Miresici 2009

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Oli, nu am stabilit inca nunta, o sa fie undeva la anul noi asa ne dorim, dar vreau sa ma interesez din timp, ca stiu ca e mare bataie de cap. Si ma scuzati ca m-am bagat si eu in seama asa aiurea...cu toate ca linkul l-ai dat pentru gabriela, ma intereseaza subiectul, si chiar sunt stresata ca nu stiu unde o sa facem nunta. Nu vreau ceva extraordinar de scump , vreau ceva intim si dragutz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Multumesc pentru raspuns Oli, eu mai degraba ma gandeam ce frumos ar fi dc ar putea miresicile actuale sau de anii trecuti sa ne dea idei de locatii, sa spuna dc le-a placut sau nu unde au facut nunta, sa putem invata si noi din experientele lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrieladum

Multumesc pentru raspuns Oli, eu mai degraba ma gandeam ce frumos ar fi dc ar putea miresicile actuale sau de anii trecuti sa ne dea idei de locatii, sa spuna dc le-a placut sau nu unde au facut nunta, sa putem invata si noi din experientele lor


Am fost anul trecut la multe nunti, printre care si in Buc, asa ca iti fac un top:

-Radison (aici am fost de fapt la un botez) - au o sala f frumoasa si un ring de dans maricel. Mi se pare intim caci sala este situata la etaj - au insa mai multe sali.
-World Trade Plaza- este un restaurant acolo - mi s-a parut intim - nu este o locatie f mare si este f ok ca si pret
-Turabo Pipera - o sala f mare si f frumoasa - cred ca e mai scumput
-Hilton - sala frumos amenajata insa cu un ring de dans f mic si nu mi s-a parut chiar intim caci sala a fost chiar la intrare in hotel

Cea mai tare nunta la care am fost anul trecut a fost organizata la Buftea - o sala imensa care este de fapt un platou de filmare si care a fost amenajata in stil propriu. Nunta a fost cu tematica: anii '20, iar invitatii s-au imbracat in ton cu petrecerea. A fost ceva deosebit. Daca aveti curaj sa organizati asa ceva, sa stiti ca nu veti da gres cu petrecerea si invitatii vor ramane cu o amintire f placuta. La fel si voi.




Olga 36+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Mi-am adus aminte de o locatie care imi place f mult. am fost la multe evenimente acolo si am ramas placut impresionata: Restaurant McMoni's. Au sali f frumoase si de asemenea terase superbe unde se pot desfasura evenimente. La fel mi se pare f intim si frumos.

Olga 36+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Foarte frumos, multumesc fetelor pentru povestiri. Mai asteptam si altele de prin alte parti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Am fost ieri la targ. M-am uitat in special dupa rochii, ca in rest avem de toate. Nu m-a impresionat nimic Ati gasit ceva care sa-ti ia ochii (la rochii ma refer)? Vreau si eu surse. Ma gandeam sa apelez la un designer, dar cred ca sunt mult mai scumpe.....O sa studiez si revin.

Olga 36+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PISI_LUMI spune:

Buna,

Nici nu ma asteptam sa vad atatea mesaje noi de cand n-am mai intrat pe aici.
Noi facem nunta la Salon Traian, nu este un restaurant, este un salon special creat pentru astfel de evenimente , destul de intim cu o capacitate de maxim 140 persoane, nu e scum deloc si este alinclusiv, adica sala nu necesita decat flori, evntual baloane si chestii de genul asta, daca doriti, si tot ce tine de meniu este inclus, sampanie si piscoturi, fructe , tortul, bautura, inghetata...plus 4 feluri de mancare.

Am inteles ca or sa mai descida o sala ceva mai mare, undeva la 180-200 de persoane maxim, dar nu stiu sigur.
Ar mai fi o problema, noi am mers cu un an inainte si cu chiu cu vai am gasit o duminica libera, m-a impresionat foarte mult sala cu mese rounde si foarte aerisita, nu aglomeratie, ring mare de dans, si foarte frumos aranjata, ca n-am mai vrut sa vad altceva, am zis ca nu plec de acolo pana nu-mi gasesc o data potrivita.

Daca mai aveti nevoie de sfaturi va stau la dispozitie, eu am terminat cu pregatirile, mai am de comandat florile, si chinuitorul cadou pentru nasi, pentru ca nu ne-am hotarat inca ce sa le luam.

Bafta la pregatiri....

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

PISI_LUMI felicitari pt organizare.

Am o mare nedumerire? Trebuie sa le luam cadou la nasi? De ce? NU tinerii insuratei primesc cadouri

Va rog lamuriti-ma, caci nu as vrea sa o dau in bara.



Olga 37+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PISI_LUMI spune:

Noi am hotarat de comun acord ca toata nunta, atat din partea noastra, miri, cat si din partea nasilor, o sa fie fara obligatii, insa stiu ca din totdeauna se poarta sa dai un cadou nasilor in semn de recunostinta ca sant alaturi de noi, ca oricum or sa cheltuiasca destul cu nunta.

Nasa va cumpara voalul, bijuteriile si diadema, tot ei cumpara lumanarile, slujba la biserica, plus darul la masa.....

Inca nu ne-am hotarat ce sa le luam, ca nasu e destul de suparat inca pe un cadou pe care i l-am luat in avans pentru ziua lui de nastere.

Ne gandeam sa le luam un sistem home-cinema, isi doresc foarte mult, si vroiam sa-l comand de pe net sa-l livreze direct la ei, dar nu sant foarte hotarata inca....

Bafta la pregatiri.

Mai mult ca sigur depinde din ce zona esti si cam ce varsta au nasi, ce relatie e intre voi. Cel mai bine intreba rudele care au ceva esperienta, cum a fost la nunta lor. Sant cupluri care aleg cadouri simbolice, cum ar fi iconite de argint, tablouri, etc...

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Nu e scump, adica cam cat este pentru in jur de 100 pers cu all inclusive cat zici tu? woww...inseamna ca e f cautat daca cu un an inainte abia ai gasit libera o duminica...:(

Mergi la inceput