Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Ce mesaj frumos si optimist! Ce dulce trebuie sa fie ea asa micuta si voluntara.

Tati de Daria, multumim de vesti. Ne rugam in continuare pentru fluturasul vostru. Transmitei Adrianei ca e in gandul nostru mereu si ea si micuta luptatoare.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 32+ am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Multumim mult tati lui Dariuca, sa va dea Doamne Doamne multa sanatate, toate suntem alaturi de voi si ne rugam pentru curajoasele tale....

Pentru fetele care intra in concediu vineri: yupiiiiiii, sa nu va ganditi ca o sa va plictisiti, ca eu nu cred ca o sa se intample asta. Avem mare noroc ca am prins libera luna cadourilor, o sa ne facem planuri de sarbatori, de cadouri, de amenajare casa etc....eu atatea planuri....nu cred ca o sa ne plictisim..

29+ Vlad Mihai

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Bravo Daria-Maria!

Multumesc tuturor fetelor pentru raspunsurile cu privire la Fe.
Rox, tu ce ai mai facut? Ce ai mai cumparat? Esti cea mai secretoasa de pe aici .

Nici eu nu am vrut sa creez o disputa despre cazul Soniei. Am urmarit aseara emisiunea de pe B1 TV si propun dc putem, cu cat putem sa ajutam si noi, ca sa aiba cel mai frumos Craciun impreuna toti trei: Sonia, Oana si Alex.

Vineri - party?
Vreau si eu, si la mine e ultima zi: HAI LIBERARE!

Andreea 33+, cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Ce bine ca mai aveti o saptamna si gata…io va invidiez…tre sa ma duc pan ape 15 ian la munca,asa ca mai am de tras.

Irina, io am pt Andrei saltea Relaxa…e f ok, ii tine spatele drept,nu e nici moale, dar nici tare sa ii rupa spatele, nu a facut gauri, galme si alte minuni.Si o rotesc din cand in cand, ca sa se uzeze uniform.

Multumim de vestile despre Dalma si Daria.Ma bucur sa aud ca papa tot, si ca are asa personalitate.Tine-o tot asa, papusa mica!


Lavinia, 27+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna dimineata burtici,

Ne-am intors si noi de la munte si a fost tare frumos. Am prins prima ninsoare, am plimbat burtica printre fulgi de nea si ne-am simtit extraordinar. In timpul mesei festive la care am participat, bebelina a dansat in continuu, mai ales cand erau melodii mai jazz nitel sau cand s-au cantat cantecele de iarna.

Noi mai avem 3 sapt de serviciu si abia asteptam vacanta.

Nu am avut timp sa citesc tot ce ati scris de joi incoace, dar ma apuc imediat. Din cate am vazut, avem deja un nou-nascut la Odiseea noastra. Sa ii dea Dumnezeu sanatate si ei si proaspetei mamici si sa auzim numai vesti bune.

Fetelor, eu am contractii nedureroase destul de dese si mi-e teama sa nu iau prea mult no-spa. Herghe mi-a prescris 3 pe zi (de 80 mg) dar asta era acum o luna. Eu am zis sa nu mai iau decat daca apar iar contractii dese sau dureroase. Voi ce stiti?

Si eu poftesc la cioco de vreo 2 sapt iar sotul meu a facut imprudenta sa cumpere un borcan de Nutella. Mare imprudenta, pentru ca, la un moment dat, stateam cu borcanul langa pat pt ca sa nu ma mai duc la bucatarie. Problema kilogramelor este tabu, nu ma mai urc pe cantar, mai ales dupa weekend-ul trecut cand am mancat in continuu iar mancarea a fost f buna si din abundenta.

Citesc si revin.


Bee30+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Salut fetelor
Hai Dariuta Hai Dariuta

Doamnea Ajuta pt. Daria si Adriana
Ce bine ca primim vesti, si ca totul este bine , Multumim taticule de Daria-Maria ;

Stelute-licurici, licurici-binecuvantati,doar licurici, mie imi plac toate.

Azi mi-am adaugat si eu AMR la semnatura ;
In rest ma bucur ca nu sunt alte probleme majore, apropo, Porumbita foarte bine ca ai fost la control, "paza buna trece primejdia rea", asa stai si tu mai linistita.




Veronica cu Alice
micuta mea A.M.R. 10 SAPTAMANI
BB e pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Salutare mamici de licurici!


Ioana, tare emotionant povestesti tu acolo!
Eu m-am vopsit in timpul sarcinii de cate ori a fost nevoie, iar bai am facut mai multe decat inainte. Pare-se ca pe bebelina n-o deranjeaza si nici eu n-am simtit nimic altfel

Alina, super Ana micuta, super tu si super camera! Este atat de frumoasa si de eleganta


Primul bebelus!
Multumim de vesti, tatic de Daria! Sa va traiasca micuta si sa creasca mare si frumoasa! Multa sanatate si primei mamici de la odisee!


Pusyketa, bine ca nu ai patit nimic! Ce sperietura cred ca ai tras!

Szmonic si bebelina mea sta intr-o pozitie asemanatoare, iar miscarile pe care le simt mai puternice si mai dese sunt cam pe unde ii sunt mainile mai degraba decat picioarele. Eu zic sa nu te impacientezi , ca si mie medicul mi-a zis ca e totul ok!

Babyzapi, chiar ne bucuram ca trec multe fete pe la noi! Felicitari si tie pt baietel, eu va urmaresc cu sufletul la gura, nu intervin, dar sunt alaturi de voi!

Cristi, felicitari pt vestile bune si pt bebe mare si frumos! Ca-s convinsa ca e frumos! Ceva poze?

Selene, deja esti o mama buna! Nu te mai stresa cu ganduri din astea, ca tu esti puternica si luptatoare! Cat despre covrigii aia, spune-mi numai unde si cand ca-ti aduc io calzi !

Porumbita, sper ca e totul ok! O fi ca ai sunat in weekend, dar e urat ca ti-a zis sa nu o mai suni in timpul liber! Cred si eu ca te-ai simtit aiurea

Irina sper sa te faci bine cat mai repede! Eu tocmai mi-am facut vaccin antigripal, acum trebuie sa am grija 2 saptamani sa nu ma imbolnavesc, iar pe urma ma las pe seama efectului miraculos

Fetelor, sa nu va aud de concedii si zile libere! Ca eu mai am cel putin o luna... drept ca si nasc mai tarziu, dar nu conteaza! Sau daca tot vreti sa faceti chef, dati si la noi o praji, ceva, NU?

Tati de Daria, multumim pt vesti! Abia asteptam poze

Bee, bine ai revenit din minivacanta!

Oare Ledi ce face? M-am gandit ieri la ea . Si vreau poze!


Jasmi 28+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee


Fetelor, eu am contractii nedureroase destul de dese si mi-e teama sa nu iau prea mult no-spa. Herghe mi-a prescris 3 pe zi (de 80 mg) dar asta era acum o luna. Eu am zis sa nu mai iau decat daca apar iar contractii dese sau dureroase. Voi ce stiti?



Bee30+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!


Bee, si eu stiu ca no=spa forte, adica cel de 80 ai voie 3/zi si no-spa simplu, de 40, poti lua 6/zi.
Din cate stiu, no-spa-ul este inofensiv in sarcina.
Eu cand am contractii, nu cedeaza la no-spa, niciodata nu au cedat. Dr-ul meu cand ii zic de contractii imi spune no-spa si apa multa! si sa stii ca mai degraba beau apa, decat sa iau no-spa ca nu le suport de cat de amare sunt. La un mom dat am mai luat supozitoare cu scobutil, se numesc ceva cu "u", am uitat, poate ne ajuta Rox.

Deci, sfatul; meu, bea lichide la greu!

Andreea 33+, cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Bee ai fost mortala cu Nutela, mi-ai amintit de mine. Sambata am fost in Real si bagam noi in cos ce aveam nevoie. la un moment dat sotul meu se duce la standul cu peste sa cumpere un Crap si eu tiptil, tiptil, m-am furisat la standul de dulciuri si am luat in brate o nutela de-aia alb cu negru in dungi....nu am facut 5 pasi ca m-a prins Mirceasi m-a pus sa il pun la loc pe raftatat am incercat sa ii explic ca e o dunga alba una neagrasi nu a vrut....ma- prostit cu o ciocolata alba....

29+ Vlad Mihai

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalma

Buna dimineata tuturor,

Raspund la apel....
Fetele mele sunt bine, Dariuta noastra in nici 14 zile (din seria celor 10-14 critice) a ajuns la aproape 900 grame....


multumim frumos pentru vesti!! transmite-le te rog Adrianei si Dariei tot sprijinul nostru! piticuta s-a nascut in Ungaria?

Mergi la inceput