Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Lina, atat vreau sa iti spun (bine, vreau mai multe, dar nu pot ca ma trage fie-mea de degete): am vazut din trei in trei un film pe Hallmark, "Ruj rosu pentru zile negre". Nu m-am putut gandi decat la tine.
Esti o femeie grozava si viata mai are multe lucruri frumoase pentru tine.
Revin maine (sper eu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Viitoarea bunica adica EU, a vazut acest extraordinar film, si vreau sa va spun ca m-am regasit in multe din situatii, inclusiv in cea a frustrarilor acumulate de sot!
E bine sa il vada si cei bolnavi si cei sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Lina, un an mai bun, cu mai multe impliniri si sanatate maxima. tot ce-ti doresti si-ti propui sa ti se implineasca!
LA MULTI ANI!!!

ALEX, operatie pe cord!
2500 euro, 31 ianuarie!

*********************
Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

draga linasobolina
iti urez multa sanatate, un an bun si sa te vedem si strabunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui linasobolina
Acolo la operatia de sector e o zona tare, dura, cica de la cicatrice si raze .la mamografie, echo, Ct si markari e OK.

Insa unii zic ca trebuie sa o elimin sa nu degenereze, altii spun ca se intervine numai la 6 luni dupa radioterapie, si eu m-am cam saturat!


si eu stiam ca daca s-a facut de curand radioterapie, nu e bine sa excizezi locul, zona. Dr.care te urmareste ce zice?

ps: extract de coaja de orez brun, sau IP6, sau gama-orizanol sunt chestii naturiste care se spune ca fac mai usoara radioterapia, si perioada de dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Buna fete!
nu am mai intrat de mult,din tot felul de motive
* cineva mi-a spart conturile de messenger si de email si de pe yahoo si de pe gmail , asta prin noiembrie si ca atare am dat divort de calculator si de internet pentu ca nu mi s-a parut normal sa imi pun viata intr-un laptop cu materiale,articole, contacte, poze... si orisicine sa faca iama printre ele sa imi copieze contactele si sa im f..ta pozele
dar sa revenim

Am avut bineinteles aventuri medicale si anul acesta, asa,din senin

Am facut febra mare si mi s-a inrosit partea operata si iradiata, mi s-a unflat mana si toata zona afectata

evident am ajuns la spital a doua zi si am fost diagnosticata cu CELULITA adica boala celulelor, boala rara si care seamana cu erizipelul, dar nu e!

asa ca perfuzii cu antibiotice o saptamana
Mai rau a fost ca mi-a intepenit mana si aveam niste dureri atroce pe nervul mainii de sus pana jos, din cauza ca edemul apasa pe nerv
sa ca sa va uitati la mine cum nu puteam sa fac numic cu mana dreapta, nici sa mananc nici sa ma spal pe dinti sau pe cap, ce sa mai zic de inbracat sau condus.....


Colac peste pupaza, m-a durut iar o masea care era buna acum o luna si care acum se clatina, deci a fost scoasa, rezultat:
2 masele scoase intr-o luna???????

Acum sunt mai bine, am terminat tratamentul cu antibiotice, iau antiinflamatoare si calmante si incerc sa scap de diagnosticul de periartrita

deci ca sa revin cu rezumatul ultimei luni:
celulita
periartrita la umar
2 masele scoase
efect al tratamentului
in rest am facut echo, mamo, markeri si sunt bine, nu te omoara cancerul ci tratamentul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela80 spune:

Buna ziua,
Indraznesc sa subscriu si eu la acest subiect si sa incerc sa va spun povestea mea.
Urmaresc aproape zilnic acest fel de subiecte pe forum,din luna octombrie 2009.Atunci am descoperit o margica mica la sanul stang.
Am 29 de ani si o fetita de 4ani si 7 luni,un sot minunat.
In urma ecografiei(Birads4), a mamografiei si a consultului la chirurg s-a hotarat operatia.
Pe 27 octombrie am facut prima eco,pe 3 noiembrie operatia- mastectomie.Tumora de 1/1 cm a fost maligna - stadiul 1,fara ganglioni atinsi din 11 scosi.
Dupa rezultatul anatomo-patologic mi s-a confirmat Stadiul 1 B,gradul G3.
Imunohistochimic la Victor Babes cu acelasi rezultat,fara receptori hormonali.
A urmat intalnirea cu medicul oncolog,si din data de 1 decembrie am inceput tratamentul chimioterapeutic.
Am facut deja 3 cure de chimioterapie cu Farmorubicin , iar de la urmatoarea voi face Taxotere.
Pe scurt aceasta este povestea bolii mele, am incercat sa fiu foarte tare ...sunt insa foarte speriata datorita gradului G3,toata lumea ridica sprancenele cand aude si mai ales faptul ca nu are receptori hormonali...
Va rog din suflet ,daca aveti mai multe lamuriri pentru mine sa imi spuneti.
Multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

ahhh... cand vad cat te chinui cu atatea probleme!...

multa sanatate
sper sa fi ajuns si tu la fundul sacului de belele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriela80

Buna ziua,
Indraznesc sa subscriu si eu la acest subiect si sa incerc sa va spun povestea mea.
Urmaresc aproape zilnic acest fel de subiecte pe forum,din luna octombrie 2009.Atunci am descoperit o margica mica la sanul stang.
Am 29 de ani si o fetita de 4ani si 7 luni,un sot minunat.
In urma ecografiei(Birads4), a mamografiei si a consultului la chirurg s-a hotarat operatia.
Pe 27 octombrie am facut prima eco,pe 3 noiembrie operatia- mastectomie.Tumora de 1/1 cm a fost maligna - stadiul 1,fara ganglioni atinsi din 11 scosi.
Dupa rezultatul anatomo-patologic mi s-a confirmat Stadiul 1 B,gradul G3.
Imunohistochimic la Victor Babes cu acelasi rezultat,fara receptori hormonali.
A urmat intalnirea cu medicul oncolog,si din data de 1 decembrie am inceput tratamentul chimioterapeutic.
Am facut deja 3 cure de chimioterapie cu Farmorubicin , iar de la urmatoarea voi face Taxotere.
Pe scurt aceasta este povestea bolii mele, am incercat sa fiu foarte tare ...sunt insa foarte speriata datorita gradului G3,toata lumea ridica sprancenele cand aude si mai ales faptul ca nu are receptori hormonali...
Va rog din suflet ,daca aveti mai multe lamuriri pentru mine sa imi spuneti.
Multa sanatate tuturor!




imi pare rau de suferinta ta, dar fii optimista si increzatoare ac te vei face bine. citeste acest capitol si vei gasi sfaturi utile in el. cred ca mai sunt si alte subiecte, la un sub-forum mai jos, Clinica virtuala se numeste. cauta acolo.


lina, o mare imbratiosare pentru tine. esti puternica!!!

ALEX, operatie pe cord!
3000 euro, 31 ianuarie!

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Lina, un buchet de ghiocei pentru tine si o primavara cu mult soare! de ceva vreme nu mai scrii aici, sper ca esti doar ocupata cu treburile. o veste mica despre tine

ALEX, operatie pe cord!

BAZAR UNIC!!!

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput