Pepenasi de iulie - august 2008 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

DMA good point!

aaa si prevenaru il fac si io la un an. asa mi-a zis si dr.

TECKY, THE ANDREEA se presupune ca acum doarme. sa vedem pentru cat timp. da azi a fost grea zi! II izceam IRLANDEZEI CA probabil e iar puseu sau ceva, ca azi a ras cu zgomot si s-a ridicat in fund tinut de maini. Ofofof

RALIRALIdaca juri pe rosu, io te cred pe cuvant

IROLF

NARCI as usual!

DIANAMI medicinista mea peferata.

IRLANDEZIA si SUN preventiv.

ma duc la somn. sper. ca si azi am munciiiit.
aaa, SUN, ce ciorba imi recomanzi sa fac maine????

si ca sa oripilez gashca cu diversificarea, ghiciti ce mananc io acum???io, nu cupilu.
mar cu biscuiti!! sanatos saunu , mi-a ramas din frageda pruncie , ca si grisul cu lapte. yammy yammy.

ashtept shuturi cu interes!

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irolf1 spune:

Boti
Am trimis carticica.

Maitreyi la noi para are efect purgativ, Alex daca papa face mai moale, iar Andreea reuseste un kk pe zi daca mananc eu. Vorbesc de fruct crud ca daca e copt e alta treaba, de ex eu ii dau mere coapte lui Alex cand are diaree

http://www.flickr.com/photos/32682276@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Pupicani grasani si de la noi!

Hai mai fetele frumoasele, ce faceti, iar paruiala? Eu declar sus si tare ca va iubesc pe toate si chiar daca nu raspund mereu (de putoare ce sunt) citesc tot, ling paginile

Uite ce m-a ginit Xena cu caciula Ano, la noi astia abia de o saptamana au dat drumul la caldura deoarece au schimbat tevile si aveam 18 grade in casa, mureai incet, imbracam plodu de ziceai ca locuim la pol. Acum e mult mai bine si nu mai purtam caciuloiu, decat vreo 2 ore dupa baie ca noi suntem cu plete si prefer sa se usuce incet la caldura caciulii decat la liber prin cine stie ce vantoasa.

Si ca tot ma intreba Ile de freza, noi suntem asa frezate de la natura, adica are vartej si asa se aseaza el, parul. Dar sa stii Ile ca e mortal fi'tu cu parul asa in sus, cel mai iubit coleg al meu de gradinita si camin il avea asa si ii iubeam parul pur si simplu, aproape ca=l chinuiam pe saracu copchil ca-l caram dupa mine peste tot, doar ca sa-l mangai pe crestet. Acuma imparte bitzi prin Sylicone Valley dar tot isi mai aduce aminte de nebuna...

Si nu ma invidiati cu mancarea nene ca io-s foarte atenta, noi suntem ultra-mancaciosi, stiti voi ce a trebuit io sa fac ca sa fiu om normal Maica-mea murea de invidie cand i se plangeau colegele la munca ca nu le mananca cupiii dimineata decat un singur crenvurstel si ea saraca nu stia cum sa ne smulga tava din fata, io radeam undeva intre 4 si 8 la o masa iar frate-meu vreo 12 Noi suntem copiii aia care au avut lacat pe frigider (nu glumesc) pentru ca ai mei gateau cu randul in fiecarea seara si pina veneau a 2 a zi de la munca batea vantul prin el si ei trebuiau sa-si faca omleta. Deci io sunt cu sabia deasupra capului

Am stat aseara si am vazut toate, dar toate pozele de pe picasa, sunt inmarmurita cat de mult au crescut copiii nostri si cat sunt de frumosi. Nu nominalizez, as fi vrut s-o fac aseara dar eram prea obo.

Bai, si io fac puzzle-uri, dar pe net, online, ma amuza la culme.

Azi am fost la cumparaturi, am zis sa mai iau din cadouri dar n-am reusit decat cadouri pt fii'mea (again) si pentru baiatul nasilor. I-am gasit o broscuta din aia in care se ascund pijamelele si am si mobilat-o cu o pereche de pijamale noi si niste mocasini super faini. Si mi-am luat mie masina de facut spaghete si foi de lasagna si o pensula de silicon sa ung cozonaceii draguti de Craciun

cu emigrarea achiesez total la parerea Ankai si daca ii iese emigrarea si ma vrea si pe mine vin fara sa ma uit in urma. E minunata Romania dar nu mi se potriveste. Eu sunt om cu simt civic, genul ala care vine cu coaja de banana in buzunar la gunoiul de acasa, ala care nu se baga in fata copiilor la rand in magazin doar pt ca ei sunt mici, care zambeste si e politicos, ma doboara Romania actuala. Asa de bine si de acasa m-am simtit in State, nu pot sa va explic ce sentiment de normalitate m-a cotropit.

Dau send si revin, ma duc sa fac un puzzle cu Mos Craciun, vteri si voi? Iaca www.jigzone.com/gallery/Christmas" target="_blank">aici

Monica si gargaritza Nancy

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Mey, cu pozele profei, va rog sa va hotaratzi a cui e profa...Ba ca-i a lu Xena, ba ca-i a lu Irlandeza acusica apare si Vasilica sa-si ceara drepturile...May profo, pai tu esti bun po****r sau???
Si eu cu gris cu lapte si cu biscuitzi cu mar si cu orez cu lapte in plus fata de tine.

Urlaaaaaaaaaaaaa

Flori, ce rochitza de printzesa ati avuuuutttttt.O minune!!!

Ma duc ca ma bate acusica

Bogat nu e acela care are nevoie de bani multi si e inconjurat de multe lucruri, ci cel care nu are nevoie de nimic - Sf.Ioan Gura de Aur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

NARCIIIII nu vb prostii ca te avertismenteaz astia de nu te vezi!o sunt bun pt barbacmiu (saracu'- ma suporta cu mare stoicism!!!!!) si bineinteles pt fii'miu, mai ales referitor la insinuarile alea ale XENEI. Deci...nimic interesant pentru restul.

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

deci sa coc para ziceti voi? am timp sa ma docomentez pana luni merci de raspunsuri fetili

noapte buna all!

-------

Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Pai bine Mada asta am inteles da' nu ma prind cum il sapunesc si cm il clatesc ...

Xena - fotografa??? Nah ca acuma is chiar verde ...

Ufff hai ca m-a lamurit Dianami cu baia.

sursu m-am mai calmat cu bona. Tot am ticuri nervoase cand e la ea si nu-mi place cum il tine. Dar am relizat ca e f sufletista femeia si asa m-am mai linistit. Sper sa nu ma insel.

ileanna83 BINE AI VENIT!! Nah ca am o tiza

ooka nice to hear ca mai e cineva din banca pe aici. Desi eu is satula de banca si tare mi-ar place sa incerc o reprofilare. Cine stie, poate reusesc. Maternitatea produce multe schimbari. Barbate-meu tocmai si-a tras o consiliera pe schimbare de cariera si poate i-o iau si eu ca sincer ... locul meu nu este in banca. Da' nici nu stiu unde ar putea fi . Pe soba la bunica cred

profa ... am avut si eu momente cand era sa maltratez copilu' ...

Romanica - eu mi-s mandra ca is romanca. De ce?? Pai d'aia, din nici o cauza, numa pt ca asta-i a mea si nu alta. Si asa is eu mandra de paduchii mei . Ma rog, asa e firea mea sa ma atasez si sa apar ceea ce toata lumea ataca. Si da, avti dreptate toate cele ce criticati Romanica. Da' e a mea si eu tot o iubesc. Asa cu paduchii ei. Fix asa cum imi iubesc tatal care nu a fost cel mai bun tata din lume. Dar altul nu am!

Nah ca a mai enervat biata Xena pe cineva. Anutza ia de la mine . Moni, faci ce vrei ... mai gandeste-te. Eu una am declarat ca ma uit la poze 1 data la 3 luni. Si atunci numai pt ca incep toate fetele pe 15 pagini cu "vaaaaaaai! ce freza are aaaalaaaa! si ce palarie are alalantu'" si ma'nervez si ma duc sa ma uit. Dar pierd firul la jumatatea albumelor. Iar de raspuns, era o vreme cand eram mai activa si comentam fiecare bashina pe care o dadea cineva . Ete acuma raspund cand s-au scris 3 capitole si declar sus si tare ca nu am de gand sa raspund la toata lumea. Raspund din 2 in 10, la cine a scris ultimul, la cine are pb similare cu a mea etc etc. Poate m-as fi suparat si eu la inceput cand am intrat aici (sociopata si inchipuita cum mi's) dar am avut noroc ca am citit pe la o alta odisee k nu e chiar asa de simplu, ca nu toata lumea se integreaza, asa ca am luat-o usor ... nu am avut pretentii si am scris mai mult de dragul de a comunica ... de a nu ma simti singura ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

unde-i ILEANA83????

VAILICAAAAAA da,mai, da azi m-am intrecut pe mine insami!

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irolf1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ileanna_83

Buna ziua, mamici frumoase, destepte si vorbarete... Sunt o mamica fericita de pepenas de august si va citesc de anul trecut din ajunul Craciunului, din ziua in care am vazut 2 linii roz in fata ochilor. Din pacate eu sunt cam varza la capitolul calculatoare & stuff, avand la activ cateva tentative esuate de a ma loga si a ma implica activ in discutiile voastre. In schimb am devorat fiecare cuvintel scris de fiecare dintre voi si vreau sa va multumesc pt ca existati. Va pup si va iubesc fara exceptie si daca ma primiti printre voi am sa incerc sa ma implic atat cat ma pricep in discutiile de aici


Bine ai venit Ileana83!

http://www.flickr.com/photos/32682276@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Ruxi SI MIE mi s-a intamplat sa ma intrec pe mine insami (combinat cu neshte crize de isterie pe care mi le-a provocat barbate-meu) asa de bine ca a doua zi dimineata m-am trezit direct plangand ... (n-am batut copilu' dar am fost la-men-ta-bi-la).

ileanna83 probabil ca "se modereaza". Ileano abia dupa 10 mesaje scapi de trebile astea. Si daca tot esti tiza mea si daca tot ne citesti de atata timp ... promite-mi te rog eu ca nu te apuci sa te superi din nimic peste vreo doo capitole. Ca motive ... vei gasi daca vrei ... iti garantez eu. Mah ... hai sa le zicem dinainte la fetele astea cateva cauze din care ar putea sa se supere. Ce ziceti de metoda asta??? Ca pana cu' le-am incercat pe toate da' nu ne-a iesit nici una . Io zic ca nu ne descurcam bine deloc ...

Mergi la inceput