Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Gata, am iesit, mai bine zis m-au alungat ei!
Pai habar nu aveti ce m-au mai chiuit mi-au bagat o mesa in burta ca aveam, adica am o mare cavitate interna, si atunci cand mi-au scos-o am crezut ca imi scoate si ochii si crerul pe acolo apoi ma tot spala cu cloramina de ma ustura de fac pp pe mine si dupa oate astea imi baga ca un fitil acolo ca sa tina gaura deschisa sa se scurga ce maie de scurs
Mairau e ca este in stratul de grasime, care e destul de mare , si care am inteles ca se vindeca in 2-3 saptamani
dar bine ca am scapat de puroi si de febra si dk am sa fac naveta zilnic la pansat, asta e!
Sa vad cum ma organizeaza cu chimio urmator, ca poate ma mai lasa putin sa respir
dar MI S-A LUAT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Bine ai venit acasa, Lina

Offf, putere putere si iar putere iti doresc!

Nu uita ca esti in gandul nostru, ca timpul se scurge, si toate astea vor ramane in urma

Nikole, mami lui Albastrel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helen75 spune:


pentru tine,
Si sa ai putere si rabdare ca vor trece toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Lina, ai depasit tu dureri sufletesti mult mai mari decat cele fizice. Multa putere si nu te da batuta!! Te asteapta si multe lucruri frumoase in viata, ai sa vezi!

Imi pare tare rau ca treci prin asta! Abia astept sa citesc vestile bune!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Lina, va fi bine!! Trebuie! te imbratisez cu drag si trimit spre tine energie si ganduri bune!

http://www.taraluiandrei.ro/scoala/detalii_proiect_concurs/Din_inimi_sincere_de_673.html

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Lina, suntem alaturi de tine si ne rugam sa iti fie din ce in ce mai bine!

Donati cei 2% catre Asociatia "Inima Copiilor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

lina

mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

lina sigur incepi chimio? ... ca e cam ciudat sa incepi chimio cu gaura si drenajul ala abdominal ... hm ... io stiam ca nu e voie oooof mama-masii de complicatii ca parca nu era destul ce aveai ...
te pup scumpo

Aida ... 22+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Pai trebuia sa incep chimio pe 18 asa era termenul de 21 zile dintre sedinte, insa m-a mai amanat o saptamana, insa nu se poate mai mult ca trece efectul

De cusut nu imi coase gaura ci o lasa sa se inchida singura ca sa mai aiba pe unde sa se dreneze, iau antibiotice in continuare
INSA am niste dureri de cap absolut groaznice de la rahi anestezie!!!!!!!
ma ia cate o migrena de imi vine sa vomit si nu trece cu nici un calmant
Si sa stiti ca am fost cumninte, nu am miscat capul cat timp am fost amortita.

Sa va povestesc cum am facut pipi in pat la spital?
Ca dupa ce m-au operat nu mi-au pus sonda de pp insa mi-au bagat 1 litru de perfuzie... Eu am tusit la un moment dat si am crezut ca am scapat ceva pp, dar cand a venit infirmiera... facusem o balta mare de pp si eu habar nu aveam stateam calma si ferice

Din pacate sunt asa leguminoasa, neputincioasa, stau mai mult intinsa sa nu deranjez operatia, cred ca o sa ajung ipohondra, am o grija de mine...

Tare imi doresc sa ma fac bine si sa nu mai apara nici o surpriza!
Una peste alta mai am 3 chimio si o luna de radio, insa am prins frica ca de fiecare data am facut cate ceva, dar nu oricum si din alea grave cu spitale, insa au trecut, poate o trece si acum, sper!

Va pup pe toate si poate aveti ceva idei pentru durerea de cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

OF saracuta de tine!
mie cand mai fac crize de bila si ma doare capul de imi vine sa-l sparg de calorifer imi face sotul masaj in forta si doar asa ma simt mai bine...
Oare de la ce te doare asa de tare? sa nu fie de la ficat care este si el normal afectat de atatea chimicale!
Ma simt neputincioasa ca nu te pot ajuta efectiv. Am o prietena exact in aceeasi situatie: odata la doua zile scoate din ea cu siringa solutia care nu s-a drenat de la operatie si in cateva zile urmeaza si ea sa inceapa din nou chimioeterapia.
Multa putere si sanatate lina


poze

inspiratie si putere...pentru cine crede ca nu mai poate...NEVER, NEVER, GIVE UP !
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput