PRIETENE FARA TITLU (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

nici noi nu aveam jucarii multe. oricum ce aveam erau imediat stricate, tin minte, aveam un televizor mic din plastic in care se invarteau 3 balerine, nu m-am lasat pana n-am desfacut jucaria sa vad eu ce are inauntru!! La fel procedam si cu masinutele si mai stiti ca papusile alea mari ziceau mama cand le intoarceai cu fundul in sus? Ale mele nu functionau niciodata ca le scoteam sistemul respectiv in secunda doi. mai tineti minte ursuletii aia din plastic din ala tare de-ti spargeai capul cu ei?? Aveam o bicicleta din aia cu trei roti mari, n-am avut-o prea mult ca am lasat-o la poarta si a disparut rapid. Nu mai tineam minte lucrurile astea....Odata de 1 iunie parca am primit o minge din aia pe niste sfori si trebuia sa tragi de sforile alea si pleca mingea in partea cealalta si tot asa pana iti amorteu bratele
Deea, parca tu aveai pofta de tigari de guma ceausiste. Poti incerca sa lasi niste orbit la caldura.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mie mi s-a pus pata,cred ca merg la Ocika Piatza (piata de vechituri) sa caut cowboy ceausisti second,de fapt il trimit pe husband ,daca el nu gaseste ,nu mai gaseste nimeni .

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

sau..ce podoabe de brad aveam noi?? Acuma numai fitze. facem bradul pe culori cum ii moda anului respectiv. pai atunci daca nu lipeam la lantisoare din hartie glase, si strangeam hartie de ciocolata tot anul ca sa invelesc nuci cu ea si in loc de beteala puneam la vataaaaaaaaa si mai aveam lumanari si artificii(astea erau cam periculoase ca am si dat foc la o perdea odata) astea pe langa cele cateva globulete pe care le aveam ca se tot spargeau si rezerva nu era completata in masura in care se si spargeau ca atunci erau numai globulete de sticla. Instalatii!!! Ce erau alea?

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Chiar asa Daniela,noi strangeam ambalajele de bomboane de pom si puneam in ele ceva bomboane facute de mami din zahar ars cu nuca Instalatie am avut vreo 15 ani una singura, cu stelute mari colorate foarte faina ,dar era rezistenta,nu ca tampeniile de azi care mai ca iti dau foc la casa!!!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Ce naiba faci cu soldatii aia moni?? Crezi ca se va juca Diana de-a soldatii? Oricum nu cred sa gasesti!
Am obosit de cand descarc muzica
Plec sa spal si sa clc kinderii. Au plecat fetele.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

la capitolul bomboane stateam bine ca aveam ceva pile si cumpara mami bomboane cubaneze si ciocolata chinezeasca si banane crude si portocale si pepsi ca la noi din astea aduceau doar de sarbatori.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu ma jucam cu soldatii cu frate-meu.In muulte feluri.Lui logic ii placea sa ne jucam de-a lupta,adica ii impoarteam jumi-juma ,ii puneam in pozitii strategice si cu cate unul aruncam in cei opusi pe rand sa ii rasturnam.In pat iar era fain,faceam din plapuma si perna munti,pesteri etc. prin care ne jucam cu ei.Pe urma il obligam sa se joace cum voiam eu,de-a familia.Soldatii erau tatii,reginele si regii de la piesele de sah erau sotiile,iar pionii mici de la Nu te supara frate,copii .Si incarcam familioanele in masini,in barci facute din saponiere cu care treceau marea (aveam mami un covor maare albastru in sufragerie si numai bine linoleumul- malul , era de culoarea nisipului ) Le faceam case cu mobilier facut din cuburi,ce mai,era super.Cand construiam orase din cuburi ii foloseam pe post de statui in piete,mai ales pe aia calare.Cum sa nu te joci fain cu ei,mai ales ca aveam multi ,erau de muulte feluri!!!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

La noi ciuciu banane si portocale,sau Pepsi,cred ca primele banane le-am mancat aduse din Ungaria.Tot de acolo aveam aduse si dulciurile ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Unii inca mai au colectii cu asa ceva,sunt mai jos in pagina : http://www.cartula.ro/forum/index.php?showtopic=1971

DEEA am auzit ca faci d-astia din fimo Ce zici? Cat ar costa unul? Cat ar costa o armata ? Din resturile de material ... ce zici,te bagi?

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Hahahaha. Moni, astia sunt turnati, nu sunt lucrati unicat. Iar cei ce sunt lucrati unicat se fac laborios, se sculpteaza succesiv. Adica ... se sculpteaza forma scheletica, se coace, se imbraca, se coace .. se fac detaliile ... se coace ... apoi se picteaza.

Asta daca vrei unul realist realizat, si nu cred ca vrei la pretul la care ar ajunge Dar se pot face cu mai putine detalii, mai copilaresti, mai ca jucariile de lemn. Vrei neaparat soldati ? Ce-ti veni cu armata ?

blog

Mergi la inceput