Fiv Austria(12)-Germania(11)-Spania-UE (4)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Fireyes - am luat Priorix (vaccin rujeolic, urlian si rubeolic). Stiam de la voi si de la medic de interdictia pt 3 luni. Am intrat acum pe internet si pt Priorix scrie "Administrarea de Priorix este contraindicata la femeile #65533;nsarcinate. De asemenea, sarcina trebuie evitata #65533;n primele trei luni de la vaccinare." (producator SmithKline Beecham). Am deschis apoi frigiderul, sa iau vaccinul, nu sa pap. Pe prospectul meu scrie "Sarcina: Priorix nu trebuie administrat femeilor insarcinate. De asemenea, femeile trebuie sa evite sa ramana insarcinate o luna dupa ce se vaccineaza." (producator GlaxoSmithKline Biologicals). Cred ca au prospecte scrise/traduse diferit, e clar ca vaccinul se face in mai multe fabrici. Uite ca tocmai la o info importanta sunt diferente.
Oricum eu sunt foarte sperioasa, nu as risca sub nici o forma dupa o luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Fetelor, multumim de urari !

Va doresc acum, in preajma Craciunului, sa aveti parte de un an minunat in care sa vi se implineasca visul si sa va tineti toate puisorii in brate cat mai curand!

Va imbratisam cu mult drag!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Craciun fericit Mami de Eva multa sanatate va doresc si multa fericire.
Sper din suflet ca anul care vine sa aduca mai multe gravidute.
Mult noroc fetelor


elena +7

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Fetelor va doresc un Craciun fericit , cu implinirea tuturor dorintelor, siun An Nou mai bogat si pline de realizari.


in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Aripi de ingeri sa va atinga sufletul si sa ia cu ei toate supararile lasand in schimb lumina si speranta!
CRACIUN FERICIT !


elena +8

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fireyesare dreptate. As vrea sa bifez si eu o histero si am cam terminat dr....
Multumim Daniela_b! O sa caut si eu articolul!
VA DORESC SI EU CRACIUN FERICIT, SA UITATI PUTIN DE PROBLEMA BB SI SA VA RELAXATI FIECARE CUM PUTETI MAI BINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Va doresc SARBATORI FERICITE alaturi de familie si de prieteni!
Anul nou sa vina cu sanatate si cu implinirea dorintelor, sa fie toate fetele burtici si respectiv mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Kitta sa inteleg ca histero a iesit bine. Ma bucur mult. Sa dea Dumnezeu ca anu ce vine sa vina cu bebe la tine si la toate fetele care se lupta pt a avea un bebe. Apropo de ghicit se pare ca nu am doar un bebe am doi bebei si mie imi iesise o fetita. Trebuie sa mai perfectionezi tehnica in cazul sarcinilor gemelare

elena +8

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Elenada ce surpriza vad al semnatura....doi bebei!!!! Ata da cadou de craciun. Multa multa fericire iti doresc.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput