Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (91)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Buna dimineata gagici!!!!

Incepem prin a-i ura "La multi ani" Ariyei, sa ai o zi usoara, cu multe multe cadouri!!!!!Sa nasti un bebe sanatos la 40 de saptamani!!Te pup

Fetelor:E ultima zi de serviciu!!!

30+ Vlad Mihai

AMR 10 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelusi
Fetelor:E ultima zi de serviciu!!!



lucky you

Jasmi 29+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

MULTI AAAAAAAAAANIIII, LA MULTI AAAAAAAANI, LA MULTI ANI FERICITI! ARYIAAAAAAA!!!!!!
un bebelean sanatos, papacios SI FARA COLICI, lapte mult si gros!

IAR RESTU FETELOR: PARTYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!











HAI LIBERARE!




nu ma intelegeti gresit, ai lov mai job, DAR NU MAI POTTT! GAFAI, FARNAI, TRAG UN PICIOR, IMI POCNESTE O SHALA, MA RIDIC GREU, ABIA CAR DOSARELE! simt ca e cam gata cu puterea de mai face fata la trebile zilnice...macar recunosc....nu-s vro mama eroina care sa nasca pe salile tribunalului cu ambulanta si cu presa pe cap!...sunt doar o fumeie gravida pur si simplu normala (cica )


ioana

30+
Doamne Iisuse Hristoase, Miluieste-ne pe noi pacatosii!

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Aryia, LA MULTI ANI si tot ce iti doresti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fetelor... de azi intr-o saptamana GATA cu serviciul... stiu ca nu se compara vestea mea cu cea a fetelor care azi au terminat da' nici "AMR 5 zile de job" nu e de colea.

Controlul a mers bine miercuri, toate-s bune, bebelina e tot in pozitie cefalica, "asezata" bine cu capul in pelvis... ma mai duc peste 2 saptamani la urmatorul control. Azi e vineri... deci tot ante-natale (spre jalea sefului ca il las cu ochii in soare - vorba vine ca numai soare nu gasesti in noiembrie in Glasgow - exact vineri la "ora de varf"...da' e problema lui, de aia e platit sa fie sef sa se descurce, io la lectiile de respiratie si "impins" nu renunt) Tot miercuri am fost iar la childminder sa mai vorbim un pic, si se pare ca am rezolvat problema..ne-am aranjat pentru la anu' (acum ramane sa vedem de unde scoatem fondurile necesare da' se va rezolva si asta pana atunci )




Dark Bendis

34+ cu "Huckleberry" Baby

AMR 6 SAPTAMANI!!!!!

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata tuturor
Ioana Ruxandra Catalina, aka aryia, la multi ani fericiti, sa fii iubita, sanatoasa, implinita! nastere usoara si sa ai parte numai de bucurii!!
Miere, multumesc, data trecuta am trecut la mustata pe langa nasterea naturala asa ca sper ca de data asta sa nu o mai ratez. sa speram doar ca nu imi da fi-mea cu firma in cap si se face pui de elefantel
Cris30, multumesc.
eu sustin parerea ca deocamdata recoltarea celulelor stem este o mare moda. pe de alta parte sper din tot sufletul ca tehnologia de transplant sa avanseze la fel de repede si sa fie utile in cel mai scurt timp. pentru ca au un potential medical intr-adevar nemasurat. totul e sa aflam cum il putem valorifica.
Alina, multumesc frumos, asa este cum spui tu. sa fie pentru toate asa cum trebuie
jasmi nu te supara, las ca nici noi nu mai avem mult la munca. uite ce repede trece timpul
o zi excelenta tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'neatza burtici,

incepem dimineata cu un pentru licuriciul Daria, unul pentru Adriana, si pentru Ariya , alaturi de un calduros La Multi Ani!!!!!

A nascut o prietena de-a mea la Filantropia( trebuia sa nasca la Elias dar cica maternitatea este inchisa ) o fetita de 4.500 g, prin cezariana, si se pregatise pt naturala .
Este o minunatie de copil!!

Pentru fetele pricepute: hainutele 0-3 luni se mai potrivesc la bebelusii asa dezvoltati?? Eu am o problema, imi este frica sa nu cumpar aiurea,Roxana unde ma laudasem ca mi-a trecut.

In alta ordine de idei, nici noi nu recoltam celule stem din aceleasi motive.
selene, catalina, Alina cat de putin mai aveti, de abia astept sa va fac galerie, si sa ne povestiti cum a fost.

Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

27+
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

MULTUMESC,GAGICI DOTATE CU BURTICI!!!!SPRITZ LA TOATA LUMEA,PETRECEREA E DESCHISA!!!!
EU SUNT HAPPY PT CA IERI MAMICA MEA A FOST OPERATA LA COLOANA,OPERATIA A FOST PERFECTA SI MAINE ,SE PARE,CA-I DAU DRUMUL ACASICA,DECI CHIAR AM MOTIVE DE CHEF MAXIM LA CARE SUNTETI INVITATE!
ROXANA,IMI PLACE DE MOR CA-MI INSIRI TOATE NUMELE!!!MIE IMI SPUN CU TOTII RUXI....FELICITARI MAXIME PT GRASUNICA!!!
CATALINA-BILLY,TE PUP!!!
CATALINA - CATISTO E F TARE FAZA CU NUMELE,ADICA ADUNATE EU+FI-MEA SI TU+FATELE,AVEM ACELEASI NUME!!!E F TARE CHESTIA ASTA....
LEDI
CAMI
NU MAI TIN MINTE CARE ERA CU NUMELE ,DAR MIE IMI PLACE F TARE ROBERT NICOLAS...
PUP TOATA GASCA DE BURTICI UMBLATOAREEEEEEEEEEE!!!

Amedeo 10 ani,Annamaria 7ani, 29+Mihai Adrian

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna dimineata fetele,

Ma duc sa vad daca sunt stiri despre Daria, sper ca e bine puiuta.
Noi am fost ieri la control, puiul meu are 2,4 kg, va fi si de data asta un bebe marisor. Cred eu. In rest toate bune, a facut si film la inimioara de bebe si e ok.
Eu sunt obosita, as dormi de numa`, acum recunosc ca e vina mea ca azi-noapte ne vine iarasi la 4 noaptea sa fim romantici... si normal ca nu mai dormiram....
Pentru ca noi am avut un stress cu Francesca, inainte de nastere, doctorita mi-a zis sa sun la spital daca nu simt bebe mic timp de 6 ore, ca mi se face imediat film la inimioara.


Spre rusinea mea nu am vazut-o pe Flowerbee, si desi va cred pe cuvint ca e frumoasa si slaba sper sa intru in weekend sa o vad si eu.

Szmonic, sa stii ca si noi doar un nume avem, ales de sotul meu, care imi place insa, dar nu reusim nicicum sa gasim un al doilea care sa ne placa amindurora...citeva imi plac mie, dar nu lui Paul..si noi trebuie sa ne hotaram, pt ca aici se da din timp comanda de "carduri" in care anunti familia, prietenii, vecinii, cunostintele ca a mai aparut un cetatean al lumii.

Alinazah, bun venit si tie si un bebe sanatos!

Lisa, daca crezi ca acum face diferente sotul, sa vezi mai incolo...cand fuge de la servici mai repede, intra ca un uragan in casa si via recta la patut, uitand ca esti si tu...si trebuie sa cersesti un sarut!

Miere, succes la loto!

Daiopri, ma bucur ca mai scrii si tu, si ca esti bine... stiu eu cum e cu painea si cozonacul, moi aussi! Lasa ca la anul ne revenim noi la normal.

Roxana, sa iti traiasca printesica de 2 kilograme! Bebe meu are 2,4 kg la 33 saptamini si 4 zile... mi-au zis aici ca e ok, mediu adica, dar eu zic ca e mare?

Yashy, te inteleg ca si eu tot asa sunt, nu reusesc sa raspund tuturor fetelor, sau sa citesc tot...dar trimit la toata lumea ganduri bune si energie pozitiva!

Fetele pentru care e ultima zi de munca, ! Eu inca doua saptamini!

Naty, si tu zici ca e mare bebe de Roxana? Atunci si al meu e mare? Mi-au zis aici ca e mediu, sau sunt olandezii mai mari?

Billy, deja in saptamina 37!!!!!! Wow..... ce aproape e intalnirea cu bebe mic!

Veronica, asa mi-au zis si mie aici, ca al doilea bebe e mai mare decit primul. Francesca la 38 saptamini avea 3,5 kilograme! Asa ca sper ca bebedoi nu ramane 42 saptamini in burtica!

Porumbita, mie imi place Robert Nicolas! Cum mai esti? Fain ca ai fost la Lamaze si iti place.

Va pup fetele si incerc sa va mai vad azi.

O zi cu soare pentru mamici si mormoloci























Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Dark ma bucur ca a zis medicul ca totul e ok si imi place atitudinea ta vis a vis de curs, si eu m-as duce daca as avea unde

Dariuca Dalmasa va dea Dumnezeu multa multa sanatate!!!

30+ Vlad Mihai

AMR 10 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Neata Fetelor,

Ariya - La multi Ani! sa fii sanatoasa si sa ai o zi cat mai frumoasa. Te pupicesc Petrecere frumoasa.

Doamne Ajuta pt, Dariuta si Adriana;

Ma bucur pt fetele care intra in concediu;

Veronica cu Alice
micuta mea A.M.R. 10 SAPTAMANI
BB e pe drum

Mergi la inceput