Andrei - Atrezie de esofag

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Cris, ma bucur ca v-au placut filmuletele cu micul Atomel.

La multi ani tuturor!

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag


Reda zambetul copiilor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:


Un an nou fericit,draga Andrei,Doina,Dragos!

LA MULTI ANI!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

Va doresc sa fiti binecuvantate in noul an si sa aveti parte de realizarea celor mai frumoase vise!

Multa sanatate, Andrei!

Mamica de puiutz Sebi (02.09.2008)

Minunea noastra

www.youtube.com/watch?v=OAyOGWxlcWI" target="_blank">Grasunelul rade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:



La multi ani dragii nostru Fagurei!
Sa fie 2009 anul marilor schimbari, toate numai in FOARTE-FOARTE BINE !!!



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13



Marc 2 si Ianis 4 - Poze cu muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Draga noastra Diana, vad ca ai revenit in forta pe forum pentru a ajuta Dodolotul! Esti o dulce, ca intotdeauna.

La multi ani si voua va doresc, tuturor!

Am intrat si pentru ca am o veste sa va dau... Mult asteptata programare (de aproximativ 1 an de zile ne straduim sa o facem) pentru operatia lui Andrei de reparare a esofagului a fost stabilita! Este 10 Februarie... Deci numaratoarea inversa a inceput si mai avem o luna.

Operatia va avea loc in Rotterdam, Olanda, in spitalul Erasmus MC Sophia, si va fi facuta de catre o echipa de medici condusa de Dnul Prof. Klaas Bax, seful chirurgiei pediatrice din clinica respectiva.

Inca mai asteptam confirmarea si scrisorica oficiala, a fost numai o discutie de principiu intre noi si dnul Profesor, dar sper sa nu se mai modifice nimic.

Va trebui sa mergem cu o saptamana inainte acolo pentru investigatii, deci cam peste o saptamana deja vom incepe pregatirile de plecare.

Nu va mai zic cum ma simt... stiu ca ar trebui sa ma bucur si sa fiu fericita ca am reusit sa avem ceva clar, dar mi-a revenit acea teama (asta ca sa nu ii zic teroare) de o noua spitalizare pentru Andrei si de necunoscutul a ce va urma. Dar sunt constienta ca nu avem de ales, asa ca mergem inainte, trebuie sa fim increzatori si puternici pentru el.

Bineinteles ca eu, mamica disperata , am si sarit ca eu as vrea sa stea Andrei cu mine cat mai mult timp. Cred ca e un om taaare rabdator dom' Profesor ca ne mai primeste la operatie cu asa mama care ii face capul calendar


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

doina !!! sa punem majoretele la treaba,

ca de la o mamica disperata la alta, eu iti spun ca i-am sarit de gat chirurgului dupa operatie si tot nu ne-a abandonat

tinem pumnii, ne sa fie totul bine !

eu va doresc drum bun, sa aiba rabdare buflici tot drumul, sa poti sa stai cat mai mult cu el, sa aveti timp minim de intubare, sa mearga totul "smooth" si sa ne vedem cand va intorceti ! trebuie musai sa dam o petrecere la tine acolo, cu toti cupii reparati

cel mai mare merge spre voi !

deci, 10 februarie, pt Andrei !

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La Multi Ani si tot ce va doriti in 2009 sa se indeplineasca!

E foarte bine ca s-a stabilit data operatiei! Va urez sa fie o operatie reusita si recuperarea rapida!

Aveti cu ce plati operatia asta sau trebuie sa stringeti bani pentru ea?



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Oana, Simona,

Asa e, e foarte bine ca s-a stabilit data operatiei, stiu ca eu sunt aia cu piticuti pe creier ca mi-e frica Dar trebuie sa se intample la un moment dat. Na, cine ma mai pricepe si pe mine, ba o vreau mai repede, ba mi-e frica de ea

Cu petrecerea de bebei sunt total de acord!

Speram ca de data asta sa mergem pe asigurare, pe vestitul formular E112. In principiu, este deja discutat si am cazut de acord cu casa de asigurari, speram sa nu avem surprize.

La controlul anterior, cand l-a vazut Prof Bax pe Andrei, asa am fost. Acum e altceva, bineinteles, pentru ca tratamentul in sine e muuuult mai costisitor decat controlul, dar sa vedem.

Va voi zice imediat ce am un raspuns si de la asigurari, ii voi contacta luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Doina.....te admir!
Wsti o mamica extraordinara!
Ma bunului Dumnezeu ca totul sa fie bine!


....10 februarie deci...
Maine sper sa ajung mai repede la biserica, sa pun un acatist pentru copilasii bolnaviori!
Doamne Doamne e mare...o sa va ajute!!!

Daca mai e nevoie de bani...te rog sa spui!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

doina suntem alaturi de tine, si noi te intelegem cel mai bine, cele care au trecut prin suferinta, e mai bine sa fie cat mai repede opertatia, pt ca asteptarea te omoara...
Eu incerc saptamana asta sa te ajut si pe tine cu acel rest de bani pt Bremen, cu o fundatie si sa vad daca preia cazul lui Gabi...
mama lui nu a incercat sa ia acel formular de la minister?

Ne rugam sa avem numai vesti bune si sa facem ceva pt ingerasii astia.

Mergi la inceput