Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

hei, pai e corect ce se intampla aici??
propun sa facem o lista cu incuscrelile si cuplarile pe prima pagina, sa stim si noi!!
adica baiatul meu sa ramana fara partenera??
ia sa vedem, ce tititza e libera??

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neata! Mai dar ce de incuscreli pe aici asa ca sa ne revendicam si noi fata pana nu ne-o ia altcineva inainte:
andreea_and stii ca Andrei i-a facut curte Minei de cand era inca in burtica....ei am discutat si ne-am uitat la poze si a decis ca ramane la prima lui dragoste Mina ca i-a placut din burtica.....asa ca ce zici mami? multi pentru Mina si mamica ei

O zi excelenta va doresc! pupici tuturor!

Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Buna dimineata si de la printesa care si-a gasit in sfarsit printul!


EVA asa este, si eu am fost ieri pana la sellgross sa mai iau ampers dry baby dar nu mai aveau, apoi am fot sa caut la carefour, la metro... si nimic!! Nu am mai gasit deloc!! Imi pare rau ca si sotul tau facut un drum degeaba. Dar uite freshanana zice ca au la farmaciile Dona. Eu o sa incerc si acolo, desi acum am luat un jumbo pack de huggies disney s sunt si astia cu elastic dar totusi nu atat de finuti ca aia pampers de care ziceam. Bafa sa gasesti!

CUSCRA sigur scrie pe pachet de care e. Baby dry au elastice si pe parti si la spate.. si arata un extra elastic intr-o poza mica. Pupam printzul asa e dimineata ca sa-i mearga bine toata ziua.




mami de Daria Anastasia si Matei

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Am revenit cu pozele

www.flickr.com/photos/31848759@N02/3067925614/" target="_blank">prima

www.flickr.com/photos/31848759@N02/3067925890/in/photostream/" target="_blank">a doua

www.flickr.com/photos/31848759@N02/3067087725/in/photostream/" target="_blank">a treia

Deci? Sa inteleg ca mai exista si o a treia varianta New Baby?


Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/3065391873/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Am fost mic dar m-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

giulianna, ala e marimea 2 si din cate am inteles cele dry baby sunt marimea 3, nu??

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

pai ce faci cuscra??? noi vorbim de nr 3 si tu de new born????? nu e bine!!!





mami de Daria Anastasia si Matei

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

dar chiar si astia au elastic, eu nu am mai vazut!
la marimea 2 nu am avut niciodata cu elastic.
bine, ca nici la 3 nu am gasit

noi cam trecem la marimea 4, de la 7-18 kg parca. desi inca ne mai vin cei marimea 3, ma gandesc sa-i iau 4, ca sa nu patesc cum am patit cu cei marimea 2. adica am cumparat ditamai baxul si am ramas cu jumatate. aia marimea 4 sunt mai putini, insa stiu ca-i va folosi pe toti. daca-i iau tot 3, exista riscul sa nu-i mai vina si sa raman iar cu ei.
am luat cateva bucati de proba si sunt un pic mai inalti decat cei marimea 3.

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Neata

Deci bine ca ati zis ca la selgros nu au pampers dry baby ca ne trezisem chititi sa megem sa luam.
In legatura cu Huggies nr 3,pachetul este tot cu verde si albastru ca cel nr 2,tot asa au elastic la spate si au desenati pe ei capul lui Winnie insa cu tot elasticul lor si la spate si in parti eu il schimb pe Luca pana la piele cand face pisu.Nu mai sunt la fel de buni ca nr 2,au un material care nu absoarbe si imi gasesc copilul ud pana la jumatea spinarii.....de asta eram chitita sa ma intorc la pampers dry baby daca nu gasesc ce ma fac...pe astia huggies nr 3 imi vine sa-i arunc sincer,aseara a trebuit sa schimb si ceaceaful asa jale a fost....Deci pe scurt huggies nr 2 premianti si huggies nr 3 repetenti

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

giulianna, e frumos de pica Edi al tau!
avem si noi un ursulica gigant. ni l-a luat tati in ziua in care ne-am nascut:)
el in loc de flori a venit cu ditamai ursul:)
eram la reanimare, abia ma trezisem si vad un urs mare intrand pe usa. sa fi vazut ce fatza a facut asistenta:)

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

pai ce faci cuscra??? noi vorbim de nr 3 si tu de new born????? nu e bine!!!





mami de Daria Anastasia si Matei

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze cu noi


poze DARIA





Upsi...nu e bine?
M-am bagat si eu ca musca
Ramasesem si fara baterii, baga-le la incarcat, pozeaza...ufffff mama ei de treaba!
Bine ma, lasa ca o sa ajungem si noi la nr. 3 curand. Ne facem noi mari!


Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/3065391873/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Am fost mic dar m-am facut mare

Mergi la inceput