Redoutistele fidele La Redoute France (153)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meddana spune:

Claujo,cum era siteul ala care traduce?ceva cu google parca.nu mi-a dat prin cap sa-l salvez.as incerca sa le scriu astora cu protectia consumatorului european

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

cauta pe google "google translate"

Edit: dar vezi ca traduce cu unele greseli, acolo unde nu-ti suna bine tb sa corectezi si tu...

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meddana spune:

mersi frumos.mai stiu si eu ceva franceza si e formular,sper sa ma descurc

'Ce site est conforme à la législation française, et en aucun cas, La Redoute ne donne de garantie de conformité à la législation locale qui vous serait applicable, dès lors que vous accédez au site à partir d'autres régions.'

aici spune doar legislatia franceza,nimic de cea europeana




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meddana spune:

am reusit si am trimis,m-am ghidat dupa cele scrise de April(sper sa nu gresesc) deci nu ai vb ca tv.acum astept raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Buna dimineata!

La multi ani Andreelor redoutiste!



Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

La multi ani tuturor celor care se serbeaza azi!

Fetele sunt alaturi de voi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Am primit raspuns la subiectul La France de la doruletz:


"claujro, din pacate nu stiu pe nimeni care ar putea sa faca asta, trebuie sa fie cineva care are timp disponibil si care dispune de un oarecare spatiu de depozitat.
Eu pot doar sa-mi dau cu parerea despre situatia asta:
1) Ar trebui avertizata conducerea La redoute, cred ca nu le va conveni sa-si piarda clientii. Mai ales ca directorul lor a anuntat luna trecuta ca urmare a scaderii vanzarilor prin corespondenta. Ar trebui sa-i scrieti direct PDG-ului lor (directorul general, Nicolas Bernard)

2) Daca totusi vreti sa comandati in fr, eu as zice sa-i contactati pe baietii de la Atlassib Paris (pe siteul lor e nr de telefon), poate gasiti unul dispus sa va ajute. Ei au si adresa in Paris, si loc unde sa depuna coletele si pot sa le si trimita fara sa apeleze la posta.

bafta:)"
Aici articolul:
http://tf1.lci.fr/infos/economie/social/0,,4131081,00-la-redoute-va-supprimer-672-emplois-.html


Eu va propun sa le facem pe amandoua: sa-i scriem directorului pomenit de doruletz si sa vb cu cineva de la Atlassib Paris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Citat:
citat din mesajul lui meddana

Claujo,cum era siteul ala care traduce?ceva cu google parca.nu mi-a dat prin cap sa-l salvez.as incerca sa le scriu astora cu protectia consumatorului european




http://translate.google.com/translate_t#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

La multi ani! Andreiuti si Andreiute

Eu n-am murit,inca,dar la fazele astea cu scrisul(in franceza) eu sunt varza ,asa ca va las pe voi,eu eventual aprob ...Clau' ar trebui atasata si petitia la scrisoarea trimisa directorului...parerea mea...daca face o socoteala in mare,nu cred c-o sa-i convina sa piarda pe praful asta chiar si 5000-1000 euro/luna ...



Bazar SONIA
www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunajr spune:

Buna dimineata si La multi ani Andreelor!

M-am uitat acum pe siteul Atlassib si cam astea sint preturile.
http://www.postaatlassib.ro/csp/webposta/main.csp?lang=1&incarca=servext

O sa si sun la ei sa vad in ce conditii transporta colete.
Am o amica, fosta colega de fapt, care a plecat cu o bursa la Paris. Am tot incercat sa o caut, am aflat insa de la mama ei ca e de o luna e plecata din Paris si ca se va intoarce pe la jumatatea lui decembrie.. nu cred ca m-ar refuza, in cazul in care va mai sta pe acolo, sa ne trimita coletele in Romania. O sa vb cu ea si o sa va trasmit bineintels ce am rezolvat..
Clau, tu spuneai ca vrei sa comanzi la cristinadm in Spania??? eu aveam posibilitate acum sa comand, ptr ca e cineva la Madrid si vine de sarbatori...insa nu vad Spania in lista de livrare.

Mergi la inceput