Mamici si gravidute curajoase de Nov-Dec2008 (136)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Bertha, multa sanatate tie si lui Darius. Sa o pazeasca Doamne Doamne pe Ioana de boala! Cum va mai simtiti? Cum te descurci cu amandoi pititcii? Cine il aduce pe Darius de la gradi? Eu rufele le usuc pe balconul care e inchis, cuplat cu dormitorul, pe un uscator pliant.

Mav, felicitari pentru primul zambet. Cred ca te-ai topit toata!

Arla, ma bucur c si-a revenit micuta. Tin pumnii sa nu o intoarca!

Fetelor, propun, daca vreti, sa punem data nasterii la numele bebelului in semnatura. Asa vom putea face mai usor comparatii intre copiii nostri si felul in care se comporta. Acum diferent de 1 saptamana conteaza mult. Ce spuneti?

Felicitari Alina, multa sanatate Raisei, sa va aduca numai fericire! Refacere grabnica mamicii!

Malinas, eu am vorbit pentru botez pe data de 24 ianuarie. Am vb si la biserica si la restaurant. O sa fac la un restaurant in Ploiesti de data asta. Acum astept niste oferte pentru aranjamente florale, marturii, invitatii, animatori pentru copii…In legatura cu legumele/fructele, incerc sa nu mananc asa mult. Dar un mar, banana pe zi tot bag. Mai mananc sub forma de compot. Cred ca totusi daca mananci 1 kg de portocale pot face rau. Moderat nu cred ca e problema. Ideea e sa incerci de toate si sa urmaresti ce ii face rau, fiecare copil e diferit. De ex eu beau mult lapte si iaurt, desi se zice ca ii face rau…

Fluturasha, bine ai revenit acasa. Te asteptam cu vesti despre voi.

Arla, Cherie, Oceanborn


Madutza,Mariuca(17 Mai 2004) si Andreea (21.11.2008)

http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Carmendu ce bine ca ne-ai mai scris...te suprasolicita bebe nu? Da, a fost super dulce dr_ita Predoi, o recomand cu drag oricui are nevoie de o gine buna.

ALRA





Isabela de Raphael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Amalia, mamiseli, madutza , multumesc de sfaturi. Asa am sa fac.Am sa mananc cate putin si am sa urmaresc sa vad ce reactii are bebe.

De cand am nascut sunt destul de bine infipta in realitate, fara depresii, fara crize de nervi, fara lacrimi inutile. Am avut o singura criza nervoasa, cu plansete cand sotul meu m-a anuntat ca pleaca 4 zile in delegatie desi era in concediu.Asta a fost saptamana trecuta. Teoretic e in concediu de cand am nascut eu, practic a stat o singura zi acasa, cand eu nu am putut sa ma ridic din pat. Azi, desi e tot in concediu, a plecat la ora 9 si uite ca e ora 6 si el e tot la munca .Si tot asa a fost toata perioada, cu serviciu inclusiv sambata. Cica e in concediu. Sunt tare necajita, stiu ca nu e bine, ca nu ii face bine lui bebe dar nu pot sa ma abtin.

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Mama de bebe David
http://www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=108925889&albumId=266267872

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Madutza foarte buna ideea ta cu data nasterii bebelusilor la semnatura, drept urmare am si pus-o in aplicare.

Isabela lui Raphael Nicolas 23.10.'08

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

ora 15:25a venit pe lume sara maria bb de ramo..... felicitari Ramo, bine ai venit minune mica


Mami de Cristian 26.10.2008 + Alexandru 02.02.2007
www.rodino.ro/" target="_blank"> jurnal de bebelus
www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/53/Default.aspx" target="_blank">repere in dezvoltarea bebelusului

am editat ca eram cu o mana
fug ca urlaaaaa, iaaaaaar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:


ALRA, or fi majoretele mele mai hodorogite, ca au o varsta, dar sunt experimentate!!!






o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:


La ora 15:25 a venit pe lume sara maria bebe de Ramo2007 bine a venit pe lume.... mititca... sa fie sanatoasa si sa aiba parte numai de bucurii.. o veste excelenta...

http://community.webshots.com/user/Bebitza_Iorgulescu
graviduta 37+
AMR 3 saptamani
http://bd.lilypie.com/dN6Wp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Felicitari RAMO!!! Sa-ti traiasca minunea mica si sa te bucuri de ea! Refacere cat mai rapida, multa laptic si bebe fara colici!
Te asteptam inapoi cu pozici!
Edit: bebelina are 2.650 g


Citat:
citat din mesajul lui spiridusul

ora 15:25a venit pe lume sara maria bb de ramo..... felicitari Ramo, bine ai venit minune mica

Mami de Cristian 26.10.2008 + Alexandru 02.02.2007
www.rodino.ro/" target="_blank"> jurnal de bebelus
www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/53/Default.aspx" target="_blank">repere in dezvoltarea bebelusului


Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Z_IULIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

sa nu ne agitam prea tare ca nu am nici un fel de durere. nenascuta nu raman, da nu cred ca azi.

ALRA 39+


Alra iti tin pumnii! Bafta multa si nastere usoara!






Iulia lui Claudiu (23.04.2002) si Maria Clara DPN 23.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

BINE AI VENIT PE LUME SARA MARIA! MULTA SANATATE SI NOROC IN VIATA! RAMO FELICITARI REFACERE RAPIDA SI SA VA INTOARCETI REPEDE ACASA

Isabela lui Raphael Nicolas 23.10.2008

Primul nostru

Mergi la inceput