Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

chiar asa Just, Jasmi pe ce post tv, la ce emisiune era dezbaterea??

unul dintre profesori era asta?

http://www.youtube.com/watch?v=BaHzl2thrDg
am gasit pe youtube

Alinuk, Teo si minunea mica
nasterea - una dintre minunile lumii
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

mey, nu vreau sa arunc cu banii, ca muncesc de imi sar capacele pt ei...

poate nu m-am exprimat cum trebuie; vroiam sa zic sa din moment ce faceam economii sa mergem la medlife o sa ii spui si ei ca sunt dispusa sa platesc cat considera ca merita dar sa fie totul inregula...



Da, stiu...chiar la tine mai stiu situatia, ca nici eu nu sunt departe. Tocmai de-aia eu una nu ma arunc sa dau mai mult decat face, mai ales daca dr este mai "apucator" asa din fire. Una este sa platesti un tarif la o institutie pt ca ala-i pretul (conditii, personal, costuri, stii si tu ce compune pretul) si alta este sa satisfaci lacomia unora...doar ca sa se ocupe de tine. Este Bucurestiul plin de dr de stat, fetele zic de fiul dansei ca ar fi mai apropiat de oameni, da-i o sansa, fa o comparatie. Eu asa as face. Dar, nu mai retin, cum ai ajuns la dr. Tufan? A nascut cineva cu dansa? ai gasit referinte pe net?

Scuza-ma daca m-am bagat cam tare pe subiect, poate ca nu-i treaba mea. Nu raspunde, daca ti se pare inoportuna interventia, ok?

Catalina

36+ Ana-Maria ingeras de

AMR 4 saptamani

http://bd.lilypie.com/cFtxp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

nu e inoportuna, stai linistita;
cu ea a nascut nasa mea si cumanta ei (si s-a agitat pt ele sa fie bine tratate si ele si bbeii care ambii au fost prematuri); ce am aflat pe net e ca nu se "arunca" mai multi decat altii insa nici nu e genul care sa nu primeasca;
consultatiile le fac la cabinet si imi da bon pe ele;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Ah, ok, daca ai referinte printre cunostinte apropiate, atunci n-o fi Aghiuta chiar asa negru. Sa-i dam un pic de credit, acolo...


Uitati ce gasii pe la fetele de nov-dec:

Ministerul Muncii a elaborat un proiect de Ordonanta de urgenta prin care termenul de acordare a contravalorii in lei a trusoului pentru nou-nascuti sa se aplice si in cazul copiilor nascuti in 2009.


pentru mai multe informatii....

http://www.avocatnet.ro/content/articles?id=13933


Catalina

36+ Ana-Maria ingeras de

AMR 4 saptamani

http://bd.lilypie.com/cFtxp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Seara buna burtici!

Mai fetelor, ca vad ca vorbiti de celule stem, eu stau cu contractul in casa de vreo 2 luni si nu l-am semnat inca, desi toata lmea care a nascut in ultima perioada, in jurul meu, a recoltat. A devenit asa o moda, ca nu stii ce sa mai crezi. Sincer, daca ar fi fost dupa mine, l-as fi semnat mai repede, insa sotul meu nu a fost de la inceput asa convins. Si nu e vorba (numai) de bani. In fond, daca ar fi ceva sigur, suma nu e mare in comparatie cu eventualele beneficii. Sotul meu gandeste cam ca Billy, adica pana la urma tot ce vrea Dzeu se intampla si nici nu are rost sa stai cu teama ca s-ar putea sa cada drobul de sare. Acum, parca pe zi ce trece, sunt si eu mai convinsa sa nu recoltez, sa las lucrurile asa cum sunt si sa ne gandim numai la ceea ce ne asteapta bun in viitor alaturi de copiii nostri.

Anuc cu Ioana mica si BB Filip din burtica (28s)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Anuc, Billysi la mine sotul gandeste ca voi si ca fetele din America si a reusit sa ma convinga si pe mine, cu certuri maricele pentru ca eu eram foarte convinsa.

Billypovestea aia o stiu si eu de la maica-mea

Fetelor va tot aud ca vorbiti de contractii, eu nu cred ca am avut, dar cand va aud pe toate ca ati avut, ma intreb : oare sa nu imi dau eu seama care sunt?????Eu simt uneori burtica balonas, adica daca o intep cu un ac se va sparge....voi ce credeti???

30+ Vlad Mihai

AMR 10 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Seara buna la burtici,

Porumbita, ma bucur mult ca ti-a placut de OANA si de curs. O sa vezi ce frumos si interactiv o sa fie si cate chestii noi o sa inveti. O sa ti se para nasterea un fleac pt ca o sa stii in orice moment ce ti se intampla. O sa ai psihicul beton!

Billy si eu am schimbat saptamana, iti suflu in ceafa...nu ma simti?!

Naty, de abia astept sa ne vedem cu bebelinele! Ce face prietena ta? Zi-ne cum a fost? Ca face bebe? Cu ce Dr a nascut prietena ta?

Roxana, sa-ti triasca bebelina si sa se nasca sanatoasa oricum vei vrea tu, natural sau cezariana. Eu am auzit ca nasterea naturala dupa cezariana este foarte OK si ca este doar un mit faza ca nu se poate asa! Deci, baga mare cu nasterea naturala si sa-ti ajute D-zeu!

Bebelusi, la contractii simti cum ti se intareste burtica, o simti asa tare ca un pietroi (sau cum zici tu ca un balon umflat tare-tare). Ea se contracta de fapt. Insa nu te doare nimic pt ca sunt contractii BH. Cand o sa nasti, contractiile astea vor fi si dureroase, ca durerile de la ciclu numai ca de 10 ori mai puternice ...asta pana iti face epidurala ca dupa aia nu mai stimti nimic.

35+ cuADINA-IOANA
AMR 5 saptamani!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Ariya La Multi Ani!

Jasmi 29+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanial spune:

buna dimineata, burticutze!
ca de obicei, in ultimele zile, incep prin...sa aveti o zi buna si usoara!
la multi ani, arya! sa ai parte de tot ce iti doresti si sa ti se implineasca toate visele.
fetelor care astazi au ultima zi de munca, le urez concediu placut! ...ziceata ca dati chef? ...asteptati, va rog, sa ne putem ridica si noi din pat...vrem sa participam la petrecere (egoista sau nu, noi nu am apucat sa facem petrecere).
altfel, toate, sa avem parte de cele mai bune vesti si sa fim sanatoase impreuna cu bebelusii nostri...


stefania, , Alex Stefan


http://bd.lilypie.com/sD9Wp2.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

neatza.
La multi ani fericiti si sanatosi,ariya!

POZE CU NOI
Minunica mea
33+ cu David Christian sau David Gabriel

AMR- CEL MULT 7 SAPT.

Mergi la inceput