Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (116)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Noua Mos Nicolae ne aduce de obicei dulciuri, fructe...de astea. Anul acesta copiilor le-a adus niste jucarii de plush de care a fost incantat doar cel mare. Victor mai degraba jinduia la ciocolatele (cu jindu a ramas). Eu - spre surprinderea copiilor - am primit exact ce mi-am dorit : o carte. www.librarul.ro/imagini/carti/mici/20061213114737noor%20mareeeeeeeeee.gif" target="_blank">Asta. Mi-o doream de mult, disparuse din librarii si acum e reeditata, in alt format si un pret mai bun. Mi-am cumparat-o singura. Sotul...a uitat. Na, eu stiu ca ma iubeste si asa, uituc cum e. Lui i-a pus Mosul in ghete o Gheisha. Adica www.fapiata.ro/produs/9425-FAZER_BOMBOANEGEISHA-.html" target="_blank">asta . Sa-i faca masaj si sa-l slujeasca.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Hehe Oana, super cadouri pentru voi! Eu nu am primit nimic si nici sotul ca am fost amandoi ocupati sa le cumparam copiilor si nu noua. Dar consider excursia de saptamana asta, cadou si pentru mine si pentru sot... restabilim legaturi mai vechi . Sper ca Dodo sa se opreasca din febra pana plecam ca am asa niste griji!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina26
Tu esti mosul draga mea.




Si eu care credeam ca sunt baba

Carla, s.12 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

La mine shopping-ul online e boala veche, iar de cand mi-e foarte rau si nu mai pun piciorul in magazine e si mai si. Asta e unul din motivele pentru care mosul o sa intarzie la noi, trebuie sa ajunga un colet cu de toate, cel mai probabil o sa vina saptamana asta.

Carla, s.12 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Citat:
citat din mesajul lui jadi

Hehe Oana, super cadouri pentru voi! Eu nu am primit nimic si nici sotul ca am fost amandoi ocupati sa le cumparam copiilor si nu noua. Dar consider excursia de saptamana asta, cadou si pentru mine si pentru sot... restabilim legaturi mai vechi . Sper ca Dodo sa se opreasca din febra pana plecam ca am asa niste griji!

Deni & Vlad & Tudor


Da. Frumos.

Si la mine se simte acut nevoia restabilirii unor legaturi. Si - cu sau fara pudoare - eu ma refer strict la cele fizice. Faptul ca am reinceput sa dormim toata noaptea in acelasi pat si sa ne tinem in brate aproape toata noaptea (ca mai amortim si noi) e poate cea mai mare relaizare a faptului ca l-am intarcat pe Victor. Mai muncim si la "restabilit legaturi mai...primejdioase", nu musai cu regularitate, dar macar...mai des ca pana acum.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

La mine shopping-ul online e boala veche, iar de cand mi-e foarte rau si nu mai pun piciorul in magazine e si mai si. Asta e unul din motivele pentru care mosul o sa intarzie la noi, trebuie sa ajunga un colet cu de toate, cel mai probabil o sa vina saptamana asta.

Carla, s.12 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"


Carla, sa ne spui si nou ce aduce Mosul...de departe. Eu cred ca e mai fain asa, cu asteptat pachete, chiar daca stii ce contin. Are mai mult farmec, are intr-adevar ceva din ideea mea de cadou (surpriza/bucurie/nerabdare). Uite, desi stiu ce am comandat, astept coletul cu carti ca pe ceva nemaipomenit.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

multumesc, fetelor pentru aprecierile legate de intarcat.
oana...si apropo de oana am uitat s-o amintesc pe oana de la barlad care si ea s-a chinuit cu intarcatul, acum nici nu mai e nevoie sa aprind televizorul caci denis se foieste si adoarme la loc, nu mai plange si nici nu-i trebuie sa bea ceva (apa, lapte, un rachiu...).
seara inchid televizorul si el stie ca e de nani. dar nu adoarme asa usor. se foieste, se suie pe mine, se intoarce pe toate partile pana ma hotarasc eu ca nu-si gaseste locul si-l pun la el in patut si adoarme in 5 minute. insa nu ar adormi daca l-as pune din prima in patut. aseara chiar a adormit repede. 10 minute foiala in patul mare + 5 la el in patut si asta a fost...la ora 21 dormea.
la pranz adoarme in patul mare cu aceleasi foieli. ce sa facem, nu le putem avea pe toate deodata.
am uitat sa urez si eu sanatate copilasilor bolnaviori. stiu ca nu-i putem tine departe de toate racelile, dar ce bine ar fi daca nu s-ar chinui cu nasucul infundat sau cu dureri pe care nu pot sa ni le spuna.

Cristina, mami de superbaietel Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ghinetz, jadi, aveti de la mine 1000 de bile albe. si la noi e mai greu cu restabilirea legaturilor. andrei doarme cu mine si legaturile le mai restabilim doar cand imi vizitez sotzul la resedinta lui din sufragerie. asta e dezavantajul celor doo camere pe care le posedam. cateodata mi-e dor sa dormim impreuna. dar, sa fim sanatosi ca ..........mai gasim noi loc si timp pt sex.....sper sa nu-si gaseasca vreo "geisha" ......doamne fereste.............
jadi, sa inteleg ca aveti programata o excursie??????unde?

Vine,vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

La multi ani nma si celor care si-au sarbatorit sambatta onomastica!

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunflower1979

multumesc, fetelor pentru aprecierile legate de intarcat.
oana...si apropo de oana am uitat s-o amintesc pe oana de la barlad care si ea s-a chinuit cu intarcatul, acum nici nu mai e nevoie sa aprind televizorul caci denis se foieste si adoarme la loc, nu mai plange si nici nu-i trebuie sa bea ceva (apa, lapte, un rachiu...).
seara inchid televizorul si el stie ca e de nani. dar nu adoarme asa usor. se foieste, se suie pe mine, se intoarce pe toate partile pana ma hotarasc eu ca nu-si gaseste locul si-l pun la el in patut si adoarme in 5 minute. insa nu ar adormi daca l-as pune din prima in patut. aseara chiar a adormit repede. 10 minute foiala in patul mare + 5 la el in patut si asta a fost...la ora 21 dormea.
la pranz adoarme in patul mare cu aceleasi foieli. ce sa facem, nu le putem avea pe toate deodata.
am uitat sa urez si eu sanatate copilasilor bolnaviori. stiu ca nu-i putem tine departe de toate racelile, dar ce bine ar fi daca nu s-ar chinui cu nasucul infundat sau cu dureri pe care nu pot sa ni le spuna.

Cristina, mami de superbaietel Denis Stefan (30.07.2007)


Uite, Victor inca se mai trezeste si plange. Cam o data pe noapte. Am sa incerc si eu varianta cu pusul in patutul lui dupa ce adoarme. Ideea e ca eu, de fiecare data cand se foieste am tendinta sa fiu langa el. Sa-l alint, sa-l mangai. Stiu ca nu e bine, dar...

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput