Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Lina scumpa iti urez ca noul an sa iti aduca multa putere si sanatate si toate problemele tale sa aibe rezolvare.
La multi ani!

Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

la multi ani sanatosi si voiosi, lina!

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


sa nu-i uitam!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

La multi ani doamnelor!
Am revenit cu multe experiente noi
Am facut primul revelion din ultimii 20 de ani la mama in Piatra Neamt lucru care a facut-o deosebit de fericita

dar hai sa va zic de mine si impactul chimio asupra Linei
Afte in gura fara numar de credeam ca raman fara gingii
Uscaciune vaginal de cream ca o sa imi cada, insa valiO2 sa traiasca, m-a invatat de bine cu bioclean gel gineco si mi-a mai usurat existenta

Apoi am facut un blocaj respirator de ziceai ca sunt o gasca asa suieram, insa m-a rezolvat mama cu Seretide ptr astmatici

Dar "regina" o reprezinta o furunculoza agresiva , sub axila stanga, noroc ca nu era pe partea operata, de am avut o mana de elefant umflata de la cot pana la umar.
Am avut o multime de buboaie, mai mici pe fiecare por de la firul de par, eu fiind eplilata de 2 luni, adk fara motiv, insa am facut un abces cat o portocala erau 3 in 1, care nu vroia sa sparga, asa ca azi la prima ora am fost la Fundeni, unde m-au deschis, de am facut puroi in tot cabinetul. Acum am dren si iau in continuare antibiotice, a 7 zi deja.
Daca nu luam faceam septicemie asa mare a fost infectia.

Parul a inceput sa imi cada de acum 2 zile si azi m-am tuns nr1, adica periuta. Nu e chiar naspa, adica daca nu ar cadea ar fi chiar interesant
Am cautat si eu un turban , o palarie ceva, insa nu am gasit si peruca nu vreau sa imi iau.

Dar hai sa va zic altceva.
La mine in grup povestea mea a venit ca un trasnet eu spunand tuturor in ideea de a merge femeile sa se caute din vreme....

Si ce sa vedeti ca nu mai sunt "leader de audienta", ca am inceput sa primesc telefon ca una din fete are 3 nodului la 2 sani, adicatele "m-a cam luat" si tre sa mearga in Anglia sa se trateze, eu credeam ca la shopping ca sunt reduceri!!!!!!!!!!!!

Iar alt sot a venit la al meu sa planga, ca nevasta-sa are ce are si Toni( adica eu, neputand nici macr sa pronunte numele bolii) si ca ce se face el, a venit la al meu sot ca cica are experienta si sa il ajute sa treaca macar emotional peste, ca el nu se mai poate uita in ochii nevestei ca o si vede la cimitir


iar eu nu mai inteleg nimic, e gripa sau e cancer????
Dar macar stiu ca am pus in miscare o rotita, care poate a facut ceva bun, sper din tot sufletul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Oare sa fac Cantastin??
Cica e foarte bun pentru stimularea imunitatii, lucru de care sufar acum cel mai mult, insa nu stiu dk am voie sau nu sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Linasobolina, iti doresc putere sa treci peste tot cu bine. Imi inchipui, desi nu cred ca reusesc 100%, prin ceea ce-ai trecut si inca treci. Iti doresc sa fii puternica, optimista si sa vii cat de curand cu vesti bune.


Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Lina, iti citesc zilnic subiectul, sper sa vad vesti bune. Sper sa treci peste toate problemele si sa fii bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Buna Lina, fii tare si nu te lasa.
Mama mea a avut acum 2 ani si acum e ok. Si eu am noduli la sani, ii tin sub obsevatie, sunt benigni.
Mama mea a baut mult ceai Essiac imediat dupa terminarea tratam. A luat si Armurariu - seminte rasnite, este f. bun protector pt ficat insa trebuie luat numai intre pauzele de chimio, cam la 4-5 zile dupa perfuziile cu chimio pentru a nu reduce efectul medicamentelor, pt afte bucale incearca tinctura de propolis cateva picaturi pe limba, tot propolisul este bun si pt. imunitate, insa verifica si cu doctorul tau inainte de a lua ceva.

A si inca ceva, mananca mult ananas fruct, nu compot, are niste enzime f. bune care lupta impotriva celulelor canceroase.

Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Draga mea, esti o puternica si ma bucur ca in ciuda tuturor celor ce ti s-au intamplat in ultimul timp esti pozitiva. Asta e cel mai important lucru acum.
Am auzit ca sucul de catina ajuta la intarirea sistemului imunitar, uite aici un articol interesant in www.formula-as.ro/1998/334/medicina-naturista-25/medicina-naturista-146" target="_blank"> formula as.
Iti urez multa, multa sanatate si... sa stii ca sunt un fan al tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Lina iti doresc sa fii bine, sa te insanatosesti cat mai curand si sa fii mereu puternica si optimista asa cum esti acum. iti trimit din suflet un gand bun la inceput de an.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Lina, pentru imunitate eu iti recomand www.carotenoidcomplex.com/" target="_blank">Carotenoid Complex, de la GNLD


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput