Redoutistele fidele La Redoute France (152)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Neatza!

Indiferent din ce motiv a dat faliment franciza din State asta e o veste buna si ma bucur ca in felul asta s-a creat un precedent.
Franciza de la noi o sa dea faliment din alte motive.Dar nu motivele conteaza ci rezultatul final.

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Merci Raluca pentru info ...

Ieri nu am intrat pentru ca m-am trezit cu dosu'n sus...in plus trezita si de Mig-uri Clau la tine a fost parfum cu tab-urile...Multumim unique pentru link-uri ...
Cred ca ar fi interesant sa punem pe prima pagina link-uri cu site-urile care livreaza in Romania ...
Clau pune poze si ceva impresii cu blana de la boohoo


Bazar SONIA
www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

neatza!

Intr-adevar, nu mai avem pagina frumoasa cu ghidul.

Insa ce ziceti sa facem un text prin care sa ne prezentam ca grup, scopul si actiunile pe care le-am facut pana acum , precum si o sectiune ALTERNATIVE de shopping online?

Asta ca sa vada oricine intra cine suntem si ce vrem, ce s-a facut pana in prezent si reusim sa mai centralizam din info postate pana acum, ca s-au vehiculat multe idei bune, e pacat sa le pierdem.

Si eu zic ca precedentul din STATE e de bun augur , chiar daca la ei criza s-a manifestat mai dramatic.

Sa nu uitam insa ca romanii, spre deosebire de americani sunt mult mai putin adeptii shopping-ului online.
Cei care obisnuiau sa cumpere online stiau deja de laredoute.fr. Cei care nu stiau de laredoute si au aflat acum cand au venit in RO or sa se sperie de preturi . Sau daca nici de alea, cu siguranta la unii n-o sa le convina sa cumpere niste tzoale care sunt mai ieftine "dincolo. Exceptie facand madam Clara si June cu botinele, care in fine, stim noi ce interese au.



April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

neatza!!ceaiuri si cafea ptr toata lumea..


LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octopusu spune:

Eu am o prietena in italia, care cred ca m-ar ajuta sa imi trimita in rom. Dar nu stiu cum sa fac. Sa comand eu de aici si sa pun adresa de livrare in italia, sau sa o pun pe ea sa isi faca cont si sa ii spun eu ce produse sa imi comande. In alte tari ca: germania, italia spania, etc, nu exista la redoute sa putem comanda acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Octopusu exista lr.it, deci oricum nu poti comanda cu adresa de italia de pe lr.fr.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns closcote spune:

exista laredoute si in Spania si au si ei reduceri de pana la 60% dar nu au toate produsele de pe site-ul francez. in Germania nu este

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Citat:
citat din mesajul lui catimati

Dragele mele,

o veste buna... Franciza din State se pare ca a dat faliment... Oare urmeaza Romania?

http://www.us.redoute.com/#





Mi-e mila de ei, dar de noi, mi se rupe inima..... Noi asteptam. Din acest motiv, subiectul va fi alive, chiar daca nu mai facem un moment schimb de impresii. Dar se vor apropia reducerile si sunt convinsa ca vom gasi o modalitate de a comanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gama spune:

salut
veste buna, pentru cine e in asteptari: a venit colet comandat in 12 nov. Iar LR trimite chestionare pe mail, despre....satisfactia clientului!!!!
Coletul continea si lenjeria grena cu bulinoaie,parca April o astepta tot din 12 comandataDaca stiam ca vine coletul, pai bagam si eu jucarii atunci!!!!Prea tarziu......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

eu v-am descoperit tarziu, la sf lunii iunie abia, am reusit sa dau si eu comenzi la reducerile din vara si am mai dat cateva comenzi de atunci.
intre timp v-am citit zilnic si continui sa o fac chiar daca acum ne-am imputinat. pt ca nu vreau ca acest subiect sa moara o sa ma mobilizez si o sa incerc sa scriu mai des.
eu pot sa o fac doar cat sunt la birou pt ca acasa desi am net am si o papusa care vrea ca mami sa fie doar a ei si o inteleg pt ca si eu simt la fel. am intrat si eu la tanti kuneva pe blog dar parca nu e nimic nou. o fi in vacanta...

sa aveti o zi frumoasa


Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput