Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (91)
Raspunsuri - Pagina 23
Selene_Bunny spune:
Uitasem sa va multumesc pentru incurajari...
Si eu ma gandesc la Daria micuta... Sper ca e bine... Si am emotii pentru mine...
ttenzika, super vesti!
Cine n-a mai scris de mult? pyc, Angellique, szmonic... Si mai sunt...
cu Daria Nandini
http://bd.lilypie.com/TkNWp3.png
Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)
Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!
miereamara spune:
DarkBendis vazui obiectul de la FisherPrice, frumos, sa il stapaniti sanatosi.
Mi-au luat si mie fetele swing, tot de la Fisherprice
. Acesta este obectu' cu pricina.
http://www.target.com/Fisher-Price-Rainforest-Cradle-Swing/dp/B000I2WAY4/qid=1227983845/ref=br_1_4/177-3504632-0917348?ie=UTF8&node=1041926&frombrowse=1&rh=&page=1
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album
Aidan
BillyBilly spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui Selene_Bunny Fetelor care sunteti mai aproape de termen, aveti burtica tare? Eu o am mai mereu tare, mi-e umpluta toata de bebelina, cand o mangai, mai ca pot sa fac anatomie pe ea, asa bine o simt... cu Daria Nandini http://bd.lilypie.com/TkNWp3.png Daria: "posedata de bine" (persana) Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa) Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea! |
Ba da, si inca rau de tot...in sensul ca parca-i intinsa la max, cel mai rau e noaptea, ca-i incomoda. Si dureri de sale am, cred ca trage burtica de coloana in fata...cand ma intind trec.
Catalina
36+
Ana-Maria ingeras de 
AMR 4 saptamani

http://bd.lilypie.com/cFtxp2.png
BillyBilly spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui ttenzika burtici ![]() ,si tot fetita a ramas![]() ,nu ia mai crescut nimic in plus 32+mandra si fericita posesoare a unei burtici cu ochi Doamne ajuta!![]() |
Super!!!
Felicitari mamico!!
Catalina
36+
Ana-Maria ingeras de 
AMR 4 saptamani

http://bd.lilypie.com/cFtxp2.png
BillyBilly spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui ariya pup,gagici! Cata,Selene despre durerile alea vb eu luni cand m-a chemat dr la el!stati cat mai mult intinse ca,in picioare,bebica apasa si doare si mai tare!va pup tare,tare! Amedeo 10 ani,Annamaria 7ani, ![]() 29+Mihai AdrianAMR 9 SAPTAMANI |
E clar! cu dansatul la bara o incheiasem de ceva timp, acuma si cu escapadele...

Catalina
36+
Ana-Maria ingeras de 
AMR 4 saptamani

http://bd.lilypie.com/cFtxp2.png
BillyBilly spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui fil_lily Am insa alta problema,palpitatii, care cica nu sunt in regula ( adevarul este ca atunci cand am palpitatii nu mai pot respira, e f. nasol).Sincera sa fiu, de abia astept sa nasc, ca nu mai pot .Liliana 31+ |
Palpitatii si nu bei cafea? Si eu am avut destul de des, dar cand am sistat cafeaua de dimineata s-au domolit considerabil. Oricum si eu am spus la toate controalele ca am si palpitatii, dar nu m-a bagat nimeni in seama. Cred ca-s normale intr-o anumita masura. Sanatate multa!

Catalina
36+
Ana-Maria ingeras de 
AMR 4 saptamani

http://bd.lilypie.com/cFtxp2.png
BillyBilly spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui miereamara DarkBendis vazui obiectul de la FisherPrice, frumos, sa il stapaniti sanatosi. Mi-au luat si mie fetele swing, tot de la Fisherprice http://www.target.com/Fisher-Price-Rainforest-Cradle-Swing/dp/B000I2WAY4/qid=1227983845/ref=br_1_4/177-3504632-0917348?ie=UTF8&node=1041926&frombrowse=1&rh=&page=1 www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album Aidan |
Bravos pt cumparaturi, dragelor! Sa le stapaneasca sanatosi beneficiarii!
Catalina
36+
Ana-Maria ingeras de 
AMR 4 saptamani

http://bd.lilypie.com/cFtxp2.png
DarkBendis spune:
Miere, fain swing. sa-l stapanesti sanatoasa si Aidan sa se bucure de el.
Si eu sunt tare incantata de bouncer, acu' avem si bouncer, si swing, si traznaie din aia care se agata de usa si bebe se batzaie in ea...chiar ma gandeam ca poate am exagerat, dar am vorbit chiar azi la telefon cu o amica ce mi-a spus sa nu-mi fac probleme, ca fiecare "obect" are rostul lui iar astia micii se plictisesc repede.
BillyBilly, 



Dark Bendis
34+ cu "Huckleberry" Baby
AMR 6 SAPTAMANI!!!!!
http://bd.lilypie.com/gSJep1.png
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"
BillyBilly spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui miereamara Am citit un subiect intitulat "cum ne educam copii", cred ca e postat la subforumul psihologie ....e de rasu-plansu una din replicile de acolo. Va citez: Quote: original postat de X "Eu i-am povestit baiatului (5 ani) de iad si rai.I-am spus ca exista Dumnezeu si exista deavolul.Imparatia Domnului este Raiul iar a deavolului iadul. Eu vreau sa fiu printre cei care merg in Rai de aceia ma straduiesc sa fac lucruri bune sa ajung acolo. Asa i-am lipit pe perete o hartie din culoarea pe care si-a dorit care simbolozeaza Raiul iar una neagra care simbolizeaza iadul. Pe acea preferata i-i lipesc cate o inimioara cand face fapte bune iar pe acea neagra i-i lipesc cate un foc. De cand am aplicat metoda asta va spun cu mana pe inima ca mi-e mult mai usor.Se straduie sa nu faca rele." Este normal ca in ziua de azi sa traumatizezi copilul in halul asta? Imi vine sa ii zic vreo doua....cica asa au invatat-o pe ea parintii si asa vrea sa-si invete si ea copii....da' sa puna mana pe o carte de psihologia copilului nu poate? www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album Aidan |
Miere pe scurt: "Mare-i gradina Domnului si totusi multi nebuni sar gardul!!!"
Catalina
36+
Ana-Maria ingeras de 
AMR 4 saptamani

http://bd.lilypie.com/cFtxp2.png
BillyBilly spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui cami_antonia fetelor si mie mi-e frica de momentul nasterii in sine ... si nu de perioada de dupa ... caci l-am crescut pe fratelo ... si am stat in preajma multor bebelusi ... am si botezat ... si mi se pare totul atat de natural ... sa il tii .... sa faci baita ... etc ... incat .... dar de momentul nasterii ... hmmmmm .... sper sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa ne descurcam cat mai bine .... 29+ ANTONIA IOANACamelia |
cami tocmai tu? care esti cea mai sarguincioasa si la rugat si la mers la biserica si esti in tema cu toti sfintii, unde-ti este credinta??? Nu-i frumos!
Catalina
36+
Ana-Maria ingeras de 
AMR 4 saptamani

http://bd.lilypie.com/cFtxp2.png



29+Mihai Adrian
.