*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 **(87)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Kid, eu ma duc sa le cumpar de la magazin (ca-mi place)si le trimit in tara.De acolo le duce mama in Bucuresti sau le pun la posta colet cu plata ramburs.

Ella tu ce crezi de produsele Primark verus Mothercare?Eu din Primark iau body-uri cu maneca scurta sau costumase de dormit cu totul sau separate, pulovarase,camasute iar din Mothercare numai cand gasesc vreo oferta .
De Ethel Austin ce ziceti?Eu iau si de la ei.

Acum sunt reduceri la Clarks.Am murit de ciuda cand am vazut o pereche de pantofiori/gheata la 15 lire si eu tocmai ii luasem ieri din BARRATS

Hai ca m-a cuprins de tot febra reducerilor.
Maine ma duc la Woolworths ca lichideaza astia un magazin chiar langa mine.Si pe urma la playgroup .

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

La multi ani! SobiAm vazut poze de capsunei (Livia, Ana, Sonia, David de Alyna, Patrick, sper ca nu am uitat pe nimeni), toti sunt foarte scumpici.
Chiquitita unde iesiti acum? Pozele cu bradutii impodobiti erau de prin centru? Trebuie neaparat sa ne vedem, macar de sarbatori, daca pana acum nu am reusit. Livia e domnisoara mare, te tot plangeai ca ii creste greu parul, am fost surprinsa sa vad ca acum aproape puteti face codite. De unde i-ai luat cizme de zapada? Eu am tot cautat pentru Andrei si abia am gasit niste ghetute un pic imblanite, ca ii inghetau piciorusele in ce avea el.
Mary_lou imi pare rau de cazatura lui Patrick. Sper sa fie totul in regula. Si Andrei a cazut din caruciorul de cumparaturi la Pic, nici macar nu am vazut cum s-a lovit ca eram cu spatele. Am tras insa o sperieturaaa, mai ales ca la 2 zile a inceput sa si verse. Ne-am investigat atunci, fara CT pana la urma ca neurologul a zis ca nu e necesar sa-l iradiem totusi, si din fericire a fost ok. Sigur asa va fi si la voi. E o perioada grea acum, ei exploreaza mereu si inca nu realizeaza pericolul.
Didi si eu ma gandeam zilele trecute ce o fi cu Sorina. Parca zicea la un moment dat ca ia o pauza.

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Noi am racit rauuuuuuuuuuuavem o gramada de muci si stranuta intr-una.Am fost iop desteapta ieri ca era frumos afar si am zis 15 grade este de mers n itel fara caciulita si a fost
Iii dau panadol si picaturi de nas.

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Eu mi-s

nu sunt in pauza, doar ca nu am timp nici sa respir...

Ieri noapte, la ora 2, eu si Al ne-am mutat de pe canapea in pat. La 2 noaptea. S doarme cu noi, mi-e mult prea drag de ea ca sa o las la ea... Siii nici nu ne-am asezat bine, ca S era in picioare. Si pana la 6 cand a plecat taica-su a fost browniana... nu a stat nici o secunda, ii cara jucarii in pat, ii aducea, il mangaia, pana l-a trezit si pe el dupa ce a iesit pe usa alex, S s-a urcat pe canapea si in max 2 min a picat intr-o parte, a adormit. dar in 1 h era in picioare iar. La 3 a mai adormit, iar la 4 juma era in picioare...

nu sunt cine stie ce odihnita...

S nu are cadou de Mos . Sunt tare trista din cauza asta. Si nu stiu daca am timp sa ii iau ceva azi...

Luni tb sa fiu la Munchen adica nu-mi pare rau, ca acolo mi-e bine, dar o las pe S acasa, cu mama, al si mama lui, nr pediatrei pe toate usile, geamurile deci e blindata. DAR o sa-mi fie ataaaaaat de dor de ea... ma intorc marti, nu stau mult.

ioana, pup pt STEFI, sa se faca bine !

trebuie sa ma apuc de treaba, azi am de alergat pt pasaport, un document de la FedEx, bileteeee

si imi pare rau ca nu apuc sa citesc...

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Cu intarziere, La multi ani Sobi! sa-ti aduca Vladut numai bucurii!
Ella, eu zic ca esti inalta!
Doxinu, imi pare rau de Stefanut. Aseara si noi am iesit exact cand se punea o vijelie si pana am fugit inapoi acasa te taia vantul, apoi toata noaptea s-a udat ca i-a fugit pampersul, sper sa nu raceasca...
Mary_lou, te cred ca te-ai speriat, sa dea D-zeu sa fie bine Paty. Am patit-o si noi acum o luna cand a cazut pe scari. Erau 5 trepte si efectiv s-a dat peste cap, si culmea fara nici o zgarietura si a si urlat. Ea cand se atinge de orice i se vede pe piele iar atunci nu a avut nici un semn, e drept ca era infofolita bine, insa nici pe fata nu a avut. Am fost la urgenta unde m-au cam luat in ras ca exagerez ca noi am cazut de multe ori cand eram mici si nu au fugit parintii cu noi la dr, au verificat-o un pic la nas ca peste ceva timp ii cursese putin sange insa nu a avut nimic. A urlat la greu si eu am fost moarta de frica.
Madaiulia, pozele sunt facute in English Park. Trebuie sa ne intalnim neaparat. Cizme imblanite i-am luat din Mercur, insa nu sunt de piele si nici ghetutele. Uite poze cu ele. Vroiam sa te intreb, la dr ai mai ajuns? Vreau si eu peste 2 saptamani si nu stiu unde sa sun. Mie mi se pare ca are tot putin par, a crescut intr-adevar dar creste ingrozitor de greu si vroiam si eu codite de Craciun!
Madi, si pe mine ma termina Livia cum somnul ei, apropape nu inchid ochii toata noaptea si parca pe masura ce trece timpul se face mai rau. Acum dau vina pe canini dar cine stie...

Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Ella sa am eu 1,71.... m-as considera manechina Eu am 1,58. P e jumatate din mine, adica mai mult de jumatate

MAry Lou imi pare rau de cazatura, am trecut prin asta, vinatatie cit un ou, nu l-am dus la tomograf, nu a avut nici o reactie atunci, in afara de plins. pe Patrick cel nazdravan

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Mary_lou, inteleg foarte bine ce este in sufletul tau. Aceeasi problema am avut-o si eu cu Alin, baiatul meu cel mare. Intre varsta de 1 an si 2ani si jumatate, nu exagerez...dar cred ca se lovea la cap in fiecare zi. Inebunisem (la propriu), am cazut in depresie (ca nu sunt mama buna si ca nu sunt in stare sa am grija de copil), avea numai cucuie, ajunsesem sa-i cumpar casca de protectie, ce sa mai zic eram vai de mine...
Am fost la multi doctori si mi-au zis ca daca nu si-a pierdut cunostinta, adica a inceput sa planga imediat dupa cazatura si nu au inceput varsaturile nu are rost sa-l iradiez. O doctora chiar a glumit cu mine si mi-a zis ca "Ce draga, crezi ca e vreunul din noi care nu a cazut in cap?!! Asa ca sa nu ne suparam cand ni se spune ca suntem cazuti in cap." M-a invatat sa-i pun repede ceva rece la lovitura si sa urmaresc copilul 12 ore. Acum sa nu radeti de mine dar ajunsesem si eu sa ma dau cu capul de obiectul de care se lovise ca sa vad impactul, ca sa-mi dau seama de duritatea loviturii. nici acum nu este foarte atent.
Am cumparat tarc pe care il luam cu noi peste tot si oricit tipa nu il luam de acolo decat daca ma puteam ocupa de el exclusiv. Nu il scapam nicio clipa din ochi, mergeam in spatele lui incordata ca sa-l prind daca se dezechilibra. desi mergea foarte bine, cand ieseam in parc ii puneam hamul(nu mai puteam de spate). A stat cu hamul pana aproape de 2 ani se uita lumea la mine ca la o nebuna. cand am luat bona singura mea cerinta a fost "sa nu se loveasca la cap", in rest nu am avut nicio pretentie, nici mancare, nici curatenie, nici, nici...iar eu aveam servici de 12 ore/saptamana...deci eram mai mult acasa.
Cu toni nu am avut aceste probleme ...el este mai atent, cu toate ca s-a lovit si el de tocul usii de atatea ori...

Nici eu nu am apucat sa iau cadouri de Mos Nicolae!!!
Azi ajung neaparat ...
va pup



Diana mamica de Alin si Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Ioana si eu sunt mica, am 1.54.Tot timpul aveam impresia ca esti inalta. Eu duc blugii si orice pantalon de altfel la croitor si gata. Daca se potriveste marginea, o pastrez, daca nu, asta este, ce sa fac.

Doxinu, imi pare rau de Stefan. Noua abia ne-a trecut si eu ieri am dus-o de 3 ori afara si am tinut-o mult, sper sa nu o luam de la capat. Si eu i-am mai dat caciula jos zilele astea cand batea soarele, dar daca era incalzit atunci nu e bine.

Mary_lou, imi pare tare rau de lovitura lui P. Sper sa fie bine. Poate e suprasolicitat cu atatea jucarii, mama mereu imi zice si mie sa mai ascund din ele si sa i le scot pe rand. Si chiar am asta in plan, plus ca in ultima vreme i-am luat multe si i-am dat si 2 deodata, ceea ce e greseala. Sau inainte de somn si nu s-a mai culcat 2 ceasuri cand era moarta de somn si ar fi adormit repede. Eu am inceput sa fac cateva reguli si sa fiu constanta, de exemplu nu o mai las sa taraie perna prin casa ca m-am saturat de schimbat fete de perne, oricat de tare plange. Ii explic ca nu perna sta in pat si incerc sa ii dau altceva ce ii place mult. Trebuie sa iti fie tare greu cu un copil asa energic.

Betty 10+, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

betty nu era incalzit ca decand il imbrac cu geaca nu mai alearga ca se simte greoi,daca era nu-i dadeam jos caciulita.Ma gandesc ca l-a prins cumva curentul............

Io i-am luat de MOS un puzzle cu dinozauri si o gecuta tot de iarna sa am de schimb cand o spal pe una.Pe noi ne prinde MOSUL cu muci,da' poate ii ia MOSUL cand pleaca si scapam de ei

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mary-lou am citit cu infrigurare patania voastra si mi-am amintit de a noastra cu Matei in vara. A fost cam a la fel cu spitalele si doctorii, doar ca noua ne-au dat imediat raspunsul la tomograful de la Bagdasar. Voi n-ati avut trimitere de la dr? La noi cred ca a contat si asta. Multa bafta sa iasa rezultat bun!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Oct-Nov 08
NE JUCAM

Mergi la inceput