LMA Bulgarasi si globulete (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinag

Scrisesem asta la capitolul trecut:

"Buna,

am vazut poze splendide de la Jasmin, Roxxy si Miha! Se vede ca ati chefuit frumos de tot! Jasmina, cine a facut toate bunatatile alea?

Jasmin, cu compania copiilor e asa cum spune Adra. Insa le stimuleaza foarte mult prezenta altor copii si invata enorm cu ocazia asta, este foarte importanta socializarea asta, chiar daca nu se joaca impreuna in adevaratul sens al cuvantului.



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)

Adina, multumim, Da, a fost fain... Bunataturile le-a pregatit in mare parte mama, ca eu nu prea am putut, ca Lucas nu ma lasa prea mult libera. Ce apare in poza aia e o mica parte, am avut 3 mese pline si nici nu am putut pune din toate, ca nu am avut loc. Am avut si 3 torturi (unul comandat de mine, altul de mama, iar soacra a facut unul de post. Marele meu regret este ca nu toata lumea a gustat bunataturile...
Da, cred ca ai dreptate cu tv, dar asa e, si la noi tv-ul merge non-stop... Lucas nu prea-l baga in seama, numai unele reclame, in specialcele cu muzica il atrag. Dar el se uita mai mult la filmulete pt copii din calculator si de pe youtube, ceea ce cred ca e la fel de rau...



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Lala, felicitari pentru blog! Eu sper ca e exemplul meu, si aici, ca si la Petro si poate Adela. Mama, da' ce mandra ma simt!

In mod cert este exemplul tau
Nu mi-ar fi trecut prin cap fara sa il vad pe al tau , sincer.
Nu ca as fi vre-un model de coerenta in gandire dar macar imi pun neuronul la treaba

Felicitari Lala!




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Alina, banuiam eu ca esti tu, dar m-a derutat Ank... Aaaa, spune-i Mariei () ca o rog sa-mi imprumute si mie uneori caciulita ei de sambata, mai ales cand vreau sa plec in vizita, ca mi-a placut mult si vreau sa ma fac si eu frumoasa


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Ciao!!!

adra - da, pt. mine ai fost model cu blogul ... si tare imi face placere sa te citesc ...

lala - felicitari si tie pt. blog. Hai ca suntem amandoua incepatoare intr-ale blogului ... eu mai cer sfaturi de la professoressa adra ... hahhaaaa ...

Sper sa ma tina pasiunea asta pt. blog ... nu am eu timp pe cat as vrea sa-l bijuteresc ...



o broscuta mica, mica ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Hai ca m-ati facut sa rosesc. M-am emotionat toata.
Pup fetele dragute

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)
Poze
Aventuri cu 2 pitici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Jasmin, la varsta asta nu se joaca unii cu ceilalti insa le face placere sa vada copii in jurul lor. Cel putin Matei asa e. Nu se joaca cu nici un copil, insa ii rade fata cand are copii in jurul lui.

Hai sa va spun si eu ce face de 2 zile puiul meu. Sambata cand au venit invitatii(persoane pe care le vede destul de des), primele 3-4 minute venea si se ascundea cu fata intre picioarele mele, dar fata lui era toata un zambet. Se rusinase tot. Am zis ca a fost o intamplare, dar azi am fost la mama la spital si la fel a facut primele minute, se ascundea cu fata in bratele lui taica-sau sau la mine si nu vroia sa se dezlipeasca de noi. Totul dureaza cateva minute, dar in timpul asta el nu este deloc speriat. Eu mor de dragul lui cand face asa.

Adina, spuneam ca sunt exagerata cu TV_ul pt ca asa ma numesc cei din jurul meu, insa eu stiu ca fac bine ce fac. Noi nu avem nici un post TV cu desene. Taica-sau i-a adus zilele astea vreo 30 de DVD-uri din colectia Disney si dupa 3 ani numai pe astea le va vedea.

Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jasmin012

Alina, banuiam eu ca esti tu, dar m-a derutat Ank... Aaaa, spune-i Mariei () ca o rog sa-mi imprumute si mie uneori caciulita ei de sambata, mai ales cand vreau sa plec in vizita, ca mi-a placut mult si vreau sa ma fac si eu frumoasa


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas la 1 an


Jasmin, Maria e o generoasa.
Adina, asa-i, la noi ies foarte usor dintisorii. Stiu ca voi va chinuiti cu ei. Ne consideram niste norocosi.

Fetele care au bloguri, informatia se poate salva, arhiva cumva? Daca te hotarasti sa stergi blogul poti sa pastrezi continutul?

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Alina sunteti doua norocoase! Noi ne chinuim de doua saptamani cu un canin si cred ca mai trec vreo doua pana iese.
Blogul se poate salva in format html sau pdf. Da' sa nu ma intrebi cum, ca nu fac eu salvarile

Printesa

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Si noua ne ies doi dintisori sus dupa ce evem jos trei...si suntem tare maraite, nu ne convine nimic, vream sa ne alintam mai mult...
Mai spuneti-ne si noua cu ce le dati pe gingii? Ne recomandase la un moment dat pediatru GINGIGEL

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)
http://community.webshots.com/user/georgiana_chesca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:



_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput