Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

petrean, eu de vreo luna jumatate ma trezesc la ora sase dimineata in acelasi mod. fara sa ma doara nimic doar ca nu mai pot dormi sau sa stau in pat
sa va bucurati sanatosi de cadou

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

cam peste tot, deci si in jos dar mai rare
cele mai multe de la buric in sus


Maria 27+ Casandra-Maria

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Maria, Printesa ta, e deja...balerina! Foarte vioaie si...miscareata, asa cum ii sta bine unei printese!
Felicitari, sarcina usoara in continuare si o nastere la termen iti doresc.



Gina 22+ bebe mic e

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Neata fetelor:)
Eu descopar pe zi ce trece ca alienul meu micutz are valeitati sportive: e si boxer si fotbalist. Nu pot sa cred in ce hal poate sa dea. Pai fetita a fost ingeras pe langa el. Si nu pot sa spun ca da intr-o singura parte. Isi schimba pozitia zilnic dar niciodata nu da sus ceea ce cred eu ca inseamna ca nu sta cu capul in jos.
Eu il suspectez ca ii place cel mai mult sa stea tolanit ca in fotoiu si din cand in cand se intinde sa se dezmorteasca moment in care simt ca ii ies piciorusele prin lateral in partea dreapta
Acum ma gandesc ca mai sutn 4 luni fix si nu pot sa-mi inchipui cat de obraznic se va mai face:-s. Sau mai shtii? poate se potoleste cand chiar n-o mai avea loc?

21+ Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

"Tufete", am uitat sa va mai intreb: voi va mai treziti noaptea sa mergeti la pipi? De cind sint insarcinata, nu am ratat nici macar o singura noapte...

E normal? Stiu ca mai pe la...inceputuri povesteam aici ca e vorba de o situatie pasagera, specifica trimestrului I si care ar putea "recidiva" in trim III.

Gina 22+ bebe mic e

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Buna dimineata, fetelor!

Am si eu o intrebare: ce faceti pentru durerile de spate? Eu am ceva probleme cu coloana si acum probabil de la kilogramele in plus ma doare din ce in ce mai rau. Inainte de sarcina si pana pe la 4 luni imi faceam constiincioasa exercitiile de kineto. Acum mi-e si mai greu si mi-e si putin frica intrucat majoritatea implica si burtica si nu vreau sa-i cauzez stress lui bebe, inghesuindu-l. Imi mai face sotul masaj dar ma ajuta doar pe moment. Laser, care e tare eficient in durerile de spate, nu pot face acum in sarcina. Poate doar vreun masaj mai eficient facut de un kinetoterapeut? Daca va confruntati cu asa ceva si aveti si rezolvarea, va rog sa-mi impartasiti si mie!

mihaela

24+
www.flickr.com/photos/gravidutza" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Fetelor, v-au intrebat si pe voi medicii de familie daca vreti sa faceti vaccinul antitetanos in luna a 7 a? Ieri am fost la controlul lunar si mi-a zis ca ar trebui facut! Eu il facusem deja in iunie, inainte de a ramane insarcinata, de nevoie, caci ma muscase al meu caine incercand sa-i extrag un pechinez din cavitatea bucala! N-am intrebat de ce ar trebui facut, eu avandu-l deja si stiind ca acorda imunizare pe o perioada mai lunga de la administrare n-am mai intrebat cui si la ce foloseste! Poate stiti voi?

mihaela

24+
www.flickr.com/photos/gravidutza" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza fetele,

eu am lipsit o saptamana si din pacate nu pt distractie. am racit groaznic si am ajuns la spital. unde am stat mai mult decat in toata viata mea adunat....3 nopti. important e ca acum sunt bine. bb nu a fost afectat deloc si-a vazut de treaba lui cea mai importanta si anume sa creasca. a depasit standardul cu o zi si are deja peste 700 de grame.
am pierdut mult din ce ati scris si nici nu cred ca o sa reushesc sa recuperez, asa ca sper ca toata lumea e bine.

toate fetele

p.s. de alina27 stie cineva ceva?

24+
Poze
edit: uitasem sa schimb semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Aris, bine ai revenit! Ma bucur ca esti bine acum si ca bebe e in regula! Dar cum ai reusit sa racesti chiar asa rau?
Si eu fac cate o viroza respiratorie aproape in fiecare luna si de fiecare data tremur sa nu se transforme in ceva mai rau!

mihaela

24+
www.flickr.com/photos/gravidutza" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna dimineata!!!cu lapte???
Maria -felicitari pt intalnirea cu fetita, sarcina usoara in continuare!

Mababei: eu am probleme cu spatele, mai ales ca am si o scolioza destul de urata.Din fericire de cand cu sarcina nu pot spune ca durerile sunt mai puternice, sunt ca de obicei..asa ca am invatat sa traiesc cu ele.Medicul mi-a interzis orice crema minune imp.durerilor si in plus mi-a spus ca sarcina nu are legatura cu aceste dureri, cata vreme kg.puse nu sunt foarte multe.Asa ca ...le suport si merg mai departe( alternativa era sa ma duc la ortoped si sa fac toate investigatiile pt un tratament corect pt scolioza...si cum acum nu e momentul am lasat-o balta...trece si perioada asta).
In schimb ce-mi da mie batai de cap mai tare decat spatele e bazinul...acolo da dureri si ciudat mai mult pe partea dreapta...cateodata imi amorteste tot piciorul, de abia ma tarai pana la baie.Cica tot la ortoped tre sa ajung si la fizioterapie!
Asa ca rabdare si astept sa ma ocup de aceste probleme de sanatate dupa sarcina!!!

In legatura cu miscarile bebeiilor nostri....a mea danseaza toata ziua si aproape toata noaptea( adorm eu inaintea ei)....nu stiu cand doarme ea.In schimb eu o simt mereu miscandu-se jos...de obicei in chiloteii mei, sa zic asa...o fi mai la caldurica acolo????Foarte rar vine si ea in vizita prin zone mai inalte.Si devine foarte saltareata daca ne aude vorbind sau daca ne uitam la vreun film de action!

fetele!!!

georgiana

25+ Daria sau Giulia

http://s359.photobucket.com/albums/oo40/gogoasha27_2008/georgiana/

Mergi la inceput