Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (116)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ma bucur ca va plac pozele. Si fetele. De, are mama doua frumoase. Trebuie sa-i multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi pentru ce mi-a dat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ma bucur ca va plac pozele. Si fetele. De, are mama doua frumoase. Trebuie sa-i multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi pentru ce mi-a dat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Multumesc celor ce ne-au vizionat pozele.

Asa cum spuneati, e o adevarata provocare cu doi baieti. De fapt...cu trei, ca n-am prea exagerat cand am zis asa. Dupa 4, cand ne adunam cu totii acasa incepe distractia. Exclus sa mai spun ca as putea avea macar pretentia sa fie ordine la mine. Ati vazut, daca nu e cort sunt cazemate, sunt garaje de masini. Tati saracul intra in hora lor si e un hai in toata casa (desi tot el se cam enerveaza cand seara Stefan trage chiulul la strans jucariile). Victor e scai dupa Stefan, ii imita miscarile (mai putin cuvintele) si musai vrea jucariile pe care le are Stefan. Da, cam asta e farmecul unei case cu doi copii. Nu te poti plictisi nici sa vrei.
Acum, sincer vorbind....eu uneori mai vreau sa stau asa...sa ma plictisesc si atunci sa-mi iau o carte sa-mi treaca. Lasa, cand s-or insura ei am tot timpul din lume sa citesc, nu?

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimi si hai la cafea!
In primul rand,cafera, ce fetitze dulci si superbe ai! Aia cu bubitzele mi s-a parut deosebit de dulce si cea cu buna dimineata la fel.
Cristina, e tare scumpica si frumoasa ingrid si ce minunat ca nu ti-a fost teama cu bradul. Mie imi este, ca laur numai prostii ar face toata ziua. Daca nu il duci la apa la baie sau bucatarie sa se joace el cu mana in ea urla si trage de tine si tzipa intr-una: a-pa, a-pa, iar daca vrea ceva de pe dulapuri nu se sfieste sa incerce sa se urce sau trage cu toata fortza de cele mai apropiate lucruri de margine. Deci, brad pe jos?? No way, doar daca tzin mortzis sa-l impodobesc de 20 de ori pe zi pana la Sfantul Ion
Musso, sper ca sunteti bine acum.
Ghinetz, ce atmosfera frumoasa trebuie sa fie la voi acasa!

Xerxe, am vrut sa-ti spun de ieri ce dragalash e razvan cu cate face el!!!!!!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://good-times.webshots.com/album/565597806AagfVt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ce faceti gravidutelor, cum va simtiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Mi_a, vroiam sa-ti multumesc pt carticelele cu maner. Multumrsc multtttttttt pentru idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Neatza!
cafera ai doua fetite cu adevarat printese. Sunt superbe!
ghinetz cred ca la toate e cam la fel cu casa cu susu'n jos cat timp sunt copiii prin preajma. Chiar si cu unul tot e dezastru la mine. Degeaba ma chinui sa strang pentru ca in juma' de ora e totul la loc pe jos.
jadi nici eu nu stiam ca nu e bun Novocalminul. Nu ii dadusem pana acum, dar la ultima febra m-am speriat si i-am dat de doua ori sa treaca noaptea fara febra.
musso cum sunteti?

Ieri a fost zi de adunat resurse despre psihologia copilului mic. Am gasit o gramada de carti, dar nu stiu cand o sa am eu timp sa le studiez, mai ales la laptop, pt ca Deni nu prea suporta sa ma vada ca stau cu el in brate. Si ea doarme doar vreo 2 ore pe zi.In ritmul asta termin o carte cand o intra ea la scoala. Si sa ma apuc sa printez carti de cate 2-300 de pagini.

carla v-a sosit pachetelul de la mos?

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletze



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza.
am vizionat poze,dupa cateva zile
alina a,e superba elisa,mi-a placut mult poza cand sta la fereastra si cea in care o strange taticul ei in brate...tare mi-a placut.
ghinetz,sa-ti traiasca baietii,si eu imi doresc inca unul,desi familia spune ca ne trebuie pereche,da ce-mi pasa de familie..poza cu ochi in ochelari,minunata.
cafera,sa-ti traiasca fetele,sunt dragalase,imi pare asa ca alexia e fina,iar ilinca pusa pe nazbatii.

noi suntem mai bine,am trecut noaptea cu bine,pe la 6 un pic de febra care a scazut rapid cu un supozitor.aseara am ajuns la alt dr,viroza..stiu ca asta tine cam 3 zile,azi ar fi ultima.

cafera,nma,brazuca,ghinetz,violeta..saru'mana de ganduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

si cu mii de scuze,stiam ca am uitat pe cineva:cristina si xerxe,srau'mana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ne-am intors de la doamna care ne face rochia pentru serbare. Sunt absolut incantata de imparateasa Alexia. La momentul potrivit, pun poze.

Mergi la inceput