Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (116)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Eu sunt din Constanta. M-am nascut si crescut acolo.
Parintii mei stau acum in Navodari.

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Sal,
Am culcat trupa de copii de dupaamiaza... pe urma ma intind si eu un pic. Am fost si pe afara mai devreme, ne-am jucat prin parc, Ana Maria a dormit in carut...
O sa mai pun si ceva poze, sa-mi fac un pic de timp

Am vazut pozele, Oana, Alina..ce copii frumosi!
Alina, mi-a facut placere sa citesc despre Elisa.. Bafta la bb2!
Musso, imi pare rau....groaznic, insa trebuie sa-ti pastrezi calmul. Acum cum sunteti?

Ia ziceti-mi si mie, cum faceti cu bradul de Craciun? Unde il puneti, mai exact? Anul trecut Andreea avea 5 luni si ceva (ca si ceilalti strumfi de pe aici 4-5 luni asa..) si stateaun patut, sau in popou sptijinta...nu reprezenta un pericol pt bradut. Dar acum... pericol maxim, mi-e ca se trezeste cu el in cap. Oricum, globurile le avem din plastic, daca e sa se sparga...
Sa te tii la anul cu 2
Eventual sfaturi de mamici cu copii mai mari...



Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

Fetelor,va multumesc din suflet.
jadi,n-am stiut de modul acesta de impachetari,problema e ca temperatura nu a scazut desi i-am dat toate remediile antitermice stiute de mine.am citit si eu de otet si novocalmin,dar n-am mai putut indura
alina a,stiu ca a fost aproape de convulsii,dar incerc sa trec,acum alternez panadol cu nurofen,nu inteleg de ce dupa administrare scade febra foarte repede si e rece apoi in doua ore incepe sa creasca.
mychy,sunflower,cafera,monica..multumesc,nici nu stiu daca e mai bine sau mai rau,acum e vioi.

acum avem pusee de febra,creste,scade,creste mai tare...si tot asa,i-am dat pentru tuse ketof,ceai de patlagina si seara ventolin,iar pentru muci,rinatiol...acum astept sa ma sune dr,stau ca pe ace.

mi-e groaza ca vine noaptea si sunt tareee obosita,nu prea fac fata
ii fac o supa de pui,intr'adevar nu vrea sa manance,doar sa bea
sper ca am fost coerenta,m-am pus de cateva ori sa scriu dar nu m-am putu aduna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Georgiana sanatate multa. Din pacate stiu si eu ce inseamna febra peste 40 de la Alex. Si eu am apelat la fiola de algocalmin desi nu recomand. In spital tot asta i-au facut.
E bine ca primeste lichide. Important e sa fie hidratat. Oboseala o sa treaca. Cand strumfii sunt bolnavi noi ne depasim limitele .
Oana ti-am admirat si eu pozele. Ai trei baieti foarte frumosi.
Monica eu am pus bradul de proba, adica fara globuri si copiii sa tot invart in jurul lui. Andra pare ca a inteles ca nu e voie sa tot traga de el. Bomboane nu cred ca o sa pun in el anul acesta .

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

nma, am uitat cand am scris anterior: La multi ani cu sanatate, sa fiti fericiti cu totii, copilasii sa creasca mari si sa fie sanatosi!
Inteleg ca pe 6 dec a fost si ziua ta de nastere, nu numai de nume
La multi ani de 2 ori, atunci!
Scuze de intarziere


Am dormit si eu 1 ora juma de dupamaza, pana cand s-a trezit trupa de copii...putin decalati in timp

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Alina.a, multumesc mult! Ce dulce e eli si cate zice si cate face! ptiu, ptiu!
Musso, sanatate multa!!!!!!!!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://good-times.webshots.com/album/565597806AagfVt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

ghinetz superbi baieteii tai. Poza aia cu tata mandru de 2 baieti superbi e buna de inramat si pus pe perete
alnia.a nu gasesc linkul cu papusa ta frumoasa si desteapta sa o admir si eu.
musso Multa sanatate la printisor si din partea noastra
Monica bradul nostru arata cam asa: http://www.youtube.com/watch?v=OBWz-P7XRfo la baza bradului nu am pus nimic ce se pate sparge (am pus cateva la inceput dar dupa ce a reusit Ingrid sa sparga 3 globuri le-am mutat pe cele ramase jos, sus). Am facut bradul mai mult pentru ea si m-am gandit ca am sa o las si pe ea sa se bucure de el.



Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Cristina, eu deja ti-am admirat bradul cand am vazut pozele, dar acum il vad in toata splendoarea. Am urmarit si celelalte filmulete si Ingrid e superba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Dedicatie de la mine. Asta este cantecul meu preferat de craciun:www.youtube.com/watch?v=e7xjjlUbpJ4&feature=related" target="_blank"> aici









Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

cafera multum mult. Ce mai fac printesele tale frumoase?



Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput