Intalnire dna eurodeputat Gabriela Cretu, sambata

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Ma bucur ca ai inteles, Elena: asa merg lucrurile. :) (Dar s-ar putea sa fie nevoie de mai multe persoane, sa fie bagheta mai puternica, the magic power of three, de-astea!)

Am detaliile finale ale intalnirii: sambata, orele 13h00, in fatza la Cafeneaua BCR Romana.

Sa va pun si o poza a doamnei, nu e foarte cunoscuta la nivel national: http://www.euractiv.ro/UserFiles/article/gabriela_cretu3122_05300417.jpg

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

e ok la ora 13.
pot sa dorm pana tarziu.
ei ca sa facem bagheta mai groasa asta tine numai de noi.
prin munca si perseverenta.

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:


am citit si am ras citit topicul vostru. nu stiu daca sunt sau nu un caz de infertilitate...sotu ar "suferi" de oligospermie severa. dar avand in vedere ca el nu a respectat ca acel recipient cu sperma sa fie tinut la temperatura corpului pana la laborator, si a mers dupa 20 de min de la recoltare la laborator, inca tind sa cred ca nu e un diagnostic corect.
vineri va repeta spermograma direct la laborator sa fiu cu inima impacata, atat eu cat si el.
a trecut cam greu peste aceasta veste.
eu sunt ok....trompele trebuie sa le mai verific.
daca as fi din capitala as veni cu cea mai mare placere la intalnirea voastra, mai ales ca sunt din aceeasi localitate cu cele 2 doamne, si surpinzator la stiu pe amandoua. dna cretu este sotia unuia din sefii mei mai mari, iar dna silistru e mama fostului meu coleg de generala.
contact direct cu una din ele nu am avut pana acum.
sunt sigura ca vor face orice e posibil sa ne ajute. sunt femei si ne inteleg altfel decat barbatii.
nu cunosc statistici, dar am observat cu ochiul liber ca, cazurile de infertilitate masculina incep sa fie foarte frecvente, aproape mai multe decat cele feminine.
eu am ramas interzisa cand am vazut cat costa un fiv...1700 de euro???
sa ma fereasca sfantu da e extrem de mult pt mine, care stau cu chirie, credite pana la Dumnezeu Sfantu. si nu iti garanteaza nimeni ca dand acesti bani, vei avea un copil. practic dai 1700 de euro pt o incertitudine.
puteti sa ma judecati cat vreti...dar pt mine e extrem de mult. ti se face o reducere simbolica la al 2 fiv si alta la al 3. dar tot mi se pare enorm pt bugetul familiei mele.
dupa ce am aflat rezultatu sotului am scris pe un site cu mai multi dr, unu mai rasarit decat altu.
vreau sa va spun ca am ramas trasnita cu cata usurinta ti se spune: nu aveti nicio sansa natural, IA, IAD sau FIV.
nu ma asteptam sa mi se dea recomandari cine stie ce, sa nu vorbesc de tratamente...dar macar sa ti se spuna...ar fi bine sa ne vedem pt un consult mai amanuntit, analiza cutare ati facut-o? si chestii mai umane. sec si direct: NICIO SANSA NATURAL, IA SAU FIV.
parca m-a trasnit in moalele capului
cat de .... nu stiu cum sa spun sunt unii dr. oricum nu am luat de buna ceea ce mi-a raspuns dr respectiva. am si sters mesajul sa nu vada sotu. asta mai imi trebuia sa vada ca nu avem sansa natural. si asa l-a demoralizat rezultatu cu oligospermia.
va doresc din tot sufletul meu multa bafta. daca va pot fi de folos vreodata cu ceva nu ezitati.
va si va imbratisez cu drag.

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Buna Delphinas,
sotul a facut analiza in Vaslui? Poate nu se prea pricep dansii, nu vreau sa-i jignesc sau sa le pun capacitatile la indoiala dar si la Bucuresti sunt putini medici de incredere care fac spermograme.
20 min pana la laborator nu e mult, adica nu ar altera rezultatul. Stiati ca trebuie abstinenta 3-5 zile, nu?
Oricum, iti doresc sa fie o alarma falsa si sa aveti bebele mult dorit cat mai curand.

Poti sa ne ajuti pe viitor daca vrei, sa trimiti mesaje parlamentarilor din zona ta, poate gasesti si alte adrese de contact decat cele oficiale. Din pacate de cele mai multe ori ni s-au returnat emailurile transmise pe adresele oficiale asa ca ne-ar fi de ajutor niste contacte alternative.

Infertilitatea este o boala



Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

da...spermograma a fost facut la vaslui, dar la o clinia privata, dotata foarte bine...dr care a facut spermograma e de la iasi oricum.
asa mi s-a spus ca nu ar fi o problema timpu...ci termperatura...dupa recoltare nu a fost tinuta la temperatura corpului pana la laborator.
am respesctat cu sfintenie recomandarile...abstinenta nu mai putin de 3 zile, nu mai mult de 5 zile, nu alcool in perioada asta, nu cafea in ziua recoltarii...igiena cum scrie acolo...
oricum pe 19 dec va merge la un urolog de la buzau...si vom mai vedea.

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Fetelor, se mai inscrie cineva sa ia parte la intalnirea cu d-na europarlamentar Gabriela Cretu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Georgicule, vii?
Kitta?


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Asadar, deocamdata suntem doar 3? Elenada, Arcus si eu...
Speram sa fim mai multe... poate se mai hotaraste cineva pe ultima suta de metri!
Fetelor, propun sa ne intalnim putin mai repde, ca data trecuta, sa apucam sa vorbim un pic. E bine daca ne vedem la 12,30 in fata cafenelei BCR?


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

e ok pt mine felicia
nu stiu unde e cafeneau asta dar sper sa fie pe lang gura de metrou
ne vedem maine
pup

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Doamnelor, ma voi gandi la voi maine. Sunt convinsa ca va fi bine! Nu va uitati agendele, notati ideile, va rog. :)

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput