Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelusi

A pai draga mea Billy de-ai anu refuz nici eu, ai putea sa imi trimiti si mie o bucatica. Mi-ai facut pofta de cioco si ghici ce mananc: am o ciocolata de-aia electorala cu mutra unuia pe ea, pe care cica sa il votamsefu' meu e sef de campaniela vot nu ma duc dar ciocolata nu o pot lasa sa se strice nu???ar fi pacat

29+ Vlad Mihai

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"



ce tareee!! cum mai ciocolata electorala?? De telefoane mobile am auzit, da' ciocolata?? Slabut de tot!!

Iti trimit cioco cu mare drag

Catalina

35+ Ana-Maria ingeras de

AMR 5 saptamani

http://bd.lilypie.com/cFtxp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Da Billy, e vorba de aceeasi fetita!S-au tot difuzat clipuri publicitare pe B1, io aseara m-am jelit de mama focului, fata s-a stresat tare, ca m-a zapacit de cat s-a miscat.

By the way, si a mea cred ca tot din cap da, ca s-a intors deja si ma loveste jos de tot, si in col.

Lavinia, 27+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

neatza burticoasele mele dragi!

SI LA MINE E UTLIMA SAPT DE SCARBICI!


imi faceam tot felul de griji...cum o sa ma rup de ritm? cum o sa se ocupe lumea la birou de acte, de dosare, daca o sa fie termiante la timp, in termen....
dar, dintr-o data AZI AM SIMTIT CA GATA! BEBE ARE CU SIGURANTA PRIORITATE INAINTE DE ORICE! si ca desi va fi greu sa stau casa... totusi...dupa atatia ani de munca asidua in care mi-am format un ritm "workhoolic" trebuie sa ma desprind un pic de aceste treburi...VA INTRA IN VIATA NOASTRA CEA MAI SCUMPA SI DORITA MINUNE !!!

pt dariuta mica si mamicu ei! sa treaca cu bine aceste zile, Maica Domnului sa va vegheze!

poop la fete!

ioana

29+
Doamne Iisuse Hristoase, Miluieste-ne pe noi pacatosii!

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

pai fetelor - vineri trebuie sa facem chef aici, nu? noi astea care scapam... asa, de liberare.

ce noroc ca toate produsele de pe forum sunt de post...

oare nu mai primim vesti despre daria? revin cu rugamintea sa ne dati nre de telefon fiecare, ca pe mail s-au adunat putine fata de cate vorbim aici zilnic si uite ca in caz de ceva macar un sms sa putem da/primi

33+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Eu mi-am inceput saptamana cu niste arsuri de stomac teribile, am luat un medicament, dar degeaba, nu pot dormi.

Offtopic: Ioana23 esti funny cu "poop-ul" ala, cred ca stii ce inseamna in engleza. Am observat foarte multa lume folosind cuvantul asta.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

ma bucur pt cele care sunteti in sfarsit in ultima saptamana de munca .... abia vom vorbi mai pe indelete despre minunea pe care o asteptam in viata noastra ....

si eu sunt de acord cu titulatura de LICURICI BINECUVANTATI ... imi place f mult cum suna ...

fetelor eu oricum mananc ciocolata si beau si cafea cam de prin luna 4 pentru ca cere organismul ca am tensiunea f mica de obicei .... asa ca daca bebe iese crizat e clar din cauza mea .... desi nu am facut excese de vreun fel...

28+ANTONIA IOANA


Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalma spune:

Buna dimineata tuturor,

Raspund la apel....
Fetele mele sunt bine, Dariuta noastra in nici 14 zile (din seria celor 10-14 critice) a ajuns la aproape 900 grame....
De botezat am botezat-o deja, in ziua in care s-a nascut am adus un preot care a facut asa zisul "Botez de Necesitate", pe atunci nestiind cum vor decurge lucrurile cu micuta noastra luptatoare...
In rest, fluturasul nostru "isi face de cap", in sensul bun al cuvantului, baga la ghiozdan cate 15 ml/masa de lapte de la mami, se intinde de mama focului prin incubator, cand nu-i convine ceva ma trage cate piciorus sticlei incubatorului sau, cand e pusa pe burtica - nu-i place si sa vedeti cum incearca ea sa se intoarca - e dementiala faza..., doarme, se stramba, si daca va vine sa credeti, mai trage cate un zambet strengaresc....cand are la cine.
Dalma (Adriana) e bine si ea, incearca sa-si intre in ritm cu programul de alaptat (din 3 in 3 ore).
Am sa vin si cu poze, numa sa ma dumiresc cum trebuie postate aici...olecutza di rabdari!!!

O zi buna tuturor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

tatal dariei - ce bine ca micuta voastra e sanatoasa.

pt poze cel mai usor e sa faci cont pe photobucket si sa ne dai linkul sau sa trimiti poze la ianfeb2009@gmail.com ca acolo putem toate intra sa le vedem

33+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Neata!!!!
Gandul diminetii catre Dariuta sa aiba putere sa lupte si sa creasca si nasterea aceasta prematura sa nu lase nici un fel de urmari.
In rest am ales...stau in patutz, cu mucitoru' in camera alaturata.Inca nu am luat antibiotic , medicul mi-a spus evident ca pot lua si fara probleme, eu ink astept poate poate scapam doar cu ceiutz si paracetamol.Abia astept sa treaca si sapt asta sa se termine cu renovatu' k nu mai suport.O amarata de camarutza si atata agitatie , mizerie si costuri...

Acum spuneti-mi si mie care saltea de cocos e indicata:1.numai cocos 2.cocos in mijloc pe lateral "spuma" din aia (nu-mi amintesc numele) 3.cocos pe lateral si "spuma" in mijloc
Sper k nu v-am zapacit poate fetele cu bebei sa ma lamureasca care e mai practica, dc nu macar voi ce ati luat, ce stiti ca e bine? Multumesc

bb mic

POZE
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Oau ce vesti bune de la cea mica!!!!Multumim tatalui Dariei!!!

bb mic

POZE
31+

Mergi la inceput