Puiuti de randunici!!! (152)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Referitor la masinute, daca ajuta cu ceva eu am un Renault Clio 3 1,5 diesel si sunt super, super multumita nici nu spui ca e diesel nici nu se aude motorul, consuma f putin, de revizie pot sa iti spun ca am facut doar una ca la cat merg eu abia am 7000 km in 2 ani si m-a costat 5 mil, cred ca e cam la fel la toate.
Sotul are o masina mare, de fitze, care e tot diesel si consuma enorm, motorul se aude de zici ca mergi cu tractorul, si de fiecare data prefera sa mearga cu a mea.
Singura mea problema e porbagajul (desi din toate masinile de clasa mica il are cam cel mai mare)ca nu imi incape carutul mare si a trebuit sa imi mai iau unul mai mic.

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Olgutzasa este, fiecare cu felul lui...mai vedem, mai analizam ...Vazusi bre cum s-au dat peste cap rezultatele alegerilor? Nu ca problema n-ar fi aceeasi (cu guvernul) dar i-au mai scazut actiunile lu' geoana increzutul , ca cotcodacea aseara de ziceai ca a ouat o planeta


-deunde le scoti mai nene, ca lesit de ras aici, mi-l si imaginez p-ala ound

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Citat:
citat din mesajul lui gecko

si sa va explic axiomele mamei mele...

discutie:
eu: Mama, Patrick are doua vartecusuri in varful capului.
ea: Vai mai fataaaa...fiu'tu o sa aiba doua neveste
eu: stii ca are strungareata la dintii de sus?
ea: Vai mai fataaaa...fiu'tu o sa fie cur/var
eu: Aseara a fost tare rau...am ajuns la urgente cu el!!
ea: Ei, las ca trece

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN ORASUL ACESTA!!!




De coma si maicata

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Am uitat sa zic ca am vazut poze cu superbul, tigrul, scheletronul Sean, de-mi vine s-o divortez pe Antonia de David al lui Numeioana ca nu ne mai baga deloc in seama si sa-l petesc pe Sean, stii ca am o slabiciune la el, ce zici , il dai?

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

NEATA FETE! LA MULTI ANI, ROMANIA! SA CRESTI MARE, FRUMOASA SI DESTEAPTA!

fetelor, ce ziceti? http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=129658&whichpage=1

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
Oamenii maturi nu pricep singuri nimic, niciodata si e obositor pentru copii sa le tot dea intr-una, lamuriri.

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">DIN INIMA PENTRU O INIMIOARA
BAZAR PENTRU SONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

PaiNicol eu zic ca merge - parasire de domiciliu, separare rapida Asistam la o nunta?



Raluca mamica de Sanziana mititica



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Inca nu pot sa ma pronunt ca n-am primit un raspuns de peste ocean..asteptam..

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Mare strigareeee!!!!!!!!

URSUUUUUUUU,UNDE ESTI?Ne-ai parasit????


Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Am modificat "Decembrie" la luna de mamici sarbatorite, si as propune sa scoatem partea cu parcurile pentru intalnirile saptamanale, ca parca nu are sens, nu? Ce ziceti?



Raluca mamica de Sanziana mititica



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

'Neata la pranz, da acu' am un pic de ragaz. Thea s-a trezit ieri la 5 dim. si azi, la 6, dupa aceleasi nopti frichinite cu care deja m-am obisnuit. Eu nu stiu de unde are atata energie ziua...Eu am facut un poloboc de cafea, de am pe bune sa servesc cu ea vreun sfert de crenguta...Bai...m-a pleznit o reveletie fix in moalele capului...eu n-am vazut niciodata o randunica in copac, ci numai pe sarme. Voi? Cat mi-s de profunda azi!!!



Olgutza:
1.N-am stat pitita, chiar nu aveam poze facute cu Thea, asta din cauza k eu sunt fotograful casei. Special am facut unele acum, in rest, am numai de cand nu eram "mama Theei" si alea cred ca nu se pun, nu?
2. Stickerele l-am luat anul trecut, din Praktiker de la Ploiesti. Numai ca, initial, erau autocolante de vreo 50cm/50cm pe care le-am decupat eu mai apoi, k tot intrasem in prenatal. Migalos, sa stii.
3.Din listuta m-am sters sau, mai precis, am sters-o, da' uite ca gecko mai tine minte data de nastere a Theei, k doar ea mi-a "prezis" ca nasc in noaptea aia, 9 martie adica.
4. Am visat k venisem la Ploiesti sa-ti fac o surpriza, sa ne vedem si...am intrat in casa la tine k gasisem cheia sub presh. Numai k m-am gandit ca chiar asa o surpriza n-o sa-ti placa si am sters-o, da' m-a vazut o vecina. Pfooooai, m-am speriat ca mi-a sarit si putinul somn de care am parte.
5.Si eu cred in latura educativa a jucariilor.
6. Sper sa reusesc sa-ti trimit un PM zilele astea, ca tot vreau sa-ti ceva, nimic grav...zic eu...



Tuchide cand ti-am zis ca te astept la Bz si un pic, si de tot, nu prea ai mai vb cu mine. Ori te temi sa nu fi zis eu ceva intr-un ceas rau, ori te-ai suparat ca am barfit-o pe capitala...Ti-a ajutat Cartarescu in criza?


Valentina, da, fr. predau. Am "prestat" si in Buc. la un moment dat, la C.N. "Spiru Haret". Dezamagire mareeeee....

Nicoleta, si eu am term. tot Pedagogicul, dar la Focsani. Iar la Rm.Sarat tot predau de vreo n ani, mai intai la Agricol si apoi la Scoala 1. Ce mica e lumea! Cat despre Pedag. din Bz, stau la 3 min. de el, dc ti-e dor, sa-mi zici sa-ti trim. o poza.

Luny, musai tre' sa-ti zic ceva de laptele praf. O cutie nu se tine desfacuta mai mult de 2 sapt. Dc l-a mancat, de bine, dc nu, alta. Altfel nu are nicio valoare nutritiva pt. bb. Spun asta pt ca mi s-a parut ca ai zis tu ca aveai o cutie de lapte in casa, de mai multa vreme. Dc stiai, scuze! Sanatate lui Matei!

Stela, sa te faci bine! Haioasa foc "mascata" mica!

gecko, esti tare, k de obicei! Faci omul sa rada chiar si din cele mai triste evenimente. Cat despre curvarul de fi'-tu, asa-ti trebuie! Cand ti-am oferit mana fetii si-am vrut sa-l fac baiat de casa, tu nu si nu! Sa te vad acu' cum o sa faci fata la 2 nurori si o groaza de gagici, pe care ti le va prezenta rand pe rand,
invitandu-le la cina.

Cuscra, ma bucur ca iti place de nor'-ta. N-ai vrea sa o iei la tine macar o saptamana, "in probe"?


Nicol, ce se hlizeste fii-ta frumos! Merci de pontul cu filmuletele, incerc azi.

Lianooooo, cumva ti-e rau de la shorici, pomana porcului, jamboane si alte alea, de nu mai apari? K vreau sa te vaz, sa-ti pun o intrebare.

Gata pauza mea! Revin cu continuarea, k mai am!!

Mergi la inceput