Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna dimineata burticute va doresc o zi placuta si va
eu azi dimineata pt prima data de cand am bebe in burtica am dat la ratuste am papat icre si se pare ca dlui bebe nu i-au placut asa ca .....

acum imi e mai bine mi-am cunparat niste fructe sa mai dreg mohorul

happymum nu am primit nici un mail de la tine dar iti multumesc din suflet am gasit nr pe net dupa lungi cautari

acum pe langa toate mamica mea este bolnava si mai e si la 80 km departare de mine daca se va simti mai rau trebuie sa ma duc la ea sa o ajut offffffff poate nu e nimic grav de azi dimineata nu mai am stare ca stiu ca ii e rau

burtici sa auzim numai de bine si va pup

13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

'neata! fara cofeina la toate!!

voua va curs in timpul sarcini singe din nas? tocmai eram pe forum..acum 10 min si dintr-o data a inceput sa imi curga din nara stinga singe ca din robinet...hmmm...mie nu imi curge niciodata singe din nas...acum sa oprit...hmmm..oare sa imi fac griji?

16+


bebicul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Buna dimineata,burtici!
LauraOana,multumim de cafea.
Stai linistita,e normal sa-ti curga sange din nas.Si eu am problema asta de 1 saptamana.E normal sa-ti sangereze si gingiile in timpul periajului.Astea vin la pachet.
Fetelor,stiu ca trebuia sa va zic ceva,dar am uitat total.E jale cu hormonii astia!Daca imi amintesc,revin.
Va pup pe toate!

Oana,mamica de Robertel (27.10.2004) si 16+

bebe2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Aaaaaaaaa,mi-am amintit!
Ati vazut ca s-a deschis o clinica in Bucuresti unde se naste in apa?

Oana,mamica de Robertel (27.10.2004) si 16+

bebe2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna laura am citit pe un site ca e normal ca la unele burtici sa le curga sange din nas deoarece creste cantitatea de sange din organism si vasele de sange din nasuc sunt foarte sensibile asa ca nu iti face griji e normal te pup

13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

mamica oana si clodyac multumesc mult! m-ati linistit enorm..:) acum sund din nou

si pt toate

16+


bebicul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

mamica oana acum am observat ca si noi avem DPN amindoua pe 19.05.2009....


16+

P.S.: si eu stau nasol cu memoria...uit de la mina la gura....singurul care il tin minte fara sa trebuiasca sa scriu undeva este data programarii la urmotorul eco..

bebicul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Neatza fetele.
De 2 saptamani sunt extrem de ocupata la servici; numai pe la 9-9.30 plec de la servici, dar sper ca de acum sa fiu mai libera.
Ma lupt cu oboseala, seara cand ajung acasa nu mai sunt in stare de nimic, maninc si atit. Noroc cu mama si sotul ca se ocupa ei de fetitza.
Sunt asa de stresata ca miine ma duc la ecografie morfologica si mi-e teama de ce mi-ar putea spune. Sper ca bebe sa fie sanatos ca asta e cel mai important.
Nu mai am rabdare pana miine.

Va urez o zi buna si sper sa am timp sa va citesc azi.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Laura Oana,si eu am observat ieri.De fapt,suntem mai multe cu DPN 19 mai-vezi pe prima pagina.

Oana,mamica de Robertel (27.10.2004) si 16+

bebe2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Cat despre uitat,e jale,nu-mi amintesc lucruri elementare.Cel mai frumos a fost cand a trebuit sa tin la serviciu o prezentare si la un moment dat nu mi-am mai gasit un cuvant, banal de altfel,si m-am blocat.Toata sala se uita mirata la mine.A fost faza demna de carcotasi.
Ia cititi pataniile unei colege de forum,e delicioasa.Am ras de m-am tinut cu mana de burta,mai ales ca ma regasesc total in povestile ei.
cititi aici

Oana,mamica de Robertel (27.10.2004) si 16+

bebe2

Mergi la inceput