Moldovence aspirante sau gravidutze!(6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

si eu am crezut ca va trai. intr-adevar avea o pofta de viata cum rar vezi.
fetele...diseara ce faceti?

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

ma da voi toate ati plecat sa va faceti ghetutele pt diseara???
nu mai e nimeni pe aici?
pogonici sa fie bine interventia

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Fetelor am si o o rugaminte mare la voi. Sunt membra a comunitatii desprecopii cu incercari repetate si un esec in fiv. Eu personal am renuntat la lupta dar pentru a reusi sa trec peste aspectul psihologic incerc sa fac altceva pentru mine si pentru ceilalti. Asa ca fac un masterat in comunicare si m-am gandit la o lucrare pe tema impactului pe care infertilitatea il are asupra femeilor, cuplurilor si societatii si cum infertilitatea devine incet incet "minoritatea cea tacuta" asa cum am gasit-o numita intr-un articol.
Asadar am construit un chestioar cu intrebari care sa ma ajute sa-mi construiesc cazul si sa fac studiul pentru examen. Am uploadat chestionarul pe internet si pentru cine doreste sa participe, sa mi-l trimita la motanas2@yahoo.com. Nu am nevoie de nume ci doar de raspunsuri sincere.
www.zshare.net/download/52282943497da930/" target="_blank">http://www.zshare.net/download/52282943497da930/ ( l-am corectat)
Nu uitati sa treceti pe chestionar varsta!

Va multumesc din suflet!!


cami






cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

simt ca imi iau campii de nervi...cum sotu meu e mai rau decat un copil care inca mai crede in mos nicolae, logic ma duc sa-i cumpar ceva dupa ce a plecat el la serviciu. imi cumpar decolorant si vopsea de par, caci sotului mosu ii va aduce si neplacerea de a ma vopsi...si merg sa cumpar dulciuri...asa vine mos nicolae...cu dulciuri si fructe, hai o jucarioara, in cazu lui un gel de bierberit(inainte de a pleca la serviciu a tinut sa-mi spuna ca nu s-a bierberit ca i s-a terminat gelu) si acum imi spui???in fine....si la supermarket...aglomeratie cat china....lume disperata ca si mie dupa dulciuri pt copii. si eram intr-un loc cam stramt si un libidinos imputit se impingea in mine sa-i fac loc, dar vita impaiata nu vedea ca in fata mea mai era un copil mic. ma uit la el si ii spun ca nu ma pot evapora si mai e si copilu in fata mea...doar nu vrea sa-l calc in picioare sa treaca imputitu de el. baaaaaaaaaaa duhnea exrecabillll...si nesimtitu imi spune ca sa mai slabesc. ma uit la el si el imi repeta....atat mi-a trebuit. am simtit cum imi fierbe sangele in vene.
si nu am mai putut si i-am zis ca e un nesimtit. aude tipu de la paza si se uita la el. il pofteste frumos afara...asta scandal...ca ce el vrea sa cumpere...la care paznicu i-a spus simplu ca magazinul are dreptul de asi alege clientii. si l-a scos afara.
ma si nu mai pleca idiotu din fata magazinului...am crezut ca o sa ma urmareasca, dar din fericire a plecat pana sa ies eu.


poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Eu din fericire a trebuit sa renunt la cumparaturi pt ca am un musafir din strainatate care imi mananca tot timpul cu papita si tot ce tb sa mai fac. am o intrebare pt fetele care merg la onofriescu: Se obtine greu o programare? Ca ma cam bate gandul sa incerc si cu el ca pana acuma m-am tot invartit pe la toti medicii din iasi si rezultate..... Uneori am impresia ca se uita pe analize cu juma de ochi ca la mine si LH-ul e mic dar nici un medic nu mi-a zis nimic in acest sens. Ma gandeam ca la anu ar tb sa incerc macar un IA ca deja devin baba si cred ca natura nu-si mai face treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

buna fetelor

a venit mosu?

Monica, sper in curand

mami si tati te asteapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

moshu a zis ca vine maine dimineata la mine...oricum eu il astept oricand.
la voi a venit?

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

BUNA DIMINEATA DRAGELE MELE!!!
O fi venit moshu???
Cred ca da....acum va poftesc la
Tuturor celor ce se numesc Nicolae, Nicoleta, Niculina si toate derivatele

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

buna fetelor
LA MULTI ANI!!! tuturor celor care azi isi serbeaza ziua

azi am reusit performanta de a dormi pana la 12.30 , am dormit 12 ore non-stop

Monica, sper in curand

mami si tati te asteapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

hello!!! e cineva pe aici sau va distrati toate???

Monica, sper in curand

mami si tati te asteapta

Mergi la inceput