Puiuti de randunici!!! (152)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Aaa si inca ceva, ca am citit ce a scis Tuchi de pompieri si mi-am amintit, sambata noaptea a mai ars un apartament in blocul de vis-a -vis (luna trecuta mai arsese unul tot la 4 la scara de alaturi) si au urlat maisinile de pompieri, salvarile si politia 4 ore in continuu. . Saracii oameni nu aveau bani de curent si le-a fost taiat si au adormit cu lumanarea aprinsa....stiti vorba aia la omul sarac nici boii nu trag...ce sarbatori or mai avea....

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Neata!

Vio, studii am, pe bune , sunt deci american de origine africana . Iar cu brazii din pepiniera...da, asa ar trebui sa fie, numai ca stii ca la noi multe sunt cu fundul in sus. Cel mai corect este bradul natural la ghiveci. Au trecut sarbatorile, ai plantat bradul. Sa iti spun cat de usor se gaseste cu ghiveci? Cel putin la Ploiesti....

Mimo, greu...mama mea e o super-mama, ii semeni mult ca "stil de mama", da' eu tot nu am gasit resurse sa ii povestesc ce am pe suflet decat acum, in ultimii trei-patru ani. Lucrurile sunt insa diferite cu sor-mea, ea a putut fi deschisa cu ea...asa ca e atat de relativa treaba, inca...cred ca in afara de a fi deschisa si a o lasa sa stie pe Teo ca esti acolo daca are nevoie, nu stiu ce mai mult ai putea sa faci

Si in lumina celor de mai sus, de-asta am avut-o eu pe Ioana, Cata. Ea stia in fiecare moment ce se intampla cu mine, doar cu ea am putut vorbi, de tampenii sau de lucruri serioase. Ea a fost intotdeauna inaintea varstei noastre, mult mai matura si mai "inteleapta" asa...nu pot sa iti descriu relatia noastra, da' eu am crescut cu ea, si nu pentru ca mama nu era unde trebuie, ci pentru ca, la fel ca tine, nu puteam, pur si simplu, sa ii spun ca plang dupa Ghita, sau ca Gigel se pupa in pauza cu Filofteia. Cred ca pentru ca fratii mei faceau mii de tampenii, am simtit eu nevoia sa fiu copilul perfect...am plans trei zile cand mi-a gasit mama folia cu anticonceptionale ( si aveam 20 de ani, stateam cu sor-mea, nu cu ei anymore, stia de relatia cu Alex, care dura de peste doi ani...) Iar cand s-a prins ca fumez, privirea ei dezamagita a facut cat o mie de cuvinte, de nu mi-a mai trebuit nimic. Hai ca ma autoanalizez aici, si mai bine ma duc sa ma uit la pozele Violetei

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

revin pe fuga...ca trebuie sa arunc somonul in tigaie...

La Multi Ani!!! numeioana, sa fii fericita langa martisorul tau!!!

si
La Multe Lunisoare si puiutilor nascuti in 1 ale lunii, David, Sam, Daria, Tea, Natalia si Rebecca!!! Sa cresteti mari si sanatosi!!!

vio v-am admirat sunteti frumosi nevoie mare si e frumusica si draguta in tinuta de tigger.

tuchi, mersi. Ramane sa ma rog sa nu ma mai bat cu mucii. Sa ne faci cronica patrularii...ca e zi mare azi...80 de ani de la unire.

valeiii raluca da' cu ce ai pacatuit? eu imi dau cu ciocanul in cap numa cand ma gandesc ca trebe sa iau vreo 10 cadouri...pe langa lipsa de inspiratie ma chinuie si zgarcenia.

simo, si tu brutus? ce au dom'le pruncii astia? o fi asta o noua moda cu caraieli si frichineli...adicatelea nu e cool sa mai stea si ei linistiti? oricum, de mult vroiam sa il laud pe Barosan ca tare inalt e. Ieri la biserica, o fetita ce era foarte stabila pe picioruse, se tot invartea in jurul bursucului, fata cu un cap mai mica decat al meu...parintii usor contrariati ca Patrick de ce nu merge...ma intreaba ca ce varsta are...eu 7 luni juma...aia soc..."Are you sure?" ... pai bine-nteles ca sunt sigura ca doar am fost acolo cand o iesit...cred ca lesinau de il vedeau pe Sam langa fatuca loc.

gata, fug...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

L-am admirat si eu p scheletronul de Sean!

Olga, norocul tau ca ai avut-o pe ea, la mine eu am fost aia un pic mai matura decat varsta...
a trecut, m-am facut mare!

Ma uit la Rattatouille!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Gecko, rasuceste tu cutzitul in rana M-am luat de Ford Fiesta , nu de Ford in general

Vio, ce mai schelet !!!

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:



Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Buna dimineata!

La Multi Ani
Sa ne traim, si sa ne fie mai bine (candva...)

La Multi Ani bebelusilor de 1!



Raluca mamica de Sanziana mititica



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Buna dimineata...am dormit bustean pana la 9.40 cand m-am trezit de buna voie ca strumful inca dormea L-am trezit eu cu laptele si tare mi-a mai placut sa-l trezesc EU pe EL
V-am gasit aici in gasca cu povesti fel de fel si din nou aprecieri la adresa fetii mele si va multumesc din suflet ca existati ca tare m-am binedispus si tare m-am amuzat "la prima ora"
Geckoam ras bre, ca mi-am imaginat bursucul tragand de stetoscopul sorei si topaind pe acolo cu aerul de urgenta medicala Si pe ala de 86 care arata de 70 su mainile tremurand pe plasturele mic si samanta magica Eu tare ma bucur cand ai timp si mai vii pe la noi Rupta din soare zici
Tuchiasa e cu mama aia, n-are ea baiat asa frumos ...la asta nu m-am gandit
Mihutzacaut poze , intregesc eu tabloul dar sa prind momentul
Olgutzasa este, fiecare cu felul lui...mai vedem, mai analizam ...Vazusi bre cum s-au dat peste cap rezultatele alegerilor? Nu ca problema n-ar fi aceeasi (cu guvernul) dar i-au mai scazut actiunile lu' geoana increzutul , ca cotcodacea aseara de ziceai ca a ouat o planeta
Raluca2107 aici mama rea pupa mama buna
Arielvad ca incet incet te intremezi Lasa bre ca-i trec si mucii astia...vad eu ca cei mai expusi sunt copiii cu frati mai mari care merg la gradi ...ce sa-i faci?
Vio si hai mai des pe aici...ma uit si eu acusi la poze si revin
La multi ani pui scumpi nascuti pe 01 si la multi ani Romania , deie Domnul sa-ti vina mintea la cap
Ma duc la fasolile mele dar raman cu un ochi pe voi

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

si sa va explic axiomele mamei mele...

discutie:
eu: Mama, Patrick are doua vartecusuri in varful capului.
ea: Vai mai fataaaa...fiu'tu o sa aiba doua neveste
eu: stii ca are strungareata la dintii de sus?
ea: Vai mai fataaaa...fiu'tu o sa fie cur/var
eu: Aseara a fost tare rau...am ajuns la urgente cu el!!
ea: Ei, las ca trece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui gecko

si sa va explic axiomele mamei mele...

discutie:
eu: Mama, Patrick are doua vartecusuri in varful capului.
ea: Vai mai fataaaa...fiu'tu o sa aiba doua neveste
eu: stii ca are strungareata la dintii de sus?
ea: Vai mai fataaaa...fiu'tu o sa fie cur/var
eu: Aseara a fost tare rau...am ajuns la urgente cu el!!
ea: Ei, las ca trece

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN ORASUL ACESTA!!!

Ce tare!



Raluca mamica de Sanziana mititica



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput