Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

sanatete multa si putere sa treci si peste asta//

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Cu Ioana e bine, are botezul acum, sambata, insa eu, din pacate nu pot ajunge, pentru ca asa, bonus, peste edemul despre care vorbeam, mi-au mai aparut si niste bubite,probabil stafilococ ceva, asa ca nu ma risc pe drumuri si coclauri cu tantari si alte alea..

Poate mai auziti si voi cate ceva despre edemul linfatic
si daca pofta de mancare are legatura cu ceva... sau tot de la cap o fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

BUna dimineata!

Am cautat ceva despre aspirina si am dat peste informatia asta:


Aspirina reduce riscul reaparitiei cancerului de san la femei si chiar dezvoltarea acestuia. Un raport publicat in februarie 2010 arata ca femeile care au suferit de cancer la san si au luat o doza scazuta de aspirina de doua – cinci ori pe saptamana sunt cu 70% mai putin predispuse la o revenire a bolii decat cele care nu au luat aspirina.

In plus, un studiu publicat in Journal of the National Cancer Institute in 2008 arata ca aspirina administrata regulat poate reduce riscul de cancer la san cu 13%.


sursa


Multa, multa sanatate!!!!!!

Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Lina, cum mai esti? de multa vreme n-ai mai scris aici.
sanatate si astept vesti bune!



*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

ce ma bucur ca mai dati semne de viata!

Si absenta e un semn bun, insa era "ceva special" ce se legase intre noi si cele cu probleme si cele fara...

Sunt Ok, mi-am facut parul albastru solutie anti stress si anti depresiva

In sfarsit e ok, analize bune, mana cu edem destul de mare dar asta e, fac masaj m-am obisnuit cu ideea si gata

Anul acesta se fac deja doi ani de la operatie, ma bucur de toate zilele asa cum sunt ele la momentul actual, economic vorbind

Am avut si bucurii de sarbatori, a venit Ioana cu nepotul "Goguta" pe la noi si ne-am bucurat inpreuna

Mi-e dor de voi! De Lemoni, de fete dar inteleg ca vor sa uite ce a fost Si pentru mine daca ma uit in urma, parca a fost un vis urat din care din fericire m-am trezit

Va pup pe toate si nu stiu daca am voie dar daca intrati la mine pe site, Antoanette Services e numele, o sa vedeti si poze de la Craciun si pe Ioana cu Alexandru- cel mai mic si mai rotofei lipovean- pirat si eu pe acolo

Am inceput sa mai ajut si eu pe cei din jur si acolo o sa vedeti si o fetita la mine in brate cu o situatie grea de tot si o alta tot mai necajita si asta e, din putinul care il ai daca dai, devine mai mult daca esti SANATOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

linasobolina, m-am bucurat sa citesc ca esti bine si voioasa asa cum te stim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

sanatate multa iti doresc in continuare!

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Buna fetelor!
Deja am implinit 3 ANI!
Cu ajutorul lui Dumnezeu au trecut trei ani de cand am deschis acest subiect

Bilanturi??
Uite ca DA, exista speranta!
Uite ca exista prieteni, noi sau vechi, virtuali sau reali, ei exista
Uite ca putem supravietui cu ce ne-a dat Dumnezeu, limfedem, operatii, analize periodice, sensibilitati si ce au mai adus boala si tratamentele
Uite ca ne putem reaseza prioritatile in viata
Uite ca Putem fi linistiti ca totul e la locul lui indiferent ce si cand intervine ceva
Uite ca la nevoie il redescoperim pe Dumnezeu, spiritul lui si religia
Uite ca am invatat sa ne bucuram cat putem in fiecare zi, cu copiii, cu animalutele din casa, am descoperit ca a fi foarte serios si grav nu aduce nimic in plus
Uite ca am invatat ce inseamna a DARUI! Nu luam nimic cu noi, asa ca daca poti face cuiva o bucurie, FA-O!
Si sa stiti ca binele facut cu o vorba cu un sfat se intoarce

ASTA AM INVATAT EU DE LA bobarnacele VIETII, DE LA VOI!
Va pup si numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Sanatate multa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

lina, ptr ca esti o lectie deschisa ptr noi toti. putere multa!

Mergi la inceput