Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea1608 spune:

Felicitari mamica oana. Deja ma faceti geloasa.

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Felicitari fericitelor care l-ati simitit pe bebe!!!!!!!!
Clara, unii dr au aparate de eco mai performante, altii nu, de aia

Floricika 8+ si mamica de David Gabriel (15.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

fetele fetele....ce ati mai scris...mama mama....cat mi-a luat sa termin capitolul cu ghinion....acuma sunt eu in sapt ghinionista, cu nr 13, azi e prima zi....

mvg
in legatura cu medicii din Tg Mures, intr adevar, toti cei de la Spitalul Judetean merita toata lauda.....pe mine cand m-a trimis dr molnar cu sarcina moarta la urgente, m-a asteptat si consultat dr garbovat, cred ca bine i-am zis pe nume, era pe acolo si dr szabo, cred ca directorul clinicii nu?

cat despre molnar, sper sa ajung sa nasc cu el, nu stiu daca vine la nasteri chemat, dar mi-a promis, ca oricare dintre medicii de la clinica, se va purta cu mine ca si cum ar fi el, si sa am incredere maxima in ei, si asa a si fost....


12+
http://bd.lilypie.com/U6V5p2.png
http://s299.photobucket.com/albums/mm310/taniutzaa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

salut burtici 2 in 1,bebici
laurra te-am auzit iubita...hihi. noi suntem bine ,bebe creste mare ..vreau sa va zic ca ma bucur pt fetele care si-au simtit bebeii in burtica,abia astept si eu sa imi simt bebelul
ieri am facut si noi 14 sapt ,abia asteptam sa ajungem in decembrie la nenea dr poate ne zice ce e bebe mic
am facut dozarea cu anticorpi ,si Slava Domnului a iesit bine analiza,sa speram sa fie asa pana nasc .
rudyi ,iti zic si eu cu intarziere LA MULTI ANI! PT ZXIUA DE IERI,ITI DORESC MULTA SANTATE,SARCINA USOARA SI FRUMOASA IN CONTINUARE,UN BEBE MUMOS SI MANCACIOS!

Anca..
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Buna dimineata mamici de "albinici"!
CarlaV, multumesc pentru gandurile frumoase! Senzatia este exact asa cum ai descris-o tu, o senzatie pe care nu as schimba-o pentru toate comorile lumii! Iti dai seama, maimutica mea plutitoare ii face semne lui mami!!!
Laura, ma bucur sincer, din tot sufletul ca esti bine! E clar ca cineva, acolo sus, ne iubeste
Picky toto, nu am simtit decat ieri miscarile si ceva vag, vag, azi-noapte. E posibil sa fie doar o iluzie a mea, dar cred ca atunci cand merg, bebe leganat adoarme. Ieri cand l-am simtit stateam relaxata complet.
analaalex, asa cum spunea si Carla, la a doua sarcina se pare ca simti miscarile mai devreme. Poate o sa ma credeti exagerata, dar eu abia astept si a doua sarcina. I-am "comandat" lui tati de Samburel si o fetita.
mamica Oana, eu il simt pe Samburel pe dreapta. De altfel, si ovulatia a fost tot pe dreapta. Si la 6 saptamani cand l-am vazut prima oara la eco, tot pe dreapta statea. Si acum o saptamana statea cu capsorul langa placenta si piciorusele spre dreapta. Se pare ca maimutzica mea plutitoare e "de dreapta".
philip, andreea1608, va pup si va multumesc pentru gandurile bune.
Este un sentiment linistitor sa ai cu cine iti imparti momentele astea care cu siguranta sunt unice. Azi "implinim" si noi 16 saptamani
Sa avem o zi frumoasa, plina de vesti bune!



Oana D.
Minunea lui mami si a lui tati
16+

http://community.webshots.com/user/oana_du

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

maria_bunica, esti o draguta ca te gandesti si la mine! In plus, imi place de numa-numa semnatura ta, care imi insufla mult optimism. Saptamanile trec repede, asa ca asteapta rabdatoare si de Craciun albinuta ta o sa iti faca cel mai frumos cadou: un semn de viata.


Oana D.
Minunea lui mami si a lui tati
16+

http://community.webshots.com/user/oana_du

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

dragi "2 in 1", felicitari pentru noul capitol!

felicitari Oanei si Mamicii -Oana pentru simbureii care tocmai v-au atentionat ca sunt "harnici" in burtica!
bb nostru s-a creat din ovarul sting si tot pe stinga e..de la inceput! am mai crescut si noi un pic..azi incepem sapt 14:)
si incepem sa simtim diferenta..am inceput sa papam peste..e ceva! totusi am un sentiment ciudat..nu imi vine sa mai maninc nimic din ceea ce este in frigider, zau! as papa de la altii, altceva..ceva facut de altcineva..nu stiu..e un sentiment ciudat!
cum e pt voi ziua de azi? eu deja sunt obosita..am alergat atita..prin toata cladirea....acum stau cu voi sa vb..sa ne mai impartasim din "experiente"!!
"2 in 1"

ana-maria 13 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna la toate burticile

happymum iti multumesc ca te gandesti la mine eu sunt bine , citesc de zor tot ce scrieti dar am asa o stare nu stiu cum sa o explic de moleseala si oboseala ; trebuie sa ma duc pe 4 dec la control si nu stiu parca sunt batuta in cap am numai ganduri ciudate : daca bebe nu e bine , daca ceva nu s-a dezvoltat cum trebuia doamneeeeee asa ce m-am saturat de ele, dar am vazut ca nu sunt singura asa ca ma mai consolez

tu esti bine ? ce mai faci ? cum te mai simti?
eu te pup si te imbratisez si iti doresc numai sanatate si tot binele din lume si mai vb pe forum da?

in rest FELICITARI burticilor care si-au simtit puiutii
si va spun din inima ca de abia astept sa imi simt bebicul ca sa nu mai am atatea ganduri negre

va pup pe toate si va doresc multa multa sanatate



11 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

am uitat taman ce era mai important!
RUDYI, LA MULTI ANI!! sa fii sanatoasa alaturi de toti cei dragi tie si sa ai o odisee fara griji, un bb sanatos, voios si cuminte!



ana-maria 14 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Plec la dr am eco la 12.30, tine-ti-mi pumnii!!!

Floricika 8+ si mamica de David Gabriel (15.09.2006)

Mergi la inceput