Gravidute&Mamici de IASI (74)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuscut spune:

Cu intarziere,
La Multi Ani Stefi!!! Sa cresti mare si sanatoasa!

La Multi Ani! si celor care se sarbatoresc astazi!

Irina, de Maria Iustina- 12.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

La multi ani si din partea nostra sarbatoritilor de azi.

Si la noi a venit Mosul cu dulciuri pt cei mari si jucarii pt Ami. I-a mai adus Mosul si niste carticele cu animale de care e f. incantata, se tot plimba cu ele prin casa de dimineata, se mai opreste si citeste din ele si bodogane de zor, e asa comica

Dupa-amiaza mergem la mama soacra, e ziua ei azi si cred ca ne-a mai lasat Mosul si acolo ceva

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Miha, frumos povestesti tu de Robert, .
Sper ca sunt bine copiii.

Danyelle, La multi ani , soacrei tale!

Sa folositi cu totii sanatosi cadourile Mosului .


Si la noi Mosul a adus dulciuri , fructe pt mici si mari, suplimentar lui Andrei un puzzele ,iar Andreei o caticica cu animale domestice. Andrei a fost mirat ca Mosul nu i-a adus nuielusa... Explicatia ui taica-su: nu a gasit Mosul una destul de mare...

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Neata!
Si la noi a venit mosul,Biei i-a adus jucarii si o gecuta ,caci i-au ramas micute cele pe care le avea si mie ceva cosmetice si am avut rezervat loc la un salon de infrumusetare unde m-am rasfatat un pic.
Bia e racita bocna,tuseste,are muci...febra inca nu mi-a facut...asta noapte pina a adormit m-a plins ca niciodata,sper sa-i treaca cit mai repede...

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

poze

http://b1.lilypie.com/Xdg1p3.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Neata!
Haideti ca am pregatit

Ella sanatate Biancai.

Celia multumesc.

Ce vreme urata. Planuisem pe azi o iesire cu prietenele mele, sper sa nu se anuleze

Miha s-a mai linistit Amira?

Amalia m-a terorizat toata noaptea; s-a trezit intr-una, nu stiu ce a avut. Oare nu manaca ziua destul de tot se trezeste noaptea si brea sa pape? A mancat la 22 cam 250ml de lapte si apoi san pe la 23 cand a adormit; pana la ora 2 a mai cerut san in vreo 2 reprize si n-am mai rezistat si i-am facut lapte praf, a mancat cam 170 ml; pana la ora 7 s-a mai trezit de vreo 2 ori si i-am dat tot san.
Sunt disperata, n-am mai dormit o noapte intreaga de mai bine de 1 an de zile

Acum a facut pipi la olita si fuge dezbracata prin casa, e asa bucuroasa cand o las in funduletul gol

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

buna dimineata
Deocamdata numai 5 fete au raspuns la chestionar:Celia,Ella,Miha,Michelle si Tuscut/Irina.
Va rog, haideti sa ne hotaram cu cadourile!!
Rezultate partiale la chestionar: jucarie intre 10-30 lei si la jucarii inca nu exista o majoritate de opinii:)
Sincera sa fiu acum,jocul mentionat de Miha pt. fetite nu mi se pare ca ar fi pt. fetitele de 1 anisor..dar nu asta e cel mai important.Il poate pastra pt. mai incolo..Ma gandeam la o papusica,sau ceva cu luminite/sunete samd..Poate ar trebui intr-adevar o delimitare de varsta:1-2 ani, si peste 2 ani.Maj jucariilor sunt peste 2,3 ani.Nu cred ca cei de 1 an se joaca cu sireturile si isi fac ei nu stiu ce animalute/figurine samd..Acum sper sa nu aruncati cu rosii..dar poate e fata mea mai altfel, dar cu mana pe inima nu se joaca(desi am in dulap ceva asemanator si scrie pt. peste 3 ani) sau nu o vad jucandu-se cu jocul acela cu sireturi..
Daca numai noi suntem cu parerea asta, ma conformez majoritatii fara probleme.

A venit si la noi Mos Nicolae cu un carucior pt. papusele de la noi si de la bunice cu tot felul de cadouri pe care le va primi pe rand pana pe 31.12:))ca sa nu se plictiseasca de ele:resp.pijama,jucarie broasa testoasa cu lumini si sunete de la fisher pr,sosete, trening,periuta de dinti f misto cu clepsidra ca sa te grabesti:)) si o chestie de masurat inaltimea pe care o pui pe perete, zebra cred ca e..
Eu am primit un set aromat de cosmetice de baie de la sot..
Ieri am fost cu totii la stana poieni sa ia fata aer, am stat si am servit ceva si dupa aceea ne-am plimbat in copou, unde se puneau luminitile in brad..

cam atat..




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Amira mea e bolnavioara...face febra,e ragusita si tuseste...

Cristina,nu se joaca un copilas de un an cu sireturile e adevarat,dar se poate juca mami (sau tati ) si dupa se maimutareste impreuna cu copilasul.

E buna si ideea ta cu papusele/luminite...dar trebuie sa ne gandim si la pret. Unde e numai un copilas poate nu-s probleme,dar unde-s 2 deja se complica datele problemei. Ce sa mai spun de 3,asa cum e Gabi? Plus ca pe langa petrecerea asta,mai exista si cate un Mos la gradinita. Pentru gradinita eu una am platit deja 50 lei.

Na,pana la urma ma supun la ceea ce hotarati.Da' numa hotarati-va odata.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuscut spune:

Hello!

Si daca pana la urma ar cumpara fiecare ce crede de cuviinta si dupa buget? Nu e musai sa se dea cadourile de cum incepem petrecerea. Nu am idee cum se desfasoara petrecerile astea , insa comparativ cu ce se intampla la gradinita as putea spune ca acolo Mosul aduce cadourile dupa ce copiii canta/danseaza/spun poezii, si atunci nu prea mai au ei timp sa se certe pe jucarii. Nu am putea proceda si aici la fel? Adica sa dea Mosul cadourile spre sfarsitul petrecerii? Cu siguranta 10-15 minute vor fi ocupati sa admire propriile cadouri... Zic si eu

Miha, daca ne hotaram la joculete alea, cum si cand adunam banutii? Este timp?


Irina, de Maria Iustina- 12.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Miha - multa sanatate Amirei! Foarte dulce Robert

Celia- interesanta explicatia cu nuielusa

Ella - multa sanatate Biancai!

Daniela - nu esti singura care nu ai mai dormit demult o noapte intreaga, daca te consoleaza cu ceva Ce fata mare ai, cum face ea la olita

Kriss - ce de cadouri a primit Alessia, sa se joace sanatoasa cu ele.

Irina - cred ca e f buna ideea ta, sa luam fiecare cadou si sa le impartim la sfarsitul petrecerii.

Eu ma gandeam sa ii iau tablita magnetica de scris sau mai e o carte care se coloreaza cu creion cu apa, o sa vad...una din astea..

Am fost astazi la teatru de papusi si la piesa Darurile sau cadourile lui Mos Craciun la Luceafarul, a fost f frumos si foarte aglomerat. Nu ma asteptam sa stea copilul meu linistit si sa priveasca, a fost cuminte si a privit si aplaudat, eu ma gandeam ca dupa un sfert de ora o sa iesim din sala , dar am stat la 2 piese..
Am vazut acolo jucariile prezentate pe site, era si expozitie cu vanzare in hol.

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Michelle ce baiat mare ai...a mers la teatru...foarte frumos
Noi azi am ajuns pe la spital,caci am vrut sa o vada un dr pe Bia si s-a intimplat sa fie de garda si o pediatra cu care noi ne cunoatem;nu are rosu in dinti,ne-a dat un tratament si sa speram sa-i treaca cit mai repede...micuta mi-a tusit toata ziua iar mucisorii curg ca la robinet

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

poze

http://b1.lilypie.com/Xdg1p3.png


Mergi la inceput