Copilasi de iulie-august 2004 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

slava Domnului ca-i soacra la noi (hahaha, nu radeti pe sub mustata). azi-noapte, fecior-meu a luat o pauza de somn de pe la 2 pana pe la 5, fara nici un motiv evident, l-am luat in pat cu noi unde s-a foit si rasfoit si s-a plans ca-l turtesc, cand in sfarsit am adormit s-a trezit tati, apoi eu si am incercat sa trezesc plodul dar fara rezultat asa ca l-am lasat acasa. saptamana asta isi face de cap oricum ca joi si vineri e liber, ieri pana la 11, azi acasa, sa vedem daca ajunge maine la gradi...el stie de bebe din burtik si-i da pup, asa ma topesc, 'om vedea ce pupici ii va da cand apare cel mic in casa, eu-s cam ingrijorata ca el e tare sensibil basca baiatul mamei, asa ca-mi va trebui o bunica la nastere care sa se ocupe de cel mare.
in rest, curcanu-i la dezghetat in frigider, azi ma duc sa cumpar hrean c-am promis ca fac salata boeuf cu chicken :)
pe mai incolo

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Ioana, moama ce va mai chinuiti si voi cu programul ... Iti urez sa se intoarca bona din Italia cat mai repede ... Dar ea ce zice, e nehotarata daca sa ramana acolo sau e doar o speranta de-a ta?

Vezi ca ai PM de la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Buna fete:)
La noi iar a nins aseara si iar a plouat ploaia si-a sters.
in rest, imi fac culcus langa cristala in clubu' de superlene. deja se acutizeaza treaba:) mai vine cineva la caldurica club?
m-am hotarat oarecum cu Mosu. dupa nenumarate Liste e clar ca e vremea nestematelor de plastic: asadar ritzi pitzi fara numar, diamantu roz la inelu' si o rochie de printesa. aaaaaaaaah, da si un creion cu nestemat
la Sof...un inel "mai mic" si o jucalie...inca se mai gandeste de care. Catrina se gandeste ca e datoria ei de sora mai mare sa-i scrie mosului ce jucarie vrea sofia. da pe principiul imi doresc ponei deci sofia vrea ponei!

ma-ntorc



Facerea de bine nu ramane niciodata nepedepsita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mei monico si mie imi pare rau ca nu ne-am sincronizat dar poate totusi reusim candva. Noi am ratat ziua aia total , am intarziat oriunde am fost si am dat totul peste cap. Oricum sarumana

Papa pantalonii ii vin ca turnati Mariei, largi la fund dar oricum al meu sot o invata pe maria ca fetitzele cu burta nu sunt frumoase. Era legat de junk food dar cand am auzit ce explicatii da unui copil de 6 ani sa mooor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Caro mersi mult pentru pm...bona zice ca cel tarziu vine in iunie la anu',doar daca se simte rau sotzu vine mai devreme...io tot sper ca din februarie vineca in semestrul doi ma asteapta sustinerea tezei si un concurs de avansare
Papadik felicitari pentru alegerea cadourilor..io tot in ceatza sunt,nu vrea Catrina sa scrie lista si pentru noi?
Daca mandra pana acum vrea toate jucariile de la reclamele jetix si minimax, acu imi zice ca-s pentru bebelusi..bijuterile n-o intereseaza,rochiile nici atat,papusile nuu..
Andreeap spor la pregatiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

edit ca-l trimisei de doua ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare...eu sint bagata in cautare de bilete de avion..a fost tare o faza..Sun la o agentie romaneasca, spun ca vreau one way..la care tipul face o pauza si zice...Gata? V-ati saturat?

Bestiali copilasii...Alessia cu scarpinatul..Gorodica cu antrenamentele ei..Maria cu ale ei dansuri...

Papa bine ca te-ai linsitit cu cadourile!
Daria esti super! Bravo tie ca te implici atit!
Ioana bafta la ce te asteapta in martie..Desertul l-am mincat toti..si tot a mai ramas
Caro, Luca nu le are cu fricile..la cite filme de groaza, fantastice si SF a vazut..nu ma mir
Gabi pt copii este mare distractia...la virsta asta artificialul..nu prea conteaza. Distractie placuta in excursie ! De ce nu mai poti sta acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
azi e ceata groasaaaaa si caaaald si mie mi-e somn. normal, nu?. gata cu raportul meteorologic
din fazele lui Pat: invata la gradi despre 1 decembrie, coloreaza steaguri, despre imn. stiti cum se numeste imnul Romaniei? "trezeste-te romane"

Citat:
citat din mesajul lui kim222
la care tipul face o pauza si zice...Gata? V-ati saturat?


dementiaaaaaaaaaaaal!!!! raspunsul potrivit la locul potrivit

Papa sa mor, vreau si io in clubul de leneveala. mai e loc? dau un corn. si niste cafea
Cori ce faceti?
Ioana chiar ca aveti un program cam agitat, ufff.. cu criza asta poate se intoarce bona din Italia
nu mai pot sa compilez nimic asa dimineata, ma duc sa beau cafea (a doua) si revin.
sa avem o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata...dupa o noapte aproape nedormita - banuiesc eu ca din cauza vaccinului, ariciul s-a trezit si miriit toata noaptea de am facut poteca pina in camera lui. Basca ca l-a trezit si pe Stefan care nu a gasit de cuviinta (drept pedeapsa) sa-mi spuna ca face pipi, asa ca i-a dat drumul si pe fotoliul din camera ariciul, dar si in patul conjugal, mai spre dimineata... Eu nu ii mai pun pampersi nici noaptea pentru ca nu se trezeste peste noapte si nici nu face in somn, dar e drept ca intotdeauna face in momentul cind se scoala, indiferent de ora la care se scoala...in fine, asta e acum.
Prin urmare am avut distractie azi-noapte, iar acum ariciul doarme de nu are aer - ma intreb cind o sa se scoale sa manince... Pe Stefan l-am trimis in excursie, sper sa se distreze desi e cam obosit, dat fiind programul de azi-noapte.
Kro - pai ei fac intr-adevar la gradi multe excursii - de 1 an jumate de cind e Stefan acolo au vizitat o gramada de locuri, de multe nici nu auzisem - au fost la Vulcanii noroiosi, au fost la Muzeul cinegetic de la Posada, au fost la Castelul (Casa memoriala) Iulia Hasdeu, la Muzeul Ceasurilor de la Ploiesti, la Giurgiu, la Zoo, la Pitesti si in multe alte locuri de care nu imi amintesc momentan. Lui ii place tare mult ca merg cu autocarul (de care e foarte indragostit) si se distreaza...
Kim - ai dreptate, la virsta lor nu au cum sa vada artificialul, pentru ei cred ca e ceva super! Pai nu mai pot sa stau acasa din cauza de bani...
Philip - si eu imi faceam aceleasi griji pentru ca Stefan e super-mamos, dar uite ca se impaca foarte bine cu Tudor si surprinzator pentru mine, e foarte intelegator!
Papa - deci nici azi nu va dati cu sania...sa stii ca e o super-idee cu cadourile - si eu i-am luat ieri lui Stefan un cadou asemanator de la Crayola - un set cu foarfeci care taie dintat si diferite sabloane de colorat. Vreau sa-i mai iau un set asemanator de pictat si sper sa am si succes cu ele...

Na, ca a facut ochi ariciul, ma duc sa-l hranesc...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Gata, l-am hranit si am revenit, chiar inainte sa ma duc sa-mi fac si eu o cafea, vorba Roxanei...

Vroiam sa va arat la ce m-am muncit zilele astea - imboldita de fetele de la Mladite, m-am apucat si eu si am facut un calendar cu pozele piticilor, calendar p1 care am sa-l printez si incopciez si care va deveni cadoul ideal (zic eu...) pentru bunice - ia priviti aici:
http://good-times.webshots.com/album/568924937NqSBGS?vhost=good-times

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput