu 2 "l",numai ca eu i-am auzit pronuntand Sevila si nicidecum Sevilia cum ai zicem noi.Oricum nu-i vad rostul "ll" dublu citit "i" cand au si "i" normal scris in acelasi cuvant.
Asta e! Nu am de ce sa ma supar,e normal sa fie scris corect de pronuntie acum ramane la latitudinea fiecaruia.Or fi si la ei dialecte cum sunt peste tot,nu le cunosc prea bine istoria,ce am ramas impresionata ca nu am intalnit atatia Romani cum am intalnit in Italia,ma asteptam la multi mai multi,cei pe care i-am intalnit au fost strict aeroport.
Sper sa-ti rezolvi problemele cu bine,nu inteleg de ce doi oameni care s-au iubit candva acum se urasc asa de tare si incearca sa-si faca numai rau.negandindu-se ca din toata tarasenia sufera copilul (stiu ce zic ca eu am fost unul din copii aceia,dar spre norocul meu am avut parte de un tata nr 2 care de fapt a fost mereu nr one)

Mergi la inceput