Moldovence aspirante sau gravidutze!(6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

salut,eu am ajuns dar cred ca ......cam tarziu!

sper in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

M-am gandit sa ingros si eu randurile aici...moldoveanca sunt,bebe intarzie si la noi sa apara...si daca tot va citesc de vreo 2 zile am zis ca tb sa-mi fac si simtita prezenta.



Vrem si noi un bebe
http://tt.lilypie.com/z0OAp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

buna dimineata fetelor

Monica, sper in curand

mami si tati te asteapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasalina spune:

Buna dimineata si bun venit Arrina ! Sedere cat mai scurta pe la noi. La mine mosul a venit abia aseara cu niste bombonele,,,,,,asta dupa ce l-am intrebat pe sot de ce crede el ca n-a venit......n=oi fi fost cuminte.....

DYNOMO eu am obtinut programarea cam dupa o luna. Deci daca suni acum o sa te vada abia in ianuarie.....si asta e a doua oara cand incerc sa-l vad pt ca prima oara s-a nimerit sa fiu in concediu....e cam greu intr-adevar dar merita asteptarea....sper!
O alta cunostinta de a mea s-a dus la el acu cateva zile, dupa cativa ani de incercari si i-a garantat ca o sa ramana in cel mult 3 luni.....Abia astept sa vad ce-mi zice si mie...abia pe 16 ajung la el

Doamne ajuta!

Aniversarea noastra!

www.petitieonline.ro" target="_blank">Petitie FIV

Valoarea casniciei nu este aceea ca adultii fac pe copii, ci copiii ii fac pe adulti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

buna dimineata fetele mele dragi.
nu da nimeni o azi???
dau eu. poftiti la este din plin...cata vreti si de care doriti.
bun venit printre noi arrina
fetele a venit rezultatu la spermograma...chiar daca aveam un nr mai mic de fata de spermograma anterioara, nu mai scrie oligospermie severa. de fapt nu mai scrie nimic. niciun diagnostic, nimic.
mobilitatea cred ca e un pic mai scazuta de data asta, dar oricum pe 19 ne prezentam la urolog si el va fi cel mai in masura sa ne spuna ce si cum e.
am si eu o intrebare la voi. stiti cumva daca exista prin partile voastre o biserica numita Biserica "Clopoteii de aur"??
din pacate eu nu mai am cum sa ajung pe 15 la dumitrascu caci nu mai vine la clinica respectiva. asa ca o sa iau drumu iasului de acum.
la fete


poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Delphinas, ma bucur ca e mai bine(era si de asteptat). Deci dupa cum ti-am zis nu e chiar asa de negru dracu.... Dasalina pana in ianuarie nu mi se pare prea mult de asteptat mai ales ca eu tb sa repet RMN-ul si dupa aia vreau sa merg la el. Reusiti voi de la Botosani si Vaslui si veniti pana la Iasi iar noi care ii avem pe toti aici tot amanam. Vreau sa incerc si cu el pt ca dc vreau sa fac o inseminare artificiala in Iasi tot la el ajung. Am prietene care au fost in austria dar mi se pare cam greu de ajuns si f costisitor. Asa ca ma gandesc sa incerc intai la iasi si dc nu merge sa luam calea altor tari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

dymomo cu acest rezultat sa stii ca ma simt cu inima impacata. ca a facut-o acolo si nu mai exista dubiul ca pe drum pana la clinica sa mai moara din
oricum sunt mai putintei fata de data trecuta, dar decat de loc, tot e bun si asa. Multumim Domnului ca ii avem si pe astia. acum sa vedem ce facem la urolog vinerea viitoare.

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Pai atunci mult succes la urolog. Sotul meu a facut spermograma intr-o per f stresanta pt el si am descoperit ceva probleme cu motilitatea. Diagnosticul e de astenospermie moderata. Dumitrascu a zis insa ca e ok, sunt normali ca numar si ca forma asa ca ea nu vede probleme in obt unei sarcini. Cand diagnosticul indica o afectiune severa e bai dc e moderata se incadreaza oarecum in tiparele "normale". Mai ales ca tu ai reusit sa ramai insarcinata eu cred ca sotul tau e bine. Se merge pe ideea ca intai sa faca partenerul spermograma si apoi sa fie investigata femeia pt ca ei au de facut o sg analiza iar la noi sunt zeci de investigatii. Eu insa am si prieteni care au amandoi analize beton sunt casatoriti de 10 ani, nu au fol niciodata protectie si nu reusesc sa obtina o sarcina. explicatia medicilor... sterilitate inexplicabila. Mie una mi se pare al naibii de frustrant. Mai bine gasesti ceva si tratezi decat sa bati 10 ani pe la usile medicilor fara nici un raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

buna sera!am intrat sa va spun ca maine am programare la iasi la dr dumitrascu si sper sa fie totul bine si sa ma opreasca ptr laparoscopie!daca ar fi dupa mine as face operatia cat mai repede dar sa vedem ce programari are d-na doctor!
stiti ceva de pogonici?
va pup si vorbim cand ma intorc!

sper in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzyk06 spune:

Buna dimineatza,fetele! Poftiti la !
Va dulce pe toate, si va urez o saptamana super, poate cu vreo 2 II, ce ziceti?


Mergi la inceput