Nou stil de viata (238)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna dimineata la !

Caro, sanatate multa, vezi cum faci sa te repari.

Anca, La multi ani pentru Marc, sa creasca sanatos si sa aiba parte de tot ce-i mai bun!

Zuzi, felicitari pentru ambele vesti bune! Vad ca fara cafea ai o tensiune de aviator . Si sa pui banda la lucru cat mai mult de acum incolo.

Gabi, felicitari pentru abonamentul la sala si pentru ca ai rezistat asa bine la Interval Training!

Claudia, eu te astept cu vestea buna!

Mihaser, sanatate multa si voua!

Fetelor, abia astept intalnirea de diseara! S-ar putea sa intarzii putin, vreau sa trec sa cumpar niste bilete, ca in alta zi din saptamana nu prea am cum sa ajung in zona, si-s relativ aproape. Dar vin, nu scapati de mine .

O zi buna tuturor.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza

Vin si eu la un ceai.

Ce fain ca va intalniti Asteptam multe poze!!!

Claudia sper ca nu e totusi ceva grav. Daca ai nevoie de un umar ma gasesti pe privat

Zuzi s-o stapanesti sanatoasa si la cat mai multe calorii arse pe ea!!!

Sanatate la bolnaviori..

Mai vin

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna ziua, de aici din Brasov!

Am votat, dar raportul il voi da cel mai probabil joi, cand ma voi cantari. Programarea la doctor o am dupa-amiaza, pe la ora 16.00. Sper sa nu intervina ceva, ca altfel trebuie sa merg joi la spital, si tare nu as vrea.

Zuzi sa stapanesti sanatoasa banda si sa o folosesti cat mai temeinic.
Miha sanatate tie si celui mic.
Transmit si eu cu intarziere Un La Multi Ani! calduros, cu multa sanatate si noroc, Emmei si Lui Marc (puiut de Mamica dulce)

Va urez distractie placuta la intalnire ( ce as fi vrut si eu sa fiu acolo cu voi) si asteptam poze.

Pupici dulci la toate fetele si salutari din Brasov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare fetele!
Mami dulce, la multi ani lui Marc, sa creasca mare, sanatos si sa aiba mult noroc!

Vi-s niste dragutze ca v-ati gandit la mine, va multumesc mult de tot si va dau cate un !
Pai hai sa va zic repede despre ce e vorba. duminica seara i-am spus lui barbatu-meu ca mie mi se pare de la o vreme incoa ca ii miroase putin guritza lui Luca, si asta mi-a bagat in cap ca la diabet se poate sa miroase guritza. cert e ca toata nopatea n-am putut dormi, aveam ochii umezi, ma tot gandeam ce e cu copilul meu. Noi avem diabet in familie, nu direct parintii nostri, insa strabunici, unchi de a lui barbatu-meu...si diabetul cum e ereditar, ne facem griji. Insa pe Luca l-am mai testat imediat dupa nastere dat fiind ca a avut 4.500, i-au luat sange la intervale de timp, si n-a avut nimica copilul. si inca odata i-am dus urina acum vreo jumate de an la control fiindca ni se parea ca bea cam mult.
Azi cand ne-am dus si i-am spus dr-lui ce cred, (mie imi miroase a pasta aia uhu de lipit) a zis el ca da, ca acetona, insa asta se poate din alte motive la copii, nu neparat diabet, a zis sa nu ne facem asa griji fiindca la diabet beau intr-una si orice fiindca mor de sete, insa Luca de cand i-am aruncat sticlutza cu biberon nu mai prea are cehf sa bea, si a zis ca scad in greutate ceea ce la noi nu e cazul.Insa sa ii duc o proba de urina si eventual sa ii luam sange de 3 ori intr-o zi ca sa vedem, asta insa dupa ce scapam de varicela, ca de azi e prima zi de varicela la el.
L-am trimis pe Marc la gradi si au aparut bubele pe Luca. Macar scapam pana la Craciun de boala asta!
Sper sa nu fie nimca si cu diabetul, insa totusi mirosul guritei de ce? Dr n-a simtit nimica, insa eu sunt ft sensibila la mirosuri si simt orice.Iar carie nu vad sa aiba, am sa fac totusi o prograre si la dentist dpa ce scapam de bube.

va pup pe toate si va multzu pt rabdarea de a citi ce v-am scris, da parca m-am mai descarcat si eu ca altfel dau in bolanzeala!
ce fain ca va intalniti azi, ce m-ar place si mie cu voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Stagnez la 69.4kg, ma rog 100gr duse, ma bucur insa ca nu-s iar peste 70kg. E ok si asa.Claudia pt linistea ta fa testele alea de singe cum ti-a recomandar dr, dar cine stie copii in crestere cind incep sa pape si alte mincaruri poate ca stomacelul lor neobisnuit nu digera cum trebuie. De ex rosii mai multe care fermenteaza, sucuri, ori carne care e mai grea. Nu vezi ca si papmersul cu timpul te doboara cind il schimbi. la Nadja vad schimbarile astea, ea papa cam de toate, e mare fomista si pofticioasa. E si asta o varianta. Mai ales daca adorm imediat dupa o masa mai consistenta.Deli sotul tau e ok? ma uitam ieri la stiri, la toata nebunia din Tailanda.Sabina, bine ca ai terminat referatul, mai ai inca unul in ianuarie? Slabitul cere efort si rabdare. Abia cind ai o continuitate in programul tau si-ti poti gasi un ritmus bun de viata, cu nopti dormite si fara pulsari contra cronometru in efortul intelectual, poti gasi timp si chef de slabit. Ai dreptate insa ca nu e o scuza pt mincatul haotic. Eu faceam asa cind eram obosita, nedormita..O zi frumoasa si o intilnire pe masura!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare,
Zuzi: felicitari. Abia astept sa iti simt rasuflarea in ceafa
Anca: La multi ani pentru Marc!
Claudia: eu stiu ca gurita Carinei mirosea a acetona cand era deshidratata.
Intalneala placuta va doresc si poate intru mai tarzior,


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Nu pot sa cred! Azi e marti, zi de raport!

Helaaaaaaaaaaaau, dormiti? Tztztz, auzi sa n-am eu mai nimic de editat la ora asta martea!

(se simte ca mi-e ceva mai bine?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Multumesc ptr. toate urarile de bine

Sper sa aduc aparatul sa pun ceva poze

Spor la slabit

La multi ani ani Andrei (Laura) si Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Claudia, mi-ai bagat un morcov.
Si lui Gh ii miroase uneori gurita exact asa, a acetona....si el nu prea ia in greutate desi mananca de sparge. Si ar bea f f mult.
ce teste se fac? ca m-am cam muiat.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Tzuni,Anda mi-ati luminat ziua! nici nu stiti ce fericita m-ati facut! cred ca aveti dreptate, Luca care bea de spargea inainte de vreo luna de cand am aruncat sticlutza cu bibe, rar daca ajunge la 2 pahare pe zi! si inainte bea si noaptea!!! si intr-adevar mirosul nu il sesizez de ft mult timp!
Sabina nu iti fa griji chiar asa, noi ne-am speriat din cauza ca avem in familie si ne gandim la ce e mai rau,de aceea l-am tot zapacit pe dr, daca vrei du-o o proba de urina dimineata pana nu a mancat si a baut ceva!
Zuzi sa stapanesti sanatoasa achizitia!
Carolina eu sunt tot acolo, ma invart in jur de 64.5-65, dar ma declar multumita daca raman aici si nu mai pun pe mine!
Vik acum astept sa treaca varicela, si apoi duc o proba de urina, iar intre timp am grija sa bea iar suficient!

pupici la toate!

Mergi la inceput