Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (116)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

La multi ani celor care si-au sarbatorit ieri ziua numelui.
Un ic special pentru Nico, sa fii sanatoasa si sa te bucuri de cei dragi.

La noi n-a venit mosul, cred ca n-am fost cuminti .


"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"


Tu esti mosul draga mea.


Nici la noi nu a venit ca m-am incurcat in zile, iar de Sf. Nicolae ne-am ales cu un virus intenstinal de toata frumusetea. Dar acum este pe trecute.
mi_a Eu sunt ca si tine in ceea ce priveste cadourile. Imi place mai mult sa dau decat sa primesc.



Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Va dedic www.youtube.com/watch?v=IjV8YjDiwe8&feature=related" target="_blank">cantecul asta; si va doresc o zi minunata!

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_a spune:

Georgiana, uite aici una din cartile copilariei despre care iti vorbeam: www.cartea-ta.ro/carte/scufita-rosie--i8727

Mihai si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

'Neata.

O aburinda pentru voi.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Nu v-ati trezit inca? Nici mirosul de cafea nu v-a facut sa mijiti ochii?

Eu ma trezesc la 6,45, ca am de trimis copii la facultati si gradinite. Azi am si mancare, aseara am facut si curatenie, sunt asa fericita azi!!!

Cristina-floarea soarelui, felicitari pentru ca ati trecut cu bine peste intarcare. (iti mai scrisesem eu in mesajul de l-am pierdut mai zilele trecute). Intr-adevar mai mult temerea e de momentul asta.
La noi au trecut deja 2 saptamani. Victor inca se mai trezeste nopatea. Cam pe la 3. Si poate pe la 5-6. Acum deja plange mai putin, nici 5 minute si adoarme la loc. La inceput si sotul meu aplica metoda cu tv-ul, dar i-am interzis eu. Era asa, o anesteziere, dar ma gandeam ca poate deveni obisnuinta. Si nu ma vedeam trezindu-ma noaptea sa ma uit la tv. (nu stiu, zic si eu, poate gresesc).
La noi insa alta e problema. Victor adoame in carut. Si ma gandesc ca iar va fi o perioada de acomodare cand il voi muta in pat. Dar acum, ca nu mai adormea la san acolo ea locul unde am reusit sa-l adorm. Cristina, tu cum il adormi acum???

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Felicitari, Cristina pentru un intarcat usor!

Eu sunt racita si tusesc ingrozitor, si am niste crize de tuse de nu pot nici dormi, asa ca ziua de Sfantul Nicolae a trecut cam sec pentru mine. Poate de Craciun va fi mai bine.

Si Razvan se tot tragea de urechi si ne speriasem, dar nu era decat un tic sau o forma de a ne arata ca ii e cald si a transpirat din cauza zulufilor. Ar trebui sa il tundem, dar nu induram, ca ni se pare tare dragalas.
De fapt suporta greu caldura si se incalzeste rapid. Noaptea se dezveleste si chiar se trezeste plangand si abia dupa ce il dezbrac pana la body, reuseste sa adoarma la loc.
A inceput sa fie posesiv. Daca ma pupa sau ma ia in brate sotul, incepe sa maraie si se lupta sa intre intre noi sau ma ia de gat si face orice ca sa imi capteze atentia. Iubaretul mamii drag.... Ieri i-am zis ca sunt bolnavioara, ca am buba la gat ca tusesc si a venit si mi-a dat un pup pe gat. Sa il mananc, nu alta!

Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata si multam de Ghinetz,

La multi ani tuturor Nicoletelor si Nicolailor!!! Sa traiti cu numele!!!
Ghinet mie imi este la fel de greu sa cer ajutorul. Dar mai invat. Sotul imi spunea : Pai tu crezi ca eu sunt o vrajotoare cu globul magic, cum sa stiu eu ce vrei tu? Spune-mi direct.
Incercam sa fim super femei si suntem dar de ce sa ne chinuim noi sa facem tot cand avem soti, familie prieteni. Asta inseamna sa ai familie si prieteni, sa ne ajutam unul pe altul cum putem. Lasa rusine la o parte si cere ajutorul.
Eu am invatat ca trebuie sa cerem ajutorul. Barbatii nostri sunt tatii copiilor nostri si sunt tot atat de interesati de bunastarea copiilor nostri. Nimeni in lumea asta nu ii iubeste mai mult ca mamii si ca tati.

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
mi a,eu am cautat doar la carti de copii,acum am vazut ca erau la cele ilustrate.multumesc,mi se pare o idee de cadou superba

noi...febra,febra....azi la dr,nu scapam fara antibiotic caci are o tuse urata,Doamne dar cum caci nu mi-a dat de banuit nimic,niste stranut dar stiam ca tb sa ignor,altfel bagam un oscilo...offf si iara offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Neata si multumesc de cafea, chiar am nevoie!

La noi a venit mosu' dar la Dodo foarte bine puteam sa ii pun o jucarie pe care deja o avea, telefonul achizitionat nu l-a incantat si s-a bucurat mai mult la jucariile lui Vlad. Deci anul viitor stiu. cumpar jucarii la fel pentru amandoi si pentru varsta lui Vlad . Eu am spus ca nu mai cumpar jucarii, am tone in casa. La fel si carti, jocuri logice, etc. Astept sa se strice astea si apoi ma mai gandesc . De Craciun le iau strict cate o jucarie, ma gandesc la un aparat foto pentru Vlad dar am inceput sa ma gandesc la asa ceva si pentru Dodo ca vad ca are abilitati mult mai avansate pentru varsta lui. Adica se joaca cu masinutele cu telecomanda, in curand cred ca va invata sa le vireze, deocamdata balmajeste telecomanda dar are ambitie. Si imita foarte mult ceea ce face Vlad. Si a inceput sa faca si nazdravanii, se uita la mine si ii spun NU si el da din cap ca DA, si ca atare a cazut de vreo 3 ori in ultimele zile si are nasul lui Rudolf, rosu si zgariat!

O saptamana buna la toata lumea!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Citat:
citat din mesajul lui brazuca25

Nu mi-au venit cartile de la editura.


mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletze

bloggerita amatoare









Corina, cand ai facut comanda? "Nu au ajuns" inseamna "nu au ajuns INCA?" Am facut si eu comnada la Crisan. Si la Nemira am gasit ceva frumos, dar mai mult pentru Stefan. Abia astpt coletele. E prima mea comnada online, daca ma prinde flama am dat de belea. Se duce bugetul pentru concediu pe carti (nu am inca curajul sa comand si altceva)

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput