Nou stil de viata (237)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Am avut un weekend plin de treaba asa ca nu am mai dat pe la voi,am citit tot dar nu stiu ce as putea sa va zic.

Ruxandra de azi am sa scriu meniul.

Sa aveti o saptamana cat mai buna.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza

Ce liniste pe aici..

Gusta bravo pt decizie!!
Cred ca e o solutie mai buna sa postezi mai des pt ca sti ca aici gasesti spijin, decat sa te retragi si sa fi singura cu "problema"

Tumpi totul bine pe la tine? Da si tu un semn de viata
Si tu Daniela!!!

Roxi ce te admir ca te ti de treaba

Eu una am mancat cam aiurea zilele astea paine alba, vin fiert (cu zahar in el), niste praji, niste inghetata Dar de azi sper ca-mi revin

O saptamana usoara

Mai vin eu..

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Salutare fete frumoase!

Meph, multumim de capitol nou.
Roxa, si eu sunt dependenta de cumparaturi si desi imi promisesem sa nu imi mai iau nimic pana nu slabesc cate un kg, recunosc ca in week-end mi-am luat lenjerie de la Triumph si o pereche de pantofi de la Steilmann...absolut superbe si lenjeria si pantofii...dar ma rog ..am gasit o scuza ca il sarbatoream pe junior.
Gusta, te asteptam cu meniul.

Acum ma spovedesc: sambata am papat 2 felii de tort...de la puiul meu sarbatorit cu surle si trambite la Arlechino, iar ieri am bagat niste fasole batuta cu ceapa prajita si bine inteles o alta mareeeeee felie de tort.. Azi i-am multumit lui Dumnezeu ca sunteti aici si ma reapuc de treaba alaturi de voi. Asadar meiul pe azi:
10.00- 4 biscuiti Gerlinea si un pahar de lapte batut= 250 cal.
14.00- 2 bataone Gerlinea = 237 cal
16.30- o salata mare cu de toate. Habar nu am cate calorii o avea, dar este ziua unei colege la birou si face cinste de la Bella Italia..asa ca nu aveam nici cum sa o refuz si nici cum sa aleg altceva mai dietetic.pun si eu aproximativ 400 cal.
Seara-mandarine +mar= 200 cal
Total calorii= 1087
pupici si o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ciao!

Si eu ma tot chinui sa pierd niste kg si sa mananc sanatos. Am vazut la csid un reportaj despre o dieta mediteraneana si as vrea sa o incerc. I-am scris un mail nutritionistei care a creat dieta insa nu sunt asa convinsa ca-mi va raspunde...In Ro nu prea gasesc informatii desre dieta..e vorba de dieta mediteraneana Debra Wein.
Ati incercat-o?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Buna ziua dragelor

Ce mai faceti voi?
Io bine, am o stare euforica... o fi inceputul nebuniei? ... in fine, dupa discutiile de ieri cu shoppingul mi-am zis ca nu ar strica sa nu ies pe strada ca 'jerpelea' si sa pun mana sa-mi iau echipāment. Buuun, zis si facut, merg la magazinul cu articole sport (au majoritatea marcilor sportive). Am iesit de acolo cu cei mai adecvati pantofi sport Nike running, echipament pentru alergat de iarna si 'toba de carte'
O sa va spun cum m-a invatat respectiva vanzatoare sa cumpar pantofii sport: in primul rand se iau cu un numar mai mare sa poti baga un deget intre calcai si spatele pantofului ( hal de exprimare, da' intalegeti voi), apoi pentru cine alearga de cel putin de trei ori pe saptamana si mai are si surplus de greutate se recomanda perna de are pe toata talpa si nu doar sub calcai (care apropos sunt dublu la pret) pentru a nu afecta genunchii, si ultima faza de care iar habar nu aveam exista modele de iarna si de vara, care arata absolut la fel si difera ff putin la pret. Cei de iarna sunt dati cu o solutie pentru a impiedica apa sa intre in pantof si pentru a tine piciorul cald. Mi-am luat si sosete pentru alergat-tot de iarna, care sunt mai groase in partea de jos. Treningul este simplu, gri si calduros
Din pacate nu voi putea incepe de azi alergatul pentru ca de cateva ore ninge iar ca in tara lui Mos Craciun. Nu-i nimic, si maine e zi. Astazi ma voi urca 10 min pe eliptica.

Gusta buna ideea cu scrisul meniului. Voi incerca si eu, indiferent de zi si de abateri, care sper ca vor fi cat mai putine.

Fug la eliptica si abdomene si revin.

Pup frumoasele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza dragelor si va invit si eu la un ceai.
Meniul de ieri:

MD - i ou fiert + 1 croisant din faina neagra cu branza mottarela si vreo 5 masline si-un pahar de iaurt cu afine si 1/2 banana
P - o lingura de piure cu 3 coaste facute la cuptor
C - tije de telina cu salsa amestecat cu avocado masline un cub de branza (1cm)si-o felie de cozonac cu macFelia nu mai mare decat palma, fara degete.

Am fost aseara la niste prieteni si-am incercat pe cat posibil sa ma tin de treaba.

Meniul de azi il scriu mai tarziu.
O saptamana frumoasa tuturor.

Ah, era sa uit Mihaela uite ce-am gasit despre www.sensiblenutrition.com/editoria.htm" target="_blank"> Debra Wein si cateva www.sensiblenutrition.com/recipcat.htm" target="_blank">retete sanatoase.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Zuzilici danke! Salvat retete...mai ales pe alea cu desert! Partea nasoala e ca tre sa stau sa transform pounds in grame...dar vad io cum ma descurc!
Pupici ghiocimei sale Isa! Ce vacanta faina ati avut la Fidel! Mai traieste?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Zuzi tare bine suna salsa ta.. mai da niste detalii ca io“s fan avocado
Cat despre iesiri de genu asta.. Eu prefer sa-mi umplu farfuria de la inceput cu putin, si luat de mai multe ori (ca dehh nu scapi de gura unora ); decat sa te saturi la prima farfurie si mai bagi in tine ca n-ai de ales

An_k spor sa ai. Vezi ca mai e un topic cu/ despre miscare..
Eu nu“s fan alergat afara pt timpul rece, deci ma alatur iar abia la primavara.. Intre timp continui cu innotul si aerobicul si desigur plimbari

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

Zuzilici danke! Salvat retete...mai ales pe alea cu desert! Partea nasoala e ca tre sa stau sa transform pounds in grame...dar vad io cum ma descurc!
Pupici ghiocimei sale Isa! Ce vacanta faina ati avut la Fidel! Mai traieste?

Mihaela&Cristian 25.03.2006&Maria Eliana 19.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!




Bine ai venit la noi.
1 ppound=450g
1 ounce=28.3 g
1 cup flour = 140g
1 cup zahar = 200 g
1 cup lichid = 240 ml
Si daca mai vrei sa stii alte masuri, just ask.

Lou: eu in seara asta fac guacamole, si iti spun cum a iesit si care e reteta.
Zuzi: e ff sanatos avocado, si reduce colesterolul, dar mare grija ca e f caloric si recomandat in curele de ingrasare (are 190 cal/ 100 g - dublu fata de banane de exemplu).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

Zuzilici danke! Salvat retete...mai ales pe alea cu desert! Partea nasoala e ca tre sa stau sa transform pounds in grame...dar vad io cum ma descurc!
Pupici ghiocimei sale Isa! Ce vacanta faina ati avut la Fidel! Mai traieste?

Mihaela&Cristian 25.03.2006&Maria Eliana 19.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!


Mihaela 1 pound = 454 gr asa ca fiind foarte aproape de 1/2 kg sper sa te descurci.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput