Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

CLODYAC, de unde atita pesimism?? nu ai voie! ii transmiti starea ta lui bb si devine agitat..plus ca ai uitat cum e vb ro? "gindesti de rau, atragi rau!". Spune-ti intr-una ca esti ok si tu si bb, ca nu aveti ce sa patiti, mingiie-te pe burtica, vb cu el, si roaga-l sa iti dea un semn..si ai sa vezi..eu asa am facut cind tremura carnea pe mine din cauza CMV si sa stii ca am visat-o pe dna dr care imi spunea ca suntem bine si mergem inainte..si atunci am stiut si am simtit ca bb mi-a spus asta..si m-am calmat! si uite ca totul a fost ok, intr-adevar! eu zic ca dc nu mai ai rabdare, sa te duci totusi sa faci o eco...pina ai programrea la dr..ca sa te mai linistesti!

..hai, inveseleste-te!!..stiu ca e greu..nici vremea de afara nu te ajuta! capul sus! trebuie sa fii tare pt bb tau!


ana-maria 14 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

anamariacs, exact asta simt si eu: ma roade stomacul de foame si nu stiu ce sa mananc;oricum, nu din frigiderul meu.Apoi ma gandesc sa merg undeva sa mananc, insa la gandul ca mi-e lene sa ma deplasez iau internetul la verificat sa vedem ce poat comanda acasa.E jale!Astazi am mancat 2 banane si 2 mere si ma rupe stomacul dar nu stiu ce sa mananc

floricika de asteptam cu vesti bune

o zi frumoasa


13 + Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si casutza noastra si a lui BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

FLORICIKA, iti tinem pumnii! stam cu sufletul la gura pina revii sa ne spui ca sunteti ok si sa ne dai amanunte!

ana-maria 14 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

LAURRAA, exact asa.."bun venit in club"!
firar ea de treaba! de cind cu bb nu ma mai omor cu bananele, eu bag mandarine..1kg pe zi..pap la "gorgoaze" din astea de nu ai vazut! ai grija cu bananele..sunt indigeste, cad greu la stomac, ingreuneaza activitatea bilei si sunt plinee de hidrati - pt diabetici caloriile unei banane sunt echivalente cu o masa normala-..mie una, mi-a cam "interzis" dna dr sa pap banane..a zis ca la constipatia mea..taman banana imi lipseste si gata! de ex, aseara am incercat niste icre-nu a fost cea mai buna varianta, dar am fost la cumparaturi si firar..taman cutiuta ai mi-a sarit in ochi din tot raftul- si sotul meu, bineinteles.."gata mami, fa-ti sandvis cu icre, ca vrea bb" ..ete na! nu vrea bb, e vb de creierii nostrii! bb nu are puterea sa vrea nimic, numai ca cu cit "ii dai" papa mai variat cu atit nu o sa ai probleme cu el mai incolo! cit am fost mica am papat numai ce papase mama cit am fost in burtica..asa ca e verificata ..adica mai mult nu papam..mama a avut sarcina toxica cu mine ..asa ca am incercat aseara un sandvis cu icre si a fost bun!

du-te la magazin si vezi de iti sare in ochi din tot ce e pe rafturi! dupa, incearca!


ana-maria 14 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

floricika bafta multa azi la eco,pupici lu bebe din partea mea si a lu bebe mic
anamaria..si eu mai am momente cand nu imi vine sa pap ce e in frigi..si noroc k e fastfoodul jos langa bloc hihi
clodyac nu te mai gandi k ar fi ceva cu bebele..asculta aicea la je ...TOTUL E BINE! ai incredere in asta,iti zic ce mai fac eu ,mai vorbesc cu bebe k il pupa mamica pe el de puiutz si ii dau pupici,asa sa faci si tu iti da si o stare de bine de optimism .te pupic si sa nu te mai aud ca esti pesimista ca acu vin dupa tine

Anca..
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

"2 in 1", NU UITATI: FARA EXCESE! e general valabil!



ana-maria 14 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

anamaria iti multumesc de incurajari stiu ca tot ce imi scrii tu e foarte adevarat dar mintea mea vrea bataita oricum o sa incerc sa nu ma mai gandesc la lucruri urate te pup si multumesc

pupici la toate

12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

voicu_bebi sa stii ca as avea nevoie de o papara poate imi vin mintile inapoi te pup si ms si tie pt incurajari

de abia astept sa il vad si sa ma linistesc

va pup

12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia_alt spune:

Buna burticutzelor,

Am intrat sa va salut si sa va doresc o zi cat mai frumossa. Pe mine parca ma prins vraja sarbatoriilor pt ca ninge ca in povesti si zapada e de juma de mertu.
Floricika tin pumnii sa fie totul bine si sa vi repede sa ne povestesti.
Si eu merg azi la eco la 19, si nu mai am rabdare. Abia astept sa ma linistesc, sper sa fie totul bine, pt ca dupa cum spuneam eu nu mai am alte simtome in afara de sanii care sunt mari si ma dor.

Pup dulce pe toate!!!!!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Laurraa, la apel
Am revenit ieri la servici, dupa 2 saptamani de stat acasa cu sinuzita mea, am avut ceva de recuperat si multe, multe sedinte ... de asta n-am mai intrat.
Plus ca mari noutati nu am, eu astept cu nerabdare sa simt bebelasul miscand, probabil ca se va intampla peste putin timp. Imi aduc aminte cum era la Bogdan, mai ales cand sarcina era mai mare, si de-abia astept sa traiesc aceleasi momente.

Am anuntat si eu oficial ieri sarcina la servici, asa ca m-am scapat de o grija. Nu mai pot sa ma dea afara

Floricika, tinem pumnii la eco.

13+ si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2

Mergi la inceput