Regasiri (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokorina

gagici mi-am cumparat niste perdele la bucatarieeeee,mortale.atat de mult imi plac ca am intrat sa va spun...

Pascal si Sophia
www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM

fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta.
www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D" target="_blank">http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D


poze


Bamboletta si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

apar si eu la ceas tarziu in noapte cu poze noi

azi si-a murdarit body-ul de lapte cu cacao,l-a dat jos si direct la masina de spalat l-a bagat a zis ca-i "udar"(murdar) a dat drumul la masina de spalat dar a uitat sa inchida usa la scos si a vazut ca tot murdar e mi-a zis sa-l spal eu

fug si eu la somnic




Bamboletta si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

trimit si eu salutul saptamanal ca mai des oricat as incerca vad ca nu reusesc

in primul rand mii de scuze pt super intarzierea cu care vin sa le urez La multi ani!!! sanatosi ,frumosi si norocosi pt Dani si Mark

am mai intrat in vreo 2 randuri cu gand sa scriu dar am reusit doar sa mai citesc cate ceva si sa va poze,multe poze-ma credeti ca de 2 saptamani nu am reusit sa descarc pozele de la ziua Dariei?.Poate reusesc azi ,maine sa va trimit si voua vreo cateva

Dolores ziceai ceva de spital?poatenu am inteles eu bine.Oricum multa sanatate lui David

Bamboda ce preocupari de domnisoara are Antonia-bigudiuri,aparat de vibromasaj!!

Angi felicitari Iuliei

Koko-spor la treaba si sa ne arati si noua perdelele alea periculoase.Dar am si eu o curiozitate-cum reusesti sa faci curatenie cu sandokanii printre picioare sau te pomenesti ca stau cuminti in camera lor si citesc romane politiste.La mine singura sansa de a face ceva fara sa ma intrerup de 10 ori e sa-i pun Dariei un desen animat dar incerc sa reduc cat mai mult ca dupa ea ar sta numai la desene

Acu va las ca daca tot veni vorba de curatenie parca mi se facu pofta
pe toate cu puiutii aferenti


Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

DASTEFA........

Citat:
Koko-spor la treaba si sa ne arati si noua perdelele alea periculoase.Dar am si eu o curiozitate-cum reusesti sa faci curatenie cu sandokanii printre picioare sau te pomenesti ca stau cuminti in camera lor si citesc romane politiste.La mine singura sansa de a face ceva fara sa ma intrerup de 10 ori e sa-i pun Dariei un desen animat dar incerc sa reduc cat mai mult ca dupa ea ar sta numai la desene
ii trimit de acasa.le dau bani si se duc la film.nu glumesc,nu fac curatenie de asta generala cu ei acasa,sotul pleaca cu ei si eu in urma lor cat sant plecati fac curat.si cu ei fac numai ce-mi permit,maruntisuri,ba un sters de praf,o masina de rufe la bagat...

BAMBO si DASTEFA.....poze vreti?la craciun va arata mama.acu nu v asteptati la perdele cusute in fir de aur,sant simple albe compacte si jos are o bata lata de vreo 25 cm brodata...mie imi place tare,poate ca voua nu va place...dar pozele la craciun fetele,da?
si ca sa fie si mai misto povestea cu perdelele....sa va spun ca imi mai trebuie una?una bucata perdea????ca nu am masurat bine si ca nici inele nu am gasit de cumparat t cata perdea am...offf

BAMBO....mersi de poza cu cerceii,sant superbi.mi-ar placea si mie pt sophia asa,aici nu am vazut frumosi.mai frumosi sant in romania si cum de fiecare data cand merg acasa,intotdeauan ii cumpar cate o pereche de cercei,la vara sper sa-i gasesc ceva asa in genul asta ca-mi plac tare.vai draga ce sa-ti povestesc,ne-am pus bigudiuri si facem si exercitii sa scapam de celulita.ce sa mai discutam,e fenomenala prin devenire,ca mai fenomenala e mama ei.va pupa mama pe amandoua frumoaselor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

da dastefa...am fost la spital dim cu david..ieri dupa serviciu m-am dus sa-l iau pe david careinca avea febra..nu am dormit toata noaptea pt ca in afara de febra a inceput sa si tuseasca...dim m-am dus la spital ca pediatra luio e de garda astazi...diagnostic: bronsita acuta...asa ca sunt fara chef de nimic.


danita,daca nu ma insel...azi este ziua lui P ...asa ca da-mi voie sa urez din butoi un La multi ani dragului P...sa fie sanatos,sa creasca mare, sa aiba noroc...si sa-si iubeasca si sa-si respecte parintii care-l iubesc si au grija de el. sa va traiasca baiatul danita. sanatate multa

dolores si David Cristian -22.11.2006-


"Nu cred in sfaturi spuse pur si simplu, cred in sustinere, in omul care iti e neconditionat alaturi, fara interese. In cel care are rabdare sa te asculte si te indruma sa-ti urmezi instinctul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

dragelor
va pup si va multumesc ca ne sunteti alaturi ! noi inca bolnavi , pe mine se pare ca ma intoarce raceala .... tuse si tot tacamul !

va pup si va multumesc ca existati si ca am putut sa va cunosc !

D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

LA MULTI ANI,P(data viitoare ii scriu numele complet...numai o litera a numelui imi aduce aminte de cineva "drag" mie)....de DANITA

puiule,ce doresc copiilor mei,la fel iti doresc si tie.mi se pare ca e cea mai de suflet si sincera urare care o pot face cuiva.la toti omuletii astia micii care implinesc doi ani,la toti le doresc la fel.daca nu ma insel si Octavian de P_ONU implineste azi doi ani.n-a mai dat ea pe la noi demult dar un LA MULTI ANI,putem zice nu?


maine e sf.Andrei:de pe acum ii urez lui sandokan, la multi ani!(pascal este si andreas).....dar nu in ultimul rand,vreau sa urez tuturor andreelor si andreilor,toate cele bune si sa ne uram de bine inca 1000 de ani de-acum incolo.

am vrut sa inchiriem un mos craciun sa vina la copchii si cica sa le dea cadouri(de noi cumparate evident),dar cand am vazut reactia lui pascal cand a vazut un asa zis adevarat mos craciun...eram in oras si un mos craciun impartea bomboane la copii,pascal nu s.a speriat sa planga sau sa fuga din calea lui,isi punea mainile la ochi.am plecat cu el putin mai incolo,i-am zis ca mosul a plecat apoi ca sa verificam faza ne-am dus iar la mos,iar si-a pus mainile la ochi...pur si simplu nu vroia sa se uite la el...asa ca am renuntat la ideea de a mai aduce pe mos la noi acasa.

va pupa mama pe toate si pe toti puii vostrii.sa aveti o noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Buna fetele

Iar apar la ceas tarziu in noapte
La multi ani tuturor ce poarta numele Sf Andrei
Danita-Pt P La multi ani sa cresti mare,sanatos si mult noroc in viata

Am luat-o pe urmele lui dayanara azi mi-am luat blugi,fac si eu colectie ,Dayanara unde esti?
Ati vazut si voi ce preocupari are Antoniabigudiuri,aparate de masaj

Kokorina-La multi ani pt Andreas
si mie mi-au placut mult cerceii pt Antonia de asta i-am si luat erau singura pereche altfel iti luam si tie pt Sophia

Dastefa-spor la curatenie

Dolores,Danita-multa sanatate




Bamboletta si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

de Mos Niculae(5-6decembrie),vreau sa o invat cu traditia cu cizmulitele.
o sa punem toti incaltamintea ,si sa incerc sa ii explic ce se va intampla peste noapte.
asa ca dimineata vom gasi diverse in cizme.
deci vreau ca Mosul sa vina cu maruntisuri,sa fie mai multe si mici ,sa inteleaga cumva sensul. cadou mare nu are sens,aia va fi de craciun si de REGI -aici in ianuarie.si oricum ii cumparam noi saptamanal cate ceva ,dar vreau sa fie ceva special de Mos Niculae.
Cum ei au incaltamintea prea mica,si va incapea acolo ceva mic mic,le-am cumparat cate o soseta din aia speciala de Craciun .si o sa i le arat de seara,una a ei,una a lui Andrés,si mami cu tati cu ditai pantofii.
la mami stim ce punem,dulciuri multe. la Sofia o sa caut diverse mici,un dvd cu un filmulet,un papitoi preferat,...ma mai gandesc.
lui Andrés ii punem mai mult ca sa vada ea,sa nu creada ca e doar pt ea evenimentul si sa si-o ia in cap,si o sa punem ...nu stiu ce...o suzeta,vreo jucarie mica...nu mai am idei...
ma gandesc zilele astea si poate va place si voua ideea .
la mine,cum am doi,trebuie sa ma gandesc sa ii pun si lui lucruri pe care oricum nu prea le va folosi eventual ii pun ciocolate sa le mananc eu e doar de efect sa vada ea.

ce ziceti?
mai astept idei .
eventual si cum le spunem despre Mosul asta care vine si aduce cadouri in cizme..


La multi ani,Pascal Andreas ,de Sf.Andrei !




Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


La multi ani!
tuturor celor
care-si serbeaza azi ziua onomastica
Numai bucurii si impliniri

de la cei dragi si viata

Si din partea npoastra o duminica placutasi
si

Noi suntem bine am lipsit motivat
ieri am facut prima sfestanie la casa.





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput