Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (116)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Cristina, fetele mele au fost cuminti si au adormit devreme. Eu incarc niste poze pe adresa Alexiei si o sa va ilustrez ce mai fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Lunaaaaaaaaaaaaaaa!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Lunaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Ai doua fetite, ca doua papusi de frumoase.

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

LUNAAAAAA. UNDE ESTI DRAGA MEA??????


Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Buna dimineata!

Georgiana, cum se mai simte puiul tau? Multa sanatate!



Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna dimineata.

Bravo, fetele! Tot asa, bucurati-mi diminetile cu poze frumoase. Azi fu ziua printeselor. Ce domnisoara delicata e Alexia! Si Ilinca ce draguta!

Cristina, am vazut si bradul vostru. Si m-am bucurat sa o revad pe Ingrid, desigur. O scumpa! Melodia de la tine s-ar putea sa devina lait motivul Craciunului nostru. Victor deja vrea sa o asculte non-stop. Acum e drept ca si daca inchid filmuletele cu Ingrid el tot plange... O sa le cuplez, las sunetul de la cantecel si pe Ingrid gatind sau jucandu-se cu bradul. Doar asa sta el linistit.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Musso, cum fu noaptea asta? M-am gandit la tine... Sper ca sunteti mai bine.

jadi spuneai ca nu e bun algocalminul in general? Eu, recunosc, ca am apelat la novocalmin (supozitor) atunci cand febra a sarit de 39. Medicul meu mi-a spus ca pot face asta in caz de urgenta. Cu combinatia nurofen-panadol nu a mers.

Mychy ma bucur ca esti activa si din Dorna. Cum e acolo? Frig? Cum s-a acomodat Andrei? De tine...ce sa mai zic...esti la mama, esti acasa.

Si eu ii duc dorul Lunei. Si ma repet: ea nu pleca asa, fara sa salute. Asa ca...imi cam fac griji. Sper sa fie doar febra cumparaturilor.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna dimineata!

Si eu m-am gandit la Georgiana. Sper sa fie bine.

Dana, voi ce faceti?

Eu am trimis copilul mare la scoala, iar cel mic imi doarme in brate. S-a trezit, dar in drum spre bucatarie m-a cuprins cu manutele pe dupa gat si a adormit ingereste. Asa ca va trimitem pupici amandoua.

Patanie: de regula calc sotului 10-15 camasi. Cu plecarea l-a munte, am indesat in debara toate hainele necalcate. Aseara era musai sa calc, dar ati vazut ca am stat calare pe net. Ma tot gandeam ca mai trebuie sa fac ceva, dar...nu mi-am amintit. Dimineata, zambitor, imbracat cu toate cele si incaltat imi zice sotul: beneficiez si eu de o camasa? Atunci mi-am adus aminte ce aveam eu de facut aseara. Nu mai aveam timp sa-l pun pe azurel in functiune, dar am apelat la camasile cu maneca scurta, ramase calcate din sezonul cald. Noroc ca nu am sot suparacios. Acu, cum ii statea cu sacou si camasa cu maneca scurta...



Mergi la inceput