Campanie de responsabilizare a autoritatilor (8)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Cred ca eu cautam subiectul sa-l readuc pe prima pagina exact cand postai tu, Luca. Si ajunsesem pe pag 3 si nu era de gasit, deja imi crescuse tensiunea.
Pana acum avem rezultate peste asteptari.
A, de la medsana nu mi-au dat niciun raspuns referitor la statistici. Adresa respectiva de mail o aveam de cand am facut fiv la ei (2007) si de obicei daca aveam vreo intrebare administrativa imi raspundeau in aceeasi zi. Chiar si anul asta am intrebat daca am de platit vreo taxa de conservare pentru embrioni, pentru ca nu primisem nicio factura si mi-au raspuns in max 1 ora.
Deci probabil mi s-a dat ignore, banuiesc eu.


Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Ioana, tu esti cu contabilitatea, oare s-au trimis mesajele la toti promisionarii? Felicia, i-ai scris tu un mesaj de multumire dnei Cretu dupa intalnire? Eu o sa ii scriu dnei Silistru (daca gasesc mailul). Ca sa incheiem socotelile pe anul asta. :)

Si o veste proasta: http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/832154/Vaticanul-condamna-clonarea-si-inseminarea-artificiala/

Citat:
conform parerii reprezentantilor Vaticanului, inseminarea artificiala trebuie eliminata din practicile medicale, deoarece "substituie actul conjugal, singurul în masura sa asigure procrearea".



Iarta-i, Doamne, ca habar n-au!
---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Da, i-am scris imediat dupa intalnire, mi-a raspuns ca i-a facut placere sa ne cunoasca
Fetelor, din punctul de vedere al religiei, clar ca noi suntem cele mai pacatoase de pe fata pamantului! Asta este...


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Nu religia, nu credinta, nu crestinismul - ci oamenii; oamenii ajunsi sa detina o functie in ierarhia Bisericii si care dau cu piatra.

Pe de o parte, reproducerea umana asistata medical e trecuta la categoria "mofturi", alaturi de operatiile estetice; pe de alta, RUAM este pusa pe acelasi palier cu clonajul! Ce naiba sa mai zici? Pe mine, personal, nu ma afecteaza vorbele si oamenii astia, si nimic nu imi va disturba nici credinta in Dumnezeu, nici hotararea de a apela la fiv pentru a imi tine copiii in brate. Dar pentru campanie, pentru lupta noastra, recunosc ca imi e teama, daca ajung sa isi bage anumiti oameni din anumite ierarhii - coada.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Din cate imi amintesc si datile trecute au fost un factor important in refuzul de a promulga lege. Chiar daca ne bazam pe un munte de bunavointa din partea multor parlamentari sa speram ca nu-si pierd elanul.
Cred ca e important in continuare sa apara articole coerente in cat mai multe medii, cu cat inteleg mai multi oameni fenomenul, cu atat mai bine. Macar sa nu mai vad in presa centrala "inseminare in vitro" sau "x a optat(?) pentru inseminare in vitro". Sigur ca ne putem atrage asa si cativa oponenti activi, destul de riscant, mai ales ca noi nu suntem nici multe, nici nu ne permitem sa fim prea virulente.
Radio Romania chiar ajunge in anumite zone care altfel nu sunt foarte expuse la termeni din astia, doar ca ar trebui sa mai mult de 2 minute.


Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciLu spune:

Spuneti-mi cand a fost difuzata emisiunea si rog pe cineva sa faca o copie.
Luci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca

Ioana, tu esti cu contabilitatea, oare s-au trimis mesajele la toti promisionarii? Felicia, i-ai scris tu un mesaj de multumire dnei Cretu dupa intalnire? Eu o sa ii scriu dnei Silistru (daca gasesc mailul). Ca sa incheiem socotelile pe anul asta. :)

Am modificat pe prima pagina lista cu cei carora trebuie sa le trimitem mesajele de multumire, cu ce s-a trimis si cine mai are de trimis, si pe scurt se prezinta asa:
Mesaje trimise:
1.Iulian Urban - trimis eu
2.Andrei Gerea - trimis Psj
3.Catalin Mardare -trimis Elenada
4.Doina Silitru - Luca, ai zis ca urmeaza sa-i trimiti, asteptam confirmarea
Mesaje de trimis:
- Marrina - de trimis catre 5. Sulfina Barbu, 6.Ioan Ghise, 7. Catalin Croitoru, 8. Theodor Paleologul, 9. Sever Voinescu, 10. Anca Boagiu, 11. Vasile Blaga si 12. Adrian Gurzau
- Ralucapaun -13. Catalin Nechifor

Marrina, tu ai fost cea mai harnicuta cu trimisul mesajelor, dar te rugam sa trimiti acum si reply-urile de multumire!
Ralucapaun sper ca mai ai mesajul primit de la C. nechifor, te rugam sa-i dai reply cu textul de multumire propus de Luca, e pe prima pagina!

Gata, am terminat cu contabilitatea momentan , dupa cate vedeti n-am somn sambata dimineata


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui LuciLu

Spuneti-mi cand a fost difuzata emisiunea si rog pe cineva sa faca o copie.
Luci


Din cate am inteles, marti 9 decembrie, dimineata (in jurul orei 10h30), in cadrul emisiunii "Romania impreuna"; realizatoarea rubricii a fost dna Lavinia Vasiliu.

Daca ai putea face rost de inregistrare, ar fi excelent. :)

Btw, mi-am adus aminte: Elenada, sper ca mai ai ziarul EvZ in care a aparut articolul - sa scanam articolul si sa-l punem pe undeva, vizibil.


Marrina, ai treaba. :)) (nu-i graba mare, suntem in grafic)

RalucaPaun o sa scrie cand se intoarce cu ungurasii, sa ii tinem pumnii.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Luca am ziarul. Am incercat sa il scanez dar nu am reusit. Este mai mare decat o pagina A4. Trebuie sa gasesc eventual un copiator cu care sa il micsorez si pe urma sa il scanez.
Faza naspa e ca nu mai merg la servici.
Am incercat eu sa scanez pe jumatate dar arata aiurea.
Vad eu ce fac. daca avti ceva idei ar fi super

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kindly spune:

as dori sa stiti ca nu v-am uitat.LucaLuca tu stii ca am vorbit cu tine pe privat.va voi scrie mai multe azi sau maine cand am timp.va felicit. pe toate cele care a-ti muncit atat de mult pana acum.toate cele bune.

Mergi la inceput