FIV 203

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

21 ALI, eu n-am dat nici um ban nici dr. Bucur care mi-a facut fiv-ul, nici dr. embriolog, ci doar anestezistei pe care o cunosc din copilarie si i-am dat doar 50 ron. Nu am dat pentru ca nici nu am dispus, abia m-am descurcat cu imprumut bancar, dar consider ca dam si-asa o gramada de bani, iar dr. chiar pot sa spun ca si-au facut datoria, chiar daca nu am dat bani in plus. Eu una am fost multumita de prestatia doctorilor, iar daca am pierdut sarcina, asta a fost doar din vina mea, pentru ca am depus foarte mult efort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Reviu si io
nevrozata dupa niste pasageri tampiti la munca si o raceala dobandita dupa ce mi-a stranutat unu fix in fatza de-mi venea sa-i indes un pumn de vitamina c pe nas!deci dau cu fructe dau cu frectie (defapt nu eu ci domnu sotz aplica balsamuri pe propriu-mi body de miros ca un camp de menta). Mai e o saptamana pana la urmatoarea vizita la medic mi-e groaza sa ma gandesc ce o sa iasa .;dar sa ramanem pozitivi ca n-acem ce pierde nu-i asa. A macar un lucru pozitiv s-a intamplat saptamanile astea respectiv m-am reapucat de pictat dupa aporape un an de 'criza' de ideei, chef si inspiratiune. Acum nu fac decat sa mananc si sa pictez si ma simtz foarte foarte foarte fericita pe planul asta:)


Muffinutza stai bine soro cu 3 ovocite, eu la 30 de ani am avut 5 so, nu cred ca are varsta de-a face!Hera intrase saptamanile trecute sa ne spuna ca a auzit inimioara bebelului la ecograf!Klopt het, hera???
Blanche mey, fii om serios, bebelul e in burtica continua sa crezi:)
Miki_miki superb, asa-mi place sa citesc 'povesti' adevarate si sa vad ce frumos este sa traiesti o minune!Felicitari!
Ioana hai ca nu mai ai mult cat au durat la tine stimularea si inhibarea?
Aneta mistoc:)imi place de fetele care vin dau vesti bune si se muta la odisee!
Va pupic si bafta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 21ali spune:

Fetelor multumesc de raspunsuri ,am intrebat de voi ptr. ca sincer banii nu ma dau afara dar cred eu ca ce trebuia sa dau la dr am dat la hotel,Cristinici eu fav FIVcu ICSI cu dr Dracea care va fi pe data de 3 la punctie ,asa a zis dr Codreanu asa am sa fac am sa dau 100 ron la anestezist.Fetelor eu sunt cam grasuta adica grasa bine cum vor face ei sa ma mute de pe masa pe targa?nu de alta dar nu vreau sa am pe nimeni pe constiinta........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

21 ALI, eu la 41 de ani am 46 de kg si au spus ca m-am last asa de grea, de parca as avea o tona. E drept ca pe mine m-a luat doar asistenta in brate si m-a mutat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 21ali spune:

Vai de mine Mari ,la mine cheama astia pompierii cine naiba ridica 85kg?dar nu ma pot trezi sa ma urc singura?am vazut ca ieseau unele fete treze ,se poate si asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Dati-mi voie sa inteleg. Mergeti intr-un spital pt o procedura FIV care nu este ieftina deloc si mai dati si "atentii"?????????????

Nu va suparati dar este vina voastra.Cum fratilor sa platiti 2000 - 3000 eur si sa mai alergati si cu spaga dupa doctori???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

21 ALI,lasa ca doar n-oi fi tu singura pe care o ridica. Ei sint obisnuiti, cred eu, cu fete mai corpolente decit cu cele ca mine. Nu-ti face griji, lasa ca se deccurca ele. Eu aveam ochii deschisi cind am iesit de la punctie, asa mi-a spus sotul. A zis ca mi-a facut cu mina, dar eu habar n-am de nimic. M-am trezit in pat in salon cind imi punea anestezista perfuzia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Ali- bine, gata am inteles ca ma lasi singura luni; si m ai facut sa rad in legatura cu greutatea;in legatura cu banii si eu am vorbit cu cineva si intr adevar se mai dau atentii dar daca nu dai oricum se poarta frumos;eu trebuie sa stau pana la 23, ca sa fac gonasisul;


pupici

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 21ali spune:

Mai fetelor daca voi avea saua rupta am sa va spun oricum sunt in anestezie si nu voi simti.Dedat vom da intotdeauna la dr ca asa-i rom#259;nul da orice ptr sanatate ,vom vedea ce vom face dar eu pina la urma cite tetracicline sa iau 4 ori 6?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

21Ali
Ti-am trimis un mail!!
Te rog muuult daca ai timp ... sa il citesti.
Bafta multa!!!

Fetelor la cat mai multe teste pozitive!!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput