Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Fetelor va rog sa-mi raspunde-ti la o intrebare:daca nu mai alaptez si mai am ceva rest de lapte ce se intampla?

Tin sa mentionez ca nu am prea avut lapte de la inceput deci bb papa formula si ii dadeam si san dar acum de vreo 5 zile nu ii mai dau nici san pt ca el trage si apoi se enerveaza si tot asa .De asta parca nu mai imi vine sa-l pun la san ca numai se enerveaza si mai mult de 10 minute nu rezistam in ritmul asta,adica nu vreau sa il chinui.Pana acum ma mai mulgeam dar prostia asta de pompa de la primii pasi nu mai merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Buna seara,


vad ca sunteti harnicute.

Noi nu am avut azi net asa ca am tras chiulul...

Ma bucur ca va place listuta...cat despre timp ma bucur ca am un baietel cuminte, care mai si vorbeste cu caruselul sau doarme cate un sfert de ora ziua..plus ca mai stiu ceva html si mai am ceva dexteritate asa ca nu fuse prea complicat....mai mult treaba de copy-paste.

De-abia am recuperat ce ati scris azi......urat fara net

Azi dimineata am fost sa lum banii de trusou si alocatia de nastere.Am avut o surpriza foarte placuta ca teoretic deschideau la 11, dar la 10.20 era deschis si in 2 minute rezolvam treaba....cine mai e in sectorul 6 sa stie ca e de bine

De maine tinem iar aproape....


Mamica implinita de David (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Hello mamici

A fost minunat la intalneala
Am fost 9 mamici cu 9 bebelici Trebuia sa le vedeti fetele celor de acolo cand am dat navala toate In cateva minute s-a eliberat salonul si am ramas singurele cu puii nostrii parca era restaurantul nostru.
Bebeii au fost foarte cuminti, fara exceptie. Si sunt toti niste frumosi
Mamicile frumoase De data asta s-au facut si poze asa ca le veti vedea cand le vor pune fetele.

Am vazut ca s-a raspuns deja la toate intrebarile puse de mamici, nu mai raspund si eu.

Lucutta cand am terminat eu cu alaptatul aveam atat de putin laptic incat nu a fost nevoie de niciun medicament pentru stoparea laptelui. Din cand in cand mai simt cate o intepatura dar nu am luat nimik. Daca totusi ti se vor intarii rau si ii simti fierbinti sa nu stai asa, sa nu patesti vreo minunatie....

Ramonzca e superb Erik bine ai revenit !!!

Iepurila eu nu stiu care trebuie sa fie diferenta de care intrebi tu. Pe noi ne-a masurat si a zis ca suntem bine si in grafic. Nu am cerut detalii. Poate stiu fetele mai multe.

Tzitziri ce acte ai luat la tine pentru trusou si alocatie? Ma bucur ca ai scris ca ai fost azi. Eu credeam ca trusoul se poate lua doar in prima luna si ma gandeam ca l-am ratat. Cand s-a dus sotul sa ia certificatul era f multa lume si nu a mai stat....

Le: am vazut pozele pe care le-am facut...nu mi-a iesit niciuna clara

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

iepurila eu cu batista bebelusului desfundan si inainte sa pui ser sau apa de mare ca altfel nu iese aproape nimik.

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

facem baita si revenim.
babytza sa puneti pozici

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

multumim babyta!! haideti fetelor cu pozeeeeeeeee...si povesti!!!

POZE...POZULICI

puiutul meu... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza
Tzitziri ce acte ai luat la tine pentru trusou si alocatie? Ma bucur ca ai scris ca ai fost azi. Eu credeam ca trusoul se poate lua doar in prima luna si ma gandeam ca l-am ratat. Cand s-a dus sotul sa ia certificatul era f multa lume si nu a mai stat....




Babytza, cererea pentru ambele a fost depusa in octombrie...acum de-abia am luat banii.Dar sa stii ca atunci cand am depus dosarul am stat maxim 20 de minute pana am rezolvat treaba (si asta doar pentru ca nu aveam toate copiile necesare la noi si am mers si la xerox) - a durat putin si tantile alea erau amabile...acum nu stiu daca e valabil doar pentru sectorul 6.
La sectorul 6 cererea am depus-o la Orizont, la Protectia Copilului si de acolo am luat si banii azi.Nu stiu daca e vreun termen de la nasterea copilului in care sa depui cererile...dar cred ca daca suni la ei te lamuresc....chiar sunt amabile.

Mamica implinita de David (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Ramonzca sa nu iti para rau ca ai renuntat la pisica. Si eu as renunta acum, dar momentan nu am ce face.
Simt ca inebunesc cand vad cate un fir de par pe degetele piticutei. Iar pisi simte ca nu o mai suport...


Fetele, de la ce varsta au bebeii voie sa mearga cu avionul?
Tare as veni la primavara la bucuresti, dar cu masina nu m-as incumeta, despre tren nici nu discut, mai ramane avionul.

fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui _irina_

Ramonzca sa nu iti para rau ca ai renuntat la pisica. Si eu as renunta acum, dar momentan nu am ce face.
Simt ca inebunesc cand vad cate un fir de par pe degetele piticutei. Iar pisi simte ca nu o mai suport...


Fetele, de la ce varsta au bebeii voie sa mearga cu avionul?
Tare as veni la primavara la bucuresti, dar cu masina nu m-as incumeta, despre tren nici nu discut, mai ramane avionul.

fericita de Andreea-Maria


Irina te inteleg cu parul..la noi a fost perioada de naparlire la catzelusul meu....si ce crezi ca am facut am fost si l am tuns imediat...plus ca nu prea are voie in camera Karinei.
Dar vor veni socrii mei sa l ia in tabara la ei....pana mai creste Karinutza si are un program de somn normal ca sa pot iesi cu catzelul cel putzin 10 min fara sa existe vreun pericol.
Despre avion...eu lucrez la o companie de aviatie si iti pot spune ca am vazut foarte multi bebei mici care urmau sa zboara cu avionul.Ce nu pot sa ma pronuntz este sin punct de vedere medical.Eu in februarie planuiesc o plecare in Elvetia si matusica Karinei.De abia astept sa ies nitzel din tzara asta...macar si pt.cateva zile.
Pup

MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Babytza

Si eu am luat alocatia azi si m am dus doar cu certificatul de nastere in original a fetitzei si cartea de identitate a mea.
La noi cand am depus actele pt. alocatie si trusou mi au zis sa sun pt alocatie in anumite zile sa mi zica cand sa vin s aridic prima alocatie, urmand ca restul sa vina pe card, iar pt.trusou mi au zis ca suna ei pe fiecare mamica.Insa la coada la casierie erau mamici cu bbei de 7 luni care de abia acum le au sunat sa vina sa si ia banii de trusou, insa erau si mamici mai norocoase care au fost sunate...pe mine inca nu m-au sunat...inca.

MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput