Campanie de responsabilizare a autoritatilor (8)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LuciLu spune:

Ioana, daca vrei te ajut la imprimat lista, spune-mi de la ce pagina si ne vedem in oras, Bucuresti, da? ...sa rezolvam mai repede.
daca vrei discutam pe mess mluciapec@yahoo.com
luci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Luci, din pacate nu merge varianta propusa, pentru ca Ioana e din Constanta. Poate ai putea sa te "cuplezi" cu cineva din Bucuresti, daca se ofera. Nu stiu exact cat costa expedierea unui colet de genul asta, e in functie de greutate - oricum, e mai ieftin decat inainte, pentru ca acum e pret unitar "Uniunea Europeana + Elvetia" (trimiterea unui colet Lyon-Geneva - vreo 150 km distanta - costa la fel ca si una Lyon-Bucuresti). Oricum, daca vi se pare ca e scumputz, rambursez eu banii expeditoarei, prin virament. :)

Ioana, nu trebuie sa fie numar rotund de semnatari, daca trecem de 2400 - bine, daca nu, asta este. Oare sa mai facem inca un apel la semnaturi? Hai sa facem, ca nu avem ce pierde. :)

Later edit: am facut topic aici, pe sectiune, poate mai impuscam cateva semnaturi. Ioana, cand intri, poti sa iei cu copy/paste textul de acolo si sa il pui si pe topicul de la discutii generale.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Am scris si mesaj la sub generale, am copiat mesajul tau, Luca.

Cat sa mai asteptam pana listam petitia? As putea sa o listez de pe acum si la sfarsit sa scot iar prima pagina, unde este textul si nr de semnaturi. Sa mai stam pana facem 2500 de semnaturi?
Saptamana asta (pana vineri) as putea lista mai multe pagini, ca sefa mea e in concediu (ca s-ar zgarci sa listez atatea pagini)
Luci.lu, din pacate nu ne putem intalni, ca sunt din Constanta, dupa cum ti-a spus si Luca.
Stabilim pe parcurs cum listam, eu sper sa pot lista tot.

Trebuie sa facem doua exemplare? ca in cazul asta, poate va organizati voi fetele din Buc sa faceti un ex. Lucilu cred ca vei gasi doritoare.

EDIT: Din cate vad eu, pe fiecare pagina a petitiei in varianta pdf este trecuta data si ora, deci ca sa fie un tot unitar, ar trebui sa o listam pe toata odata. O salvam atunci cand ne hotaram la ce nr de semnaturi ne oprim si o listam.
Eu pot sa o salvez si sa o listez pe toata cap coada maine sau vineri, ca raman peste program si o listez linistita, ca sapt viitoare nu cred ca mai pot.



Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Ioana, e perfect. Sa zicem ca o mai lasam pana vineri - daca o poti printa in intregime vineri dupa amiaza, e cum nu se poate mai bine.

Vom reface impreuna minimal textul initial al petitiei, in care vom adauga coordonatele tale, datele de contact. La PE sigur nu sunt facute publice, exceptand numele in sine care oricum e pe site, sa vedem care e procedura la Parlamentul national (cred ca e identica, nu publica adresa).

Cel mai bine: sa sune cineva din Bucuresti la 313.4073 sau 402.1160 - "Comisia pentru cercetarea abuzurilor, coruptiei si pentru petitii" si sa intrebe daca putem trimite o petitie prin mail, cu lista de semnaturi atasata in format pdf; cereti sa vi se confirme ca adresa este cp14@cdep.ro Sa puna mana sa printeze - cati copaci se irosesc in hartie consumata aiurea la Parlamentul Romaniei, macar o data sa o faca cu folos.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciLu spune:

sincer n-am inteles... tb mai multe exemplare? modificati textul? cand se poate printa?
luci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Luci.:) Trebuie un exemplar pentru Parlamentul european, asta e deja sigur. Il face Ioana, mai lasam pana vineri dupa-amiaza sa se adune semnaturi, ca am mai sunat un pic din cornul de vanatoare. :) Textul il modificam stict in sensul ca adaugam adresa completa a semnatarului principal (Ioana), pentru ca asa obliga legea + formulele de adresare aferente fiecarei institutii.

La Parlamentul national eu zic sa bagam pe mail, cu tupeu, petitia in sine plus pdf-ul atasat, si sa printeze ei, ca oricum freaca menta. Deci m-am razgandit: nu mai sunam, o facem doar dupa, daca e cazul. Daca ii sunam, le dam idei si-or sa zica: trimiteti-ne prin posta. Asa, ii punem in fata faptului implinit - vedem cum reactioneaza.


Am mancat un mar, m-am uitat la cer si zic asa:

O sa trimitem petitia si la Secretariatul General al Guvernului: contact@sgg.ro

Si la Presedintie: procetatean@presidency.ro

Si la CNAS din nou, dar astora nu le mai stiu adresa de mail pe dinafara.

Mergem la pluspotul. :))

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Vestea buna: dupa ce-au negociat si-au jucat bambilici de ma doare capul pe mine, din partea cealalta de Europa, gata, e oficial: Ministerul Sanatatii e la PSD, partidul dnei Cretu. Nu stim deocamdata cine e ministrul, dar e de bine.

Se pare ca dna Sulfina Barbu nu prinde post de ministru, caci Ministerul Mediului e tot la PSD, dar asta nu-i rau pentru noi, dna Barbu ramane o figura foarte influenta in partidul sau, si fiind "doar" parlamentara are mai mult timp pentru initiative legislative.

Ministerul Muncii are o noua denumire si sfera de competenta, foarte dragalasa: Ministerul Muncii, Familiei si Protectiei Sociale. Heh, gata, sunt in colimator, le trimitem si lor petitia.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Va rog sa-mi spuneti ce greseli sunt. Stiu ca mai lipsesc, dar n-am mai avut timp, TB(temperatura bazala), TPC(test post coital)-asta e prescurtarea?

Nu prea am scris termeni de infertilitate masculina, astept ajutoare.

Cam asta deocamdata, important e ca ocupa spatiul, mai adaugam noi.



Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Wow, foarte tare, e destul de complet. Ma mai uit si eu si adaug, eventual. Asteptam si aici sugestii. Multumim, Paloma!:)

Eu am mai bagat cate un comentariu cu apel la semnat petitia pe articolul pe care ni l-a dedicat gramo pe blog si la "treibadica", care ne pusesera in blogroll si de la care primim vizite - http://treibadica.blogspot.com/2008/12/biorazna-scutece-biodegradabile.html Plus ygrupurile si comunicatul.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Acum vad ce varf de vizitatori am avut azi. Ca in zilele bune! :)



Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput