*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 **(87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Didi
Iar scriem deodata

Mamica lui ELIAS ( 31.05.2007)

De prin week-end

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Dormiti capsunici?!
Rares a vrut iar sa se culce in patutul lui.Saracul patut i-am pus de cateva ori gand rau(sa scapam de el).

Sa va spun de Rares:acum 2 saptamani avea 12kg si azi cand plangea ca din gura de sarpe ca nu-l las sa se plimbe cu un carucior plin de alte carucioare in supermarket am vazut ca avem 3 masele iesite(eu stiam numai de 2 , pe a treia nu o vazusem).Pe mine m-a apucat rasul si am chemat-o si pe tusi sa le vada si el plangea fara sa respire.

Am cumparat si eu in seara asta o pereche de ghetute frumoase si i-a masurat tanti de acolo piciorul si surpriza!! nr. 6(23).Si noi purtam 5 si credeam ca ii sunt inca mari sau numai bune.

Ma intelege mult mai bine, aduce si arata anumite lucruri.Cel mai dragut e cand il intreb daca afacut kk si el imi arata pampersul si zice :chhhh!

A inceput sa potriveasca si patratul in shape-sorter-e ca pe langa fisher price mai avem unu ca o cutie de scule dar la mijloc are o chestie de plastic cu gauri in forme geometrice.Am zis ca daca inavatam si triunghiul pana la scoala ma declar multumita.

Eu nu ma stresez cu cadoul de Mos Nicolae ca nu stie inca de el.In schimb il recunoaste pe Mos Craciun peste tot.Se opreste sa-l admire si vb cu el la fiecare raion prin magazin.Il recunoaste si in poze.

Stiti ca al meu inca nu zice nici un cuvintel ,nici macar mama mereu doar pa si ba la ce nu are voie dar il vrea.Eee...asta nu inseamna ca nu turuie toata ziua.Ne-a zapacit de cap.Ne cearta , ne explica,se alinta toate pe limba lui.Nui tace gurita toata ziua.

Doarme cate 2 ore si jumate pe zi.Am inceput sa-l trezesc daca doarme peste ora 3 dupa-amiaza ca nu mai adoarme seara decat tarziu.

Zicea cineva ca ar vrea sa-i schimbe programul capsunicii si nu stie cum(Ana?).Nu-o mai lasa sa doarma dupa -amiaza dupa 3.
Rares a avut cateva zile cand nu a vrut sa doarma de loc si l-am lasat sa nu doarma si la 7 era bun de pus la culcare.A dormit toata noaptea fara probleme.

E mai greu pentru noi cand se scoala la 6 dar eu am ajuns la concluzia ca e mai bine asa.Luna trecuta asta ii era programul :se culca pe la 8 si la 6 -6 jumate era in picioare.Il culcam la pranz la 12 si pana seara la 8 avea timp sa oboseasca.
Eu asta cred ca e solutia.

Va las sa visati frumos!

Ps:Am vandut peste 30 de costumase de Craciun!!!!!Asta a fost afacerea measi tare mi-a placut sa ma ocup de ea.
M-am gandit sa incep de la anul sa vand cateva produse de la primark ca mi se par accesibile si de calitate
Cand am auzit ce produse au Mothercare in Romania nu mi-a venit sa cred.
Asa ca am sa fac o propunere:cumpar eu de aici si trimit in tara in asa fel incat sa fie toata lumea multumita.Credeti ca o sa mearga?

Hai ca ma opresc aici .Daca nu a ghicit nimeni :n-am barbat acasa !!!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Cartea, nici io
dar oare EL o fi avand ???

El, ce parere ai de leo, org
In legatura cu cartile dupa amazon, da trimiti in ro, dar prietena mea a cumprat de cateva sute de euro si posta romana le-a desfacut si i le-a pus in saci si au asuns precum sardelele. Sa faca saracutza infarct.

R al meu purta la 2 ani 24, si el e destul de lat, poarta w (weit-e lat in talpa). Ecco am si io o pereche de bocanci, cred ca-s 25..imi plac asa mult ca i-as purta si io..si le purta R la 2 ani si 7 luni.

David e la 21 dar pt gradi, ca nu il mai scoate deci nu merge decat 10 metri am unii cu scai 22,5..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Didi, si eu berbec ah ce program minunat are david, auzi 19.30-7.30, ce vise..

El, merci mult o sa incerc sa comand pe amazon, n-am mai incercat pana acum, sper sa mearga.

cristina felicitari! eu una ma abonez
si calin zice caca cand face si imi arata huggiesul felicitari lui rares pentru progrese deci tu il inveti cate o forma o data, eu i le-am aratat pe toate odata, si ma miram ca el face doar cercul deci de asta ne scrii asa rar!

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Salutare!
Au impodobit si la noi strazile ca de Craciun, am scos-o si pe Livia aseara la plimbare intr-un parculet. Aseara era chiar placut, noi nu iesim pe super vant si ploi desi innebuneste in casa. Am pus cateva poze noi de aici, unde veti vedea ce ii place ii cel mai mult, sa se urce din pat pe comoda si birou si sa rupa desenele de pe pereti.
Liviana felicitari pentru progrese, si Livia ne arata pe toti ai casei si pe castravetii din balcon, zicand "acu acu" (acru). Relaxare placuta la Londra, frumoase jucariile ce le vor primi puii tai!
ana, tre sa fie tare frumoasa gradinita cu piticii!
Didi, sa nu-ti fie de deochi cu somnul! Livia mea se foieste non stop, daca stau sa ma ganedsc de la nastere faca asa, se intoarce pe o parte si alta, se ridica in fund si o cam da in plans. Rar de tot doarme mai bine, insa eu consider bune si zilele in care nu o da in plans ci doar se foieste. Colac peste pupaza, iar vrea lapte toata noaptea si doar se dezvatase.
Carstea asa face si Livia, dupa ce face caca zice caca si stramba din nas ca miroase. Evident, familionul innebunit sa o pun pe olita insa eu cred ca mai are timp, oricum spune dupa ce face asa ca nu e relevant. Patutul i l-am desfiintat, oricum nu prea statea in el, acuma i-am facut in camera ei pat pe colt ca dormea cu mine in cel mare si o pazeam sa nu cada.

Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Helou!

Arcadia, trenuletul l-am primit de la varu Alec, asa ca nu ii stiu provenienta.Masuta cu ciocan a adus-o sotu de la Mothercare, din UK.Intelesesem de le fete ca se gaseste si pe aici, da nu am retinut unde.O forma a ei exista la Ikea, poti incerca acolo.

Didi, burtica se mareste, fi-mea are o pasiune in a ma lovi sistematic in col, de unde niste dureri pe masura.Pe 11 dec ma duc la eco sa o vad, sunt tare nerabdatoare.

Pantofi eu i-am luat lui Andrei pt la primavera 23.Acu poarta un 21-22, sper sa ii vina atunci.In schimb ghete de zapada i-am luat deja 23, da am zis sa fie un picut mai mari decat sa nu il incapa.Inca nu le-am folosit, asa ca nu stiu cum merge cu ele.


Lavinia, 28+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Lavini, dilema asta o am si eu cu cizmulitele. Livia poarta un 22 care intra cu dress normal, nu foarte gros, cizmulite de zapada i-am luat 23 dar mi se par prea mari. Am zis ca o sa i le dau cu sosete, dar cand le compar cu ce are acum ma gandesc ca nu va merge comod in ele.

Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Bon dimine !

Pai si io tot d-aia am scris mult in ultimul timp, ca n-am avut berbantul acasa...dar aseara s-a intors .
Deci de acum incolo cand e liniste pe forum, sa nu ne ingrijoram...asta inseamna ca tot barbatii sunt acasa si ... fetele sunt ocupate .

Arcadia, noi cred ca suntem exceptia la teoria cu bioritmul parintilor=bioritmul copiilor...noua la amandoi ne place sa dormim mult. Poate pana la urma o molipsim si pe Ana...desi io in totdeauna i-am admirat pe oamenii care dorm putin, pt ca li se pare ca somnul e pierdere de timp si au alte lucruri mai interesante de facut....

Carstea, e adevarat ca Ana doarme cam 2-3 ore dupa-amiaza, dar pana la ora 16:00 max, dar au fost si zile cand am fost plecati si i-am stricat somnul, deci nu a dormit mult, si tot tarziu s-a culcat, desi era evident obosita si la 9 am pus-o in patut...

Elteka, cand mai esti tu in cautari de carti, daca vezi si de fete si stii ca autorii sunt buni, adica tie ti-au placut, imi spui si mie....Multumesc !

Si io vreau sa vad poze cu Chiquitita... nu de alta, dar poate suntem rude, ca am multe verisoare in Craiova .

Gata, back to work !

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Arcadia, stiam eu c-am uitat ceva...trenuletul de la Tommy si noi l-am primit, dar l-am vazut la Diverta (mall Vitan) si la Carrefour Vitan, sus unde e magazinul de jucarii Toys-nu-stiu-cum.

EDIT: vazut poze cu Livia (de Chiquitita) cocotata ...alpiniste le facem, ca la fel e si Ana.

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Carstea eu vreau sa trimiti de la Mathercare, ma inscriu. Cum pot sa aleg sau te mai gindesti inca la modalitate?

Arcadia,Ella cum faceti tiv la blugi? Eu sint micuta, si greu imi gasesc sa imi fie buni, am o gramada 3 sferturi, chiar pe motivu asta. Pastrati dunga de jos? sau ii taiati si faceti ca la orice pantaloni? Sper ca m-ati inteles



Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput