Fiv Austria(11)-Germania(10)-Spania-UE (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Bravo, Elena! DD ti-a rasplatit toate eforturile!
Sa fiti sanatosi toti si sa ai sarcina usoara si nastere usoara!
Bravo! Bravo! Bravo! Bravo!



Bafta multa si fetelor ce urmeaza sa devina mamici!

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luca2008 spune:

Moni , Elena felicitari din suflet!!!!Dragele mele m-am regasit atunci cand am citit despre Craciunul fara copii,despre sperantele pe care ni le facem in fiecare an ....
M-am hotarat sa merg in Austria pentru FIV. Dupa discutiile avute cu cativa dintre medicii din Romania care iti zambesc sec cu subanteles mai ca nu-ti spun in fata" acu te-ai trezit " sper ca in Austria am sa gasesc mai multa intelegere.
Clinica este Wunschbaby si orice sfat este binevenit. Trebuie sa le trimit un mic istoric la care sa atasaz analize?
Multumesc!!
”Construieste-ti in minte o imagine a reusitei tale. Pastreaza aceasta imagine cu tenacitate, nu ii permite sa dispara. Mintea ta va cauta modalitati de a dezvolta aceasta imagine ... Si nu-ti imagina nici un fel de obstacole.“Norman Vincent PealeDoamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

BRAVO ELENA, FELICITARI DIN TOT SUFLETUL, ERAM SUPER SIGURA CA ESTI GRAVI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capi spune:

Buna fetelor,

povestea mea suna cam asa:

pe data de 22.08.2008 m-am prezentat la clinica Wunschbaby si am fost preluata da Dr.Ana, am inceput tratamentul (long protocol)pe data de 06.10, iar pe 01.11 m-am prezentat la clinica pentru FIV+ICSI.Aici m-am intalnit cu Kitta si cu Elena carora le multumesc din suflet pentru ajutor.La cele 40 de primaveri pe care le-am implinit am avut 13 ovocite si mi-au fost transferati 3 embrioni,de catre prof.Feichtinger.M-am intors in Romania duminica 9 noiembrie chiar in ziua ET.Dupa 12 zile adica pe 21.11 am facut BHCG care a confirmat o sarcina de 2 saptamani(BHCG 141).
Va urmaresc zilnic dar v-am scris foarte rar iar acum vreau in primul rand sa va multumesc pentru AJUTORUL MORAL pe care l-am avut de la acest forum, dar vreau sa va incurajez pe voi cele ce va doriti atat de mult un bebe si sa luptati in continuare pentru ca DD va avea grija de voi!!!

va pup pe toate
...si va multumesc!!!
Capi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Ce emotionata sunt, iubita sarcina usoara si la termen, ma bucur enorm ca ai reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

si io si io eramdoar ti'am spus fatooo ca numai e mult si ii vei vedea la echo
Felicitariiiiii din tot sufletul...ma bucur mult..te puppp
deci de acu imcolo mai apelam la tine muma Omidaca le prezici bine.
Blanche hai ca mai ai si tu putin..poate nu dai de beut
luca multa bafta..sa le cuzi putin pe fete..acum sunt putin ocupatedar iti vor raspunde cu siguranta/



"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!
+13

Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Liliana si pe aici se spune ca sunt foarte aglomerati, primesti programare peste vreo 6 luni, imi dau seama ca sunt asaltati, dar este o clinica serioasa si cred ca oricum fiecare pacient este tratat ca si pana acum. Adica nu am auzit sa se planga cineva. Am citit de femei cu multe fivuri la activ la alte clinici care au reusit din prima la ei, dar si de femei cu 3 fiv acolo nreusite. Acum, stim bine toate ca fiv-ul este si o mare loterie, si ca nu pot garanta succesul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Capi, felicitari din suflet si tie. Multumim ca ai scirs despe reusita ta la Wunsch, e nemaipomenit sa auzim despre reusite.

Sanatate multa si o sarcina de vis iti doresc
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Capi FELCIITARI!!!!!!!!!! Sarcina usoara si la termen!!!!

Ma bucur din suflet sa vad asa de multe reusite, vreau si eu beta mare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Liana doar de beut, dau si de haleala ca nu-i bai dar doar sa fie pozitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

elenada, capi Felicitari!!!!!!!!!1 Sa fiti cele mai fericite din lume!

capi Poate ne scrii mai multe despre povestea ta. A fost primul FIV? Care au fost problemele tale?

Mergi la inceput