Redoutistele fidele La Redoute France (152)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unique spune:

Alte siteuri pe care le-am gasit:
www.minimonkey.nl -3,50 euro livrarea in Romania
www.amerelia.nl -9,10 euro pachet max 2 kg
www.mamanetmoi.eu -15,95 euro
www.mesetoiles.nl -4,95 euro
www.perfumeireland.com -Free Shipping on all orders worldwide

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

unique, faci o treaba excelenta. Multumim! Imi pare rau ca nu ai scris la subiect de mai mult timp, pe vremea cand eram toate "adunate"... Dar...poate...se va revigora shoppingul online...cine stie peste ce dam?!

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

unique, multumim mult pt site-uri.
Atentie insa la perfumeireland. Se pare ca le trimit din state:
Taxes & Duties
Perfumeireland currently ship to all European countries. We have distribution centers in Ireland, USA and Hong Kong. About 90% of our orders will be shipped directly from our USA or Hong Kong centers and the remainder shipped from Ireland. The majority of countries, particularly U.S.A., Australia, Japan, Korea, do not charge customs duty on small packages dispatched by air post. Most European countries are moving towards free trade and thus will not charge duty on packages dispatched by air mail. However some European countries may charge you duty on your package.


Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

'Neata !

Merci, unique, pentru link-uri ...sunt foarte scumpe comparativ cu LR :( ... doar kinderbutt e cumva comparabil...

Fetelor, ce-ar fi sa le scriem redutilor fiecare dintre noi, un mesaj de genul "am vazut ca nu mai apare RO in lista tarilor bla-bla" si dupa ce raspund sa le scriem ca vom face aceleasi demersuri ca si anul trecut ... poate s-or speria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inex spune:

Buna dimineata!
Am citit ca ati vrea sa gasiti pe cineva care sa retrimita pachetele de la lr.fr.Puteti incerca si pe forumul romanilor din Cehia,sunt multe persoane care fac drumul Cehia-Romania destul de frecvent,poate gasiti pe cineva care poate sa va ajute.
http://groups.yahoo.com/group/romani_in_cehia/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

'neata!
Inex Esti pasare rara pe la noi!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Nasoala treaba, deci chiar s-a terminat...
Eu incerc pe varianta Ungaria, pt mine e foarte aproape...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Putem incerca sa scriem mail fiecare sa-i instiintam ca nu vom cumpara de pe siteul romanesc , nu stiu insa ce impact va avea .
Putem sa scriem la OPC pe Europa ( incercasem sa caut o adresa dar nu am gasit asa repede....) .
In rest nu cred ca va merge ca anul trecut , atunci sa scris la OPC-ul francez , pe buna dreptate banii nostrii erau la ei si marfa nu era livrata . Acum nu-i mai putem acuza de nimik , ei au vandut franciza , de acolo e raspunzator cel care a cumparat-o si nu ei .
Putem insa sa cerem din nou dreptul de a cumpara de unde vrem fara a fii obligate sa cumparam din Romania .
Tot se merge pe EU - ca fiind un singur stat , drepturi egale ....etc.
Parerea mea cei de la Redoute ca nu se vor lasa impresionati de mailurile noastre . Franciza din america a mers mult in jos din cauza crizei in care se afla tara , cred ca numai de haine nu le mai arde .
Orice hotarati , sunt alaturi de voi , aseara calcam hainute si majoritatea erau de pe La Redoute ...... pacat, ce sa mai spun altceva.
O zi buna sa aveti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Am vazut si eu ca s-a terminat
Ieri am ridicat ultimul colet, cu o geaca ptr. cel mic, o rochita ptr. mine si ptr. sot 1 camasa.
Cadou- vestita geanta cu girafa, frumoasa, incapatoare, dar deja era ciupita intr-o parte.

Ma bag in orice demers faceti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata fetele!

Tare urat e fara ghid, dar las ca nu ne dam batute, cautam posibilitati de livrare si sa vedeti voi ce reinvie subiectul.

Nu ne predam

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput