Campanie de responsabilizare a autoritatilor (8)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui marrina

Citat:
citat din mesajul lui ioana_p76

[quote] ...
Marrina - de trimis catre 5. Sulfina Barbu, 6.Ioan Ghise, 7. Catalin Croitoru, 8. Theodor Paleologul, 9. Sever Voinescu, 10. Anca Boagiu, 11. Vasile Blaga si 12. Adrian Gurzau
...Marrina, tu ai fost cea mai harnicuta cu trimisul mesajelor, dar te rugam sa trimiti acum si reply-urile de multumire! ...
...
Le-am trimis mesajul de multumire celor 8. Si m-am invitat la ei din nou in ianuarie cand trebuie sa-i punem serios la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciLu spune:

Am primit raspuns, articolul va aparea in revista , perioada dec2008-ian 2009.
Cred ca imi va trimite un exemplar, mi-a solicitat adresa.
Ref. la contactul cu medicii, incercam prin revista ...dar eu voi incerca direct prin cunostintele mele, rude..care sunt medici, chiar daca profeseaza in alte specializari.

luci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Revista cum e, saptamanala, lunara? O scanam si o adaugam la dosar.

Ma gandesc sa adaugam pe blog un dictionar de termeni(HSG, HSC, FSH, OATS etc.), mai mult pentru continut.





Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

psj Eu cred ca e foarte buna ideea cu definitiile pe blog. Asa sper sa avem si mai multi vizitatori.

Eu am primit doua raspunsuri la mesajele de multumire:
1. Catalin Croitoru:
Va multumesc si va doresc sarbatori fericite.
Astept mesajul dumneavoastra in ianuarie.
2. Sulfina Barbu, prin Alina Stan
Va contactez din partea doamnei deputat Sulfina Barbu referitor la mailul dvs. pentru care va multumeste.
Doamna Barbu considera ca problema fertilitatii in Romania trebuie discutata in amanunt de aceea rugamintea noastra este sa stabilim o intalnire in luna ianuarie.
Pana atunci va uram Sarbatori Fericite si un An Nou plin de realizari.

Deci trebuie sa ne pregatim de intalniri!!! Voluntare?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

marrina

Maine am vazut ca are Gabi Szabo intalnire online pe hotnews. Ma gandeam sa las si eu un mesaj si sa o rog sa ne sprijine.
Stiu ca ea neaga ca ar avea probleme, dar macar asa, in calitate de persoana cu vizibilitate care s-a mai implicat si in alte cauze legate de sanatate.
Voi ce ziceti?




Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui psj

...Maine am vazut ca are Gabi Szabo intalnire online pe hotnews. Ma gandeam sa las si eu un mesaj si sa o rog sa ne sprijine.
Stiu ca ea neaga ca ar avea probleme, dar macar asa, in calitate de persoana cu vizibilitate care s-a mai implicat si in alte cauze legate de sanatate.
Voi ce ziceti?...
Eu sunt perfect de acord desi cred ca nu va raspunde apelului nostru. Desi o plac foarte mult pe Gabi Szabo, si o inteleg intr-un fel, mi-e greu sa-i aud declaratiile ca n-a apelat la FIV atata timp cat am vazut-o cu ochii mei trecand pe targa (binecunoscuta) de la Giulesti, la punctie si ET. Dar poate isi schimba atitudinea si ne sare in ajutor. Lasa-i si link-urile la subiectul nostru, la blog, la petitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Psj, pune intrebarea, dar nu iti face iluzii ca iti va raspunde; n-avem insa ce pierde. Excelenta ideea cu glosarul, e si practic pentru debutante, si SEO bomb. :) Faci tu o baza de plecare si mai adaugam si noi?

LuciLu, excelent, multumim. Sa le rescriem din ianuarie sa aparem si pe site.

Marrina, foarte bune vesti. Sulfina Barbu, va amintiti, a fost singura care s-a exprimat inca de la primul mail rf. costul foarte ridicat al procedurilor. Va trebui sa pregatim foarte bine intalnirea cu ea (refuz sa ma gandesc la ipoteza ca nu vom avea voluntare!)


---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Am facut scheletul azi, mai completez maine, il pun pe site in stadiul respectiv si dupa aia mai adaugam din zbor.

Am vazut ca de fapt e joi Gabi Szabo, sa-mi pun reminder.



Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Doamnelor, m-am gandit ca poate a fi mai bine sa profitam de perioada asta mai relaxata ca sa adresam petitia. Din ianuarie vom avea multa treaba, iar Parlamentul Romaniei a intrat in paine, gata. Comisia pentru Petitii (mai cunoscuta sub numele scurt "Comisia pentru Abuzuri") nu si-a stabilit componentza inca (dar va fi condusa de un liberal, aflam zilele astea cine exact), dar asta nu ne deranjeaza, cand se intrunesc gasesc jalba noastra pe birou: http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.co?idc=14

Avem aici o adresa electronica: cp14@cdep.ro - reluam textul petitiei in corpul mailului (cu adresa si datele de contact ale semnatarului principal), importam pdf-ul cu miile de semnaturi si il atasam.

Asta referitor la Parlamentul Romaniei.


Cat despre procedura de petitionare la Parlemantul European, ne promisese dna Corina Cretu ajutorul pe planul asta, dar nu e cazul sa insistam, ne descurcam fara probleme. http://www.europarl.europa.eu/parliament/public/staticDisplay.do?id=49&language=RO

O putem trimite in lb. romana, care e limba oficiala, si vom primi raspunsul in acceasi limba. Aici avem formularul: https://www.secure.europarl.europa.eu/parliament/public/petition/secured/submit.do?language=RO

Din pacate, aici anexele se pot trimite exclusiv prin posta.

Citat:
Va atragem atentia asupra faptului ca pe acest site nu se pot stoca petitii colective sau de mare amploare. Asociatiile sau persoanele care organizeaza astfel de campanii sunt rugate sa trimita prin posta listele de semnatturi de sprijin.
Mda. Vedem cum facem: ori trimitem cu un singur semnatar, ori facem cheta pentru ...coletul cu semnaturi. Ar merita a doua varianta, macar pentru efectul artistic. :))

Vorbim. :)





Later edit: am checkuit pdf-ul pe site, ar fi de imprimat si trimis 300 de pagini de semnaturi! Eh, doamnelor, am organizat o actiune de greutate si proportii, ar fi frumos sa o ducem pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Eu cred ca pot sa listez si apoi sa trimit tot coletul, insa nu cred ca apuc pana la sfarsitul anului, din cauza ca fac operatiunea la servici si nu pot lista toate paginile de-odata.
O sa incep sa listez din pagini, insa poate pana trimitem ajungem macar la 2400 semnaturi, ca mai e putin.
Revin mai tarziu.


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput