Pepenasi de iulie-august 2008 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

buna seara

multumim pt idee mada am adaugat si eu la albumul special o poza facuta azi

ma pregatesc sa merg la un curs pt parinti organizat de scoala unde am invatat eu. cu ocazia asta ma revad si cu fostii profesori care imi sunt foarte dragi bebe ramane cu tati

si alexandra manaca mai greu dimineata. nici eu nu inteleg cum de dupa 8 ore in care nu a mancat nic manaca numai 50 ml. da' avand in vedere ca afce asa de ceva timp m-am mai obisnuit. o mangai pe burtica, pe picioare si nu se mai agita atat de tare. au si ei energie ca is odihniti

de Craciun voi face un muschi de vita la cuptor, salata beuf si ceva dulciuri de www.joyofbaking.com/ChristmasBaking.html" target="_blank">AICI la noi oricum si mosu si papica e la comun ca stau la 3 scari de maica-mea si cum la maica-mea sta si bunica gatsc ele si sarmalele si cozonacii, etc. iar cum la sor-mea vine mosu in persoana il asteptam si la noi

o seara faina


-------

Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Maitreyi ms.
Ia uitati www.onetruemedia.com/shared?p=784fc94cbba03c511361db&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">aici cu pozele care le avem pana acuma.
Hmm ce liniste pe aici, ca niciodata. Well eu ma retrag ca tre sa plecam in oras sa ducem niste dvd-uri si sa luam niste lapte asa ca revin mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

fetelor... eu sunt un pic suparata... am vb cu o prietena si mia zis ca e prea devreme sa ii dau bananutza

voi ce parere aveti??? si ii placa asa de mult? cred ca trec la supita de morcovel si la bananutza pina la 7 luni

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitzi76 spune:

Oau, eu am vazut! Este minunat, eu credeam ca e ceva ca un e card, dar e super!

Mamicutza de Luca-Sebastian, David-Tudor si Toma-Paul
Primele zile ale lui Toma
Luca, David si Toma, cei trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Hellooo

La multi ani sarbatoritilor zilei!

Wow Mada-e super ideea si ce ai facut pana acum! Doamne cata rabdare si cat suflet pui tu aici! Vazut si cumparaturile minunate si abia acum imi dau seama ca vine Craciunul si va fi minunat.

Anul acesta cred ca va fi prima oara cand voi gati ceva de Craciun (de obicei aduceam sacoselele de la mama). Sper sa ma si tina hotararea

Irda- si eu stiu ca iti poti face testul dupa 3 luni de la nastere indiferent de alaptat/nu, ciclu/nu.

Eu ma declar dependenta de pozele cu pepenasi- nu trece o zi sa nu ma uit macar la albume- sunt minunati toti.

De maine probabil voi ramane iar in urma pt. ca voi putea intra doar seara cand vine sotul.

Maitreyi- paturica aceea cu rosu si alb e cea de la Yves Rocher?

Pupicei tuturor si o seara minunata

Ralu
mamica iubitei Miruna Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitzi76 spune:

Anilansa, banana se zice ca e bine sa o dai mai tarziu deoarece are potential alergen, dar daca puiul tau a tolerat-o si nu a facut alergie poti sa-i dai in continuare. Si alor mei le-am dat banana devreme si nu au avut nimic.

Mamicutza de Luca-Sebastian, David-Tudor si Toma-Paul
Primele zile ale lui Toma
Luca, David si Toma, cei trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Hai buna seara si la multi ani romanilor!

si sarbatoritilor de azi!

In cele din urma am fost la vot...

Mada super idee ai avut!

Diarux foarte faine poeziile! Nota 10 ca deobicei!

Anilansa eu am dat banana lui Alex d ela 4 luni. Acum faci cum crezi...am mai auzit pe unii ca s-ar da dupa 1 an..

Revin...





noi
un fulguletz
un pepenash


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

olaaaaaaaaaaaaaaa

IROLF, MICHELLAB, STRULU

DR_ANCA ai PM

MADAAAAAAAAA io am o sugestie, daca se poate...Sa fie si numele pepeneilor pe poze...2 la mana sa putem salva si noi filmuletzul...pe un CD sau cvea...3 la mana...sa asteptati pana ne luam si noi costumaaaaaaaaash si braaaaaad

IRDApana iau io maturta sa alung gagicile...ma ucide SOR'MIA ca fii'miu e dat de mult ei.

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Salutare si de la noi!
Se pare ca Ralucai ii iese un dintisor,este destul de agitata.Voi ati dat gingia bb cu vreun gel ceva sa-i mai calmeze durerea?
Am vazut poze superbe cu pepenasii lui Diarux,Anna,Ladymina,Truli-luli.
Mada am numai cuvinte de lauda in ceea ce te priveste.Mi-ar fi placut sa te pot cunoaste personal si sigur m-as fi autoinvitat la voi acasa de Craciun si spun asta pt ca doar vazand cate pregatiri ai inceput sa faci imi dau seama ca veti avea un Craciun deosebit.Superbe toate decoratiunile pt Craciun.Ma bucur enorm ca te-ai gandit sa faci un slide-show,sunt foarte impresionata de devotamentul tau fata de odiseea noastra.Tin sa recunosc ca de ziua mea de nastere si de sfant,atunci cand toate fetele m-au felicitat mi-a lipsit enorm de mult si o urare de la tine pt ca tu atunci ai avut nevoie de o pauza.Ai tot respectul meu si cel putin pt mine aceasta odisee nu ar mai fi fost la fel fara tine.
Ankalaura sa stapanesti sanatoasa camera.
Camy ma bucur mult ca ai slabit.Eu am sa incep un regim mai drastic dupa sarbatori pt ca pana acum m-am tot lasat dupa cateva zile.
Struluta si mie imi cade parul foarte mult.Sunt disperata.
Dupa ce mi-am montat steriletul si la mine menstruatiile au fost mult mai lungi si mai abundente decat inainte.
Va las ca am treaba dar mai revin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

ce toanta sunt! LAMULTIANI!!!! pentru toti care se simt roamani.

asa, am dres-o

FLO

despre papanicolau eu am fost la dr la controlul de 6 sapt si atunci am intrebat-o daca pot face testul. dacda nu ma dadea cu ceva crema atunci...la control, a zis ca putea sa mi-l faca deja. dupa aia imi venise ciclul si apoi nu am mai prins-o cu programarile. trebuie s amerg zilele asdtea. De ce sa asteptam 3 luni? care e explicatia?

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput